Po godzinach
Bogaty program „Niepodległość na maszt!” Koncerty, opowieści, inscenizacje
Z okazji Święta Niepodległości Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia przez trzy dni organizuje wydarzenia pod hasłem „Niepodległość na maszt!”. W programie m. in. projekt artystyczny PUSZ z gościnnym udziałem Stanisława Soyki.
11, 12 i 18 listopada w CKE Stara Rzeźnia odbędą się m. in. spotkania dla dzieci i dorosłych, koncerty, dyskusja w Klubie Kapitanów.
Na początek 11 listopada dokładnie o godz. 11.11 w holu Starej Rzeźni. „Hymn do Bałtyku” odśpiewa uroczyście Chór Akademii Morskiej w Szczecinie.
O godzinie 12 nastąpi odsłonięcie kolejnych tablic na Skwerze Kapitanów. - Oddamy cześć wszystkim tym, którzy nie bali się żywiołów – zapowiada kpt. Włodzimierz Grycner, inicjator powstania skweru.
W programie na 11 listopada są ciekawe propozycje dla dzieci. Program artystyczny wzbogaci występ dzieci z przedszkola „Żagielek”.
- Dla dzieci przygotowaliśmy atrakcje w postaci warsztatów artystycznych, malowania czy przygotowywania kotylionów. Chcemy, by 11 listopada w Starej Rzeźni to był czas zabawy, ale i nauki o historii Polski oraz o naszej tożsamości – mówi Antonia Janczak z Fundacji Moja Łasztownia.
O godz. 15 odbędą się pokazy w wykonaniu Klubu Kawaleryjskiego im. 12 Pułku Ułanów Podolskich. Przebrana w stroje historyczne kawaleria przeniesie widzów w świat Marszałka Józefa Piłsudskiego. W programie między innymi inscenizacja Zaślubin Polski z Morzem.
Godzinę później odbędzie się „Rozmowa o…”, którą poprowadzi znana dziennikarka Polskiego Radia Szczecin Anna Kolmer. Spotkanie ma przybliżyć historię Szczecina i regionu. Przedstawicielka Stowarzyszenia Absolwentów MBA Alicja Węgrzyn opowie o historii powstania "Żeglugi Polskiej - Stowarzyszenia z ograniczoną poręką". W trakcie spotkania zaprezentuje także oryginalne dokumenty, m. in. materiał z 1922 roku z dekretem Marszałka Józefa Piłsudskiego o powołaniu "Departamentu morskiego".
12 listopada zaplanowane są m. in. wydarzenia muzyczne. O godz. 19 w Sali Iluzjon zaprezentuje się Sedinum Chamber Orchestra. W programie m. in. utwory klasyczne, „Polskie Drogi” Andrzeja Kurylewicza, „Nie pytaj o Polskę” Obywatela GC, Warszawa T.Love.
- Oprócz Sedinum Chamber Orchestra wystąpi znakomita wokalistka Maja Koman, nominowana w 2015 roku do Nagrody Muzycznej Fryderyk – zapowiada Ewa Tracz z CKE Stara Rzeźnia.
18 listopada Stara Rzeźnia zaprasza na pasjonującą opowieść Ludmiły Kopycińskiej, jednej z najpopularniejszych przewodniczek miejskich.
Tego samego dnia zaprezentuje się projekt artystyczny PUSZ z gościnnym udziałem Stanisława Soyki. PUSZ to projekt Pawła Osickiego, wokalisty, producenta muzycznego i perkusisty m. in. grupy Pogodno, który zadebiutował płytą „Pąki białych róż”. Na płycie usłyszeć można m. in. właśnie Stanisława Soykę, a także Jacka Szymkiewicza i Antoniego Gralaka.
- "Pąki białych róż" to współczesna płyta muzyczna, która odczarowuje stare polskie pieśni powstańcze, legionowe i ludowe - mówi Antonia Janczak.
„Koncert zespołu Pusz to wyjątkowe wydarzenie w towarzystwie najlepszych polskich wykonawców. Muzyka dotyka gatunków: jazz, pop, soul, elektronika, muzyka eksperymentalna. Wspaniałe aranżacje, wirtuozeria instrumentalistów, nowoczesne brzmienia, wieloplanowość kompozycji to gwarantowane walory tego koncertu. Usłyszymy w nowych aranżacje znane piosenki, takie jak: Czerwone jabłuszko, Pąki białych róż, Deszcz jesienny deszcz, O mój rozmarynie....” - zapowiadają organizatorzy wydarzenia z CKE Stara Rzeźnia
Wstęp na koncert wolny, ale przez Kubryk Literacki trzeba sobie zarezerwować miejsce.
Szczegółowy program wydarzeń na http://stararzeznia.szczecin.pl/?p=3924
redzm
Wszystkich rekordów: