Po godzinach

Po godzinach 2009-08-03

Dziennikarze w klatkach

Uczestnicy Mistrzostw Dziennikarzy /fot. arch./ Uczestnicy Mistrzostw Dziennikarzy /fot. arch./
Szkolenie dla uczestników turnieju - część teoretyczna /fot. arch./
Sebastian Roszkowski z TVP Szczecin (uderza) i Krzysztof Brylowski na korcie /fot. arch./

Pierwsze, historyczne Mistrzostwa Szczecina Mediów w Squasha i w Tenisie Stołowym odbyły się  w nowym miejscu na sportowej mapie Szczecina - RKF Squash Club w podszczecińskim -Pilchowie.

1 sierpnia blisko 20 dziennikarzy prawie do północy odbijało gumowe piłeczki od ścian trzech przeszklonych klatek do gry w squasha. Najpierw jednak zawodnicy z zachodniopomorskich redakcji pod okiem trenerów z  RKF Squash Clubu uczyli się jak trzymać rakiety i od jakich miejsc kortu można odbijać piłkę.

Wśród Pań, najlepsza była Ewa Michalska ze szczecińskiego ośrodka TVP, która wyprzedziła Beatę Użarowską z Radia Vox FM oraz rozgromiła na korcie wielu panów.

Dziennikarskim Mistrzem Szczecina w Squasha w 2009 roku został Jarosław Marendziak z TVP Szczecin, który w finale pokonał w dwóch setach 9/5, 9/8 Krzysztofa Dziedzica z Głosu Szczecińskiego. Trzecie miejsce po niezwykle zaciętym, trzysetowym meczu zdobył Wojciech Taczalski z Kuriera Szczecińskiego pokonując Krzysztofa Brylowskiego z portalu Ligowiec.net.

Mistrzem Szczecina w tenisie stołowym na rok 2009 został Paweł Stężała reprezentujący Kurier Szczeciński, który w super emocjonującym pojedynku finałowym pokonał Tomasza Drożdża z gazety Nowe 7 Dni Gryfina. Sukces Pawła jest tym większy, że te decydujące mecze rozgrywał z kontuzją kciuka prawej ręki, którego uszkodził sobie nieszczęśliwie uderzając o kant stołu do pingponga.

Otwarty w lipcu RKF Squash Club w Pilchowie jest pierwszym klubem tej dyscypliny w okolicach Szczecina z prawdziwego zdarzenia. Miłosnicy tej dyscypliny mają do dyspozycji trzy korty, szatnie i sklep ze sprzętem. Na miejscu można skorzystać z pomocy trenerów. Klub czynny jest od godz. 7 do 24 i zaprasza zarówno początkujących, jak i zaawansowanych graczy, dla których organizuje turnieje.