Informacje

Informacje 2019-04-17

Firmy IT ze wspólnym językiem

Dwie szczecińskie firmy tworzące oprogramowanie dla biznesu wspólnie organizują spotkanie dla poświęcone programowaniu w języku Java. To sposób na wymianę doświadczeń, podnoszenie kwalifikacji i zainteresowanie tą technologią ewentualnych przyszłych pracowników.

Spotkanie VAVIPS 2019 /fot.: mat. Fundacji JAVIPS / Spotkanie VAVIPS 2019 /fot.: mat. Fundacji JAVIPS /
Spotkanie VAVIPS 2019  /fot.: mat. Fundacji JAVIPS /
Spotkanie VAVIPS 2019
/fot.: mat. Fundacji JAVIPS /
Spotkanie VAVIPS 2019  /fot.: mat. Fundacji JAVIPS /
Spotkanie VAVIPS 2019
/fot.: mat. Fundacji JAVIPS /
Spotkanie VAVIPS 2019  /fot.: mat. Fundacji JAVIPS /
Spotkanie VAVIPS 2019
/fot.: mat. Fundacji JAVIPS /

Druga edycja JAVIPS - szczecińskiego spotkania ekspertów programowania w języku Java odbyła się w sali konferencyjnej Nowego Browaru 11 kwietnia. JAVIPS organizowane jest przez fundację o tej samej nazwie, a inicjatorami i współorganizatorami przedsięwzięcia są dwie szczecińskie firmy tworzące dedykowane oprogramowanie dla biznesu - Consileon Polska oraz Magnetic Point.

Na scenie wystąpili znani z największych konferencji programistycznych prelegenci: Tomasz Michalak, Jakub Marchwicki oraz Piotr Przybył. Tomasz Michalak opowiedział, z jakimi wyzwaniami można się spotkać, projektując rozwiązania dla globalnych marek, takich jak Ernst&Young czy Unilever. Jakub Marchwicki pokazał kilka scenariuszy, w których wykorzystanie architektury mikroserwisów pozwoliło rozwiązać część problemów w działających już systemach. Piotr Przybył natomiast wyjaśnił, dlaczego w programowaniu zawsze trzeba zwracać uwagę na kontekst. Wydarzenie, na które zgłosiło się 150 osób zakończyło się spotkaniem w nieformalnej atmosferze.  Organizatorzy i uczestnicy JAVIPS wsparli finansowo akcję budzenia Agaty Turek, która aktywnie działała na rzecz rozwoju szczecińskiej branży IT.


- Choć w IT jest tyle pracy, że znajdzie się miejsce dla każdego, są firmy, które potrzebują wiedzy eksperckiej - mówi Marcin Kaczmarek, CEO Consileon Polska. - Współorganizując JAVIPS mamy okazję do budowania społeczności profesjonalistów korzystających z technologii Java i pobudzania tych ludzi do dalszego rozwoju. Już udało się zbudować markę rozpoznawaną pośród lokalnych programistów. W następnych edycjach sięgać będziemy chcieli także po osoby z innych miast, mając nadzieję, że niektórzy z nich zostaną potem tutaj, by w Szczecinie żyć i pracować.

- Technologie, które wykorzystujemy w codziennej pracy opierają się na programowaniu w języku Java - mówi Paweł Dziennik, prezes Magnetic Point. - Na szczecińskim rynku brakowało do tej pory spotkań związanych z tą tematyką. Postanowiliśmy aktywnie wesprzeć JAVIPS i przyczynić się tym samym do zintegrowania społeczności pasjonatów Javy. Zależy nam między innymi na tym, aby prelegenci, których zapraszamy na JAVIPS, byli ekspertami, a wiedza przekazywana podczas prezentacji była na najwyższym poziomie merytorycznym. Z punktu widzenia firmy wspieranie takich inicjatyw jest również doskonałą formą zaprezentowania profilu swojej działalności. Tego typu spotkania stwarzają możliwość wymiany doświadczeń w mniej formalnej atmosferze, mogą być również okazją do nawiązania współpracy.

mab

aktualizowano: 2019-06-10 11:08
Wszystkich rekordów:

Społeczność