Po godzinach
Stara Rzeźnia: pięć wieczorów, osiem wydarzeń
Wśród nich: trochę życiowej filozofii, wtorkowe rozmowy, koncerty, filmy dokumentalne, szkolenie z technik sprzedażowych, opowieści o rosyjskim modernizmie i operowe gawędy.
Relacje sztuki, filozofii i medycyny
Data: 21 września
Godzina: 19:30-21:00
Sala: Iluzjon
Bilety: wstęp wolny
Wykład poprowadzi prof. Jacek Rudnicki. Tak opisuje swoją koncepcję życia: „Relacje sztuki, filozofii i medycyny tworzą pełną koncepcję ludzkiego życia w zdrowiu, szczęściu i poczuciem sensu. Każda z tych dziedzin osobno nie daje poczucia pełni istnienia, krótkiego na tej planecie. Sztuka to kreatywność i abstrakcja, filozofia logiczne uzasadnienie sensu istnienia, a medycyna w postaci interwencji medycznych to fundament, na którym budujemy siebie jako osoby. Poszukiwanie związków, uświadamianie sobie ich wzajemnych relacji jest korzystne dla wymienionych dziedzin jak nas samych, ludzi”.
Zawsze we wtorek: szczecinianie i przyjaciele
Data: 22 września
Godzina: 18:00-20:00
Sala: Kubryk
Bilety: wstęp wolny
Prowadzenie: Jan Dębski
„Zawsze we wtorek - rozmowy o…” to tytuł cyklu spotkań odbywających się w Starej Rzeźni w pierwszy wtorek każdego miesiąca. Ich gośćmi są nie tylko osoby z pierwszych stron gazet, ale także nieznani bohaterowie znanych wydarzeń, zjawisk czy procesów społecznych.
Najbliższe spotkanie będzie głosem w dyskusji dyskusję na temat tego, kto po 1945 roku odbudował Szczecin, kto miał wpływ na jego instytucje kulturalne, urzędy i uczelnie, kto lub co decydowało o powstaniu i rozwoju intelektualnym środowisk powojennej szczecińskiej inteligencji.
Gośćmi spotkania będą: dr Bogdana Kozińska - historyk i muzealnik oraz Wojciech Lizak - prawnik, historyk, twórca Muzeum Dziedzictwa Kulturowego, właściciel największej w Polsce kolekcji grafik, autor, wydawca i właściciel Domu Aukcyjnego.
Koncert Omega Impact i Ułani Kapitalizmu
Data: 22 września
Godzina: 20:00-23:00
Sala: Iluzjon
Bilety: 15 zł
Omega Impact to grupa muzyczna założona w 2013 roku w Królestwie Niderlandów. Założycielem zespołu oraz kompozytorem formacji jest szczecinianin Grzegorz Marciniak, pełniący również funkcje śpiewacze a towarzyszą mu: na klarnetach i saksofonie Katalończyk – Enric Sans i Morera; na perkusji Francuz – Théo Lanau; na fisharmonii Serb – Vladan Kulišić na kontrabasie Francuz – Jordi Cassagne.
Muzykę grupy charakteryzuje stylistyczna różnorodność, łącząca muzykę etno z elementami pop. Każda kompozycja nosi znamiona kreatywnej współpracy pomiędzy muzykami wywołująca bardzo efektowne wrażenie na odbiorcach.
Ułani Kapitalizmu to szczeciński zespół założony w 2010 roku przez czwórkę (teraz gra ich piątka) młodych entuzjastów muzyki eksperymentalnej. W ich muzyce odnajdą się zarówno miłośnicy jazzu, rocka, krautrocka, shoegaze-u, thrash-
chilloutu czy muzyki awangardowej. W większości grają utwory instrumentalne, w których zaskakujące improwizacje obleczone są w eksperymentalne formy. Całość spaja abstrakcyjne poczucie humoru, którego są miłośnikami.
70 filmów na 70-lecie Szczecina: filmy Grzegorza Fedorowskiego
Data: 24.09
Godzina: 18:00-20:00
Sala: Iluzjon
Bilety: wstęp wolny
Grzegorz Fedorowski to filmowiec-dokumentalista, autor ponad 2000 publikacji audiowizualnych. Od 1983 roku związany z mediami elektronicznymi: najpierw z Redakcją Literacką i Artystyczną Polskiego Radia w Szczecinie, następnie z TVP Szczecin.
W repertuarze:
- Do zobaczenia (czas 32’40”)
Patryk jest niewidomy. Wzrok stracił z powodu retinopatii wcześniaczej. Od większości rówieśników odróżnia go najbardziej to, że ma skonkretyzowane zainteresowania. To muzyka. Prawdziwe oparcie ma w mądrej matce, którą kocha aż „do zobaczenia”.
- Doskonalsi (czas 25’18”)
Staszek i Maria wciąż są jeszcze młodym małżeństwem, mają zaledwie pięcioletni staż. Wprawdzie dla niego jest to już drugi związek formalny, ale za to ona stawała na ślubnym kobiercu jako stuprocentowa panienka w białej sukni. Nie dręczy ich problem mieszkaniowy, nie mają kłopotów w pracy ani z nieludzkimi szefami, ani z niezaspokojonymi ambicjami. Nie przeraża też ich trudna perspektywa wychowania dzieci i dania im jak najlepszej pozycji do samodzielnego startu…
- Namaszczeni (czas 33’50”)
W kontakcie z bohaterami filmu – Piotrkiem i Adasiem – „namaszczonymi” okazują się nie tylko skośnoocy chłopcy. Na nas wszystkich spływa specyficzna łaska: że jesteśmy z nimi, że na nich patrzymy, że otrzymujemy od nich pewien dar. Dwie strony normalności wzajemnie od siebie się uczą.
Po projekcji spotkanie z autorami i bohaterami filmów.
Spotkanie poprowadzi Mateusz Żegliński – student Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku Multimedia (II stopień), absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Szczecińskiego.
Więcej informacji: www.70na70.pl
Masters of Sales
Data: 26 września
Godzina: 10:00-16:00
Sala: Kubryk
Bilety: 87 zł
Piotr Matulka i Paweł Ciesielski, nawiązując do metafory formuły1, zaprezentują w jaki sposób zamienić nieaktualne techniki sprzedażowe z lat ’90, które już wszyscy doskonale znają. Pokażą Ci w jaki sposób kontaktować się z klientami by to oni przekonywali Ciebie, że Twój produkt jest im potrzebny, sami obalali swoje obiekcje i finalizowali sprzedaż. Dowiesz się również na czym oparta będzie sprzedaż przyszłości, dzięki czemu już dziś zaczniesz wyprzedać swoją konkurencję.
W programie wieczoru także afterparty w LULU Club przy ul. Partyzantów (od godziny 21:00).
Więcej informacji: progressandpeople.pl
Żeglując po kulturze - oblicza rosyjskiego modernizmu
Data: 27 września
Godzina: 14:00-16:00
Sala: Kubryk
Bilety: 25 zł/os; dla grup powyżej 4 os. - 20 zł
Na początku XX wieku Rosja carska dała światu nazwiska, które na trwałe weszły do dziejów kultury pierwszej ćwierci XX wieku. Wśród czołowych przywódców awangardy artystycznej znaleźli się: Strawiński, Prokofiew, Kandinsky, Majakowski, Eisenstein, Wiertow.
Jak doszło do tego niezwykłego zjawiska – wybuchu awangardy w Rosji oraz kariery rosyjskiej sztuki na Zachodzie? Jakie były nurty w kulturze rosyjskiej początku XX wieku? I czy rewolucja artystyczna oznaczała to samo, co rewolucja społeczna? Opowiedzą o tym dr Wojciech Kral i dr Andrzej Wątorski, a spotkanie ilustrować będą fragmenty filmowe i muzyczne oraz Olha Biła (fortepian) i Misza Cebrij (skrzypce).
Premiera płyty „Śpiew szczerbatych mew”
Data: 27 września
Godzina: 16:00-18:00
Sala: Iluzjon
W industrialnym klimacie Łasztowni zabrzmią na nowo takie hity jak "Parówkowa Cesarzowa", "Marzena" czy "Morze". Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa zdjęć będących rezultatem konkursu, do udziału w którym Teatr Współczesny serdecznie zaprasza wszystkich miłośników Szczecina, mew i niekonwencjonalnych fotografii!
Więcej informacji: www.wspolczesny.szczecin.pl
Nuty na ekranie, czyli gawędy operowe
Data: 27 września
Godzina: 18:30-20:30
Sala: Kubryk
Bilety: 25 zł/os; grupowy powyżej 4 os. - 20 zł
Prowadzenie - dr Wojciech Kral i dr Andrzej Wątorski
W programie gawęda w temacie "Niesurowy korzeń, czyli opery przedoperowe", czyli o „poprzednikach” opery, a także pokaz multimedialny fragmentów "Barki z Wenecji do Padwy".
------------
Wszystkie wydarzenia odbywają się w
CKE Stara Rzeźnia ul. Tadeusza Wendy 14
CKE Stara Rzeźnia ul. Tadeusza Wendy 14
ak
Partner cyklu Po godzinach:
Wszystkich rekordów: