Informacje

Informacje 2009-11-05

Pomysły kontra rynek

Sześcioro kandydatów na szefów innowacyjnych biznesów poddało swoje pomysły ocenie przedsiębiorców i specjalistów

Prezentacja Piotra Stempińskiego /fot. ptr/ Prezentacja Piotra Stempińskiego /fot. ptr/

Do spotkania, a a zarazem konfrontacji pomysłów z realiami ekonomicznymi doprowadziły Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz Polska Fundacja Przedsiębiorczości w ramach projektu „Wsparcie przedsiębiorczości akademickiej Innostart.

W krótkich prezentacjach studenci i absolwenci uczelni przedstawiali najważniejsze idee i analizę finansową swych przedsięwzięć.

Krzysztof Wiśniewski z Grupy.IT przedstawił projekt urządzenia do diagnozy schorzeń stawu skroniowo-żuchwowego, mającego zastosowanie w stomatologii. Rozwiązanie trzech szczecińskich informatyków prezentowane przez jednego z nich - Piotra Stempińskiego pozwala na przeanalizowanie ofert banków i instytucji działających na rynkach finansowych. Dzięki niemu można przeanalizować produkty bankowe i wybrać najlepsze rozwiązanie pod kątem oczekiwań danego klienta. Anna Ryplewska zaproponowała nowatorskie podejście do kwestii architektury krajobrazu. Kolejny z projektów przygotowany przez Piotra Śmieję dotyczył inwestycji w technologie związane z odnawialnymi źródłami energii. Jego pomysł opiera się na wykorzystaniu biomasy oraz nowoczesnych instalacji grzewczych. Dorota Raczkowska zaprezentowała swój pomysł na funkcjonowanie agencji reklamowej w oparciu o nowe formy współpracy z klientem. Rozwiązania zaproponowane przez Wojciecha Kłodzińskiego doczekały się już ochrony patentowej. Jego projekt umożliwia pozycjonowanie stron internetowych w wersji angielskiej.

Ich projekty oceniali przedsiębiorcy, przedstawiciele sieci inwestorów oraz naukowcy. Pytania ekspertów dotyczyły głównie analizy rynku i szans w starciu z konkurencją w przyszłej działalności.

Program Innostart pozwala młodym przedsiębiorcom skorzystać ze szkoleń, dających podstawy do zakładania działalności gospodarczej. Doradztwo obejmuje zagadnienia związane z prawem podatkowym i handlowym, prawem własności intelektualnej, funduszami unijnymi, badaniami marketingowymi i analizą finansową. Każdy z przedsiębiorców może skorzystać z dyżurów eksperckich i indywidualnych konsultacji. Dla ich potrzeb stworzono również forum internetowe pod adresem http://start.wi.zut.edu.pl. W ramach programu Innostartu powstać ma 16 innowacyjnych firm.

ptr

Tematy: innowacje (28) | RCIiTT (27) |
aktualizowano: 2009-11-09 12:44
Wszystkich rekordów:

Społeczność