Informacje

Informacje 2011-05-30

Police: teraz układ, oferty prywatyzacyjne do września

Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy i Regulamin Zwolnień Grupowych podpisał zarząd i związkowcy z Z.Ch. Police SA.
Adam Leszkiewicz /fot. SG/  Adam Leszkiewicz /fot. SG/

30 maja w podpisaniu ukadu uczestniczył Adam Leszkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Dokument opisuje m. in. zasady nowego systemu motywacyjnego i premiowego. Jak zapewnia wiceminister, nowy układ wpisuje się w program restrukturyzacji spółki, który z kolei zakłada zmiany w zarządzaniu firmą, w tym utworzenie centrów biznesowych.

- Kluczowym ustaleniem nowego układu jest wprowadzenie od 1 stycznia 2012r. systemu motywacyjnego dla pracowników opartego na tzw. balanced scorecard. Instrument ten z powodzeniem funkcjonuje w wielu europejskich spółkach – tłumaczy Krzysztof Jałosiński, prezes zarządu Z.Ch. Police SA.

- Filozofia skierowana na wyniki pracy i która każe płacić zależnie od wyników będzie niezwykle cenna w momentach, gdy przyjdą trudne czasy dla branży chemicznej - uważa Adam Leszkiewicz. Wiceminister podczas konferencji prasowej przedstawił przyszłość zakładów w Policach w kontekście prywatyzacji: - Chcemy do końca września zaprosić inwestorów do składania ofert w Z.Ch. Police, będziemy oceniać te oferty nie tylko pod kątem kryteriów finansowych, ale również inwestycyjnych, i gwarancji funkcjonowania firmy w przyszłości. Szukamy inwestorów, którzy będą mieli pomysł na rozwój zakładów i którzy mogą przynieść nowe korzyści związane z nowymi kulturami organizacyjnymi, czy dostępem do tanich surowców. Pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku moglibyśmy szczegółowo wskazać rozmówców, z którymi będziemy prowadzić negocjacje - zapowiada Adam Leszkiewicz.

Zakłady Chemiczne Police wypracowały w 2010 roku 26 mln zł  zysku. Spółka jest na plusie dopiero od dwóch kwartałów, po ośmiu kwartałach strat. Obecnie w Policach SA realizowany jest program restrukturyzacyjny, obejmujący m. in. redukcję zatrudnienia o 600 etatów i zmiany w zarządzaniu spółką.

W styczniu Ministerstwo Skarbu Państwa nie rozstrzygnęło ubiegłorocznego postępowania prywatyzacyjnego Polic SA i Zakładów Azotowych Puławy. W tym roku do Ministerstwa Skarbu Państwa zgłosiło się kilku potencjalnych inwestorów. Wśród nich wymienia się Nurol  Holding z Turcji i pakistańską firmę Fatima Fertilizer.

SG

Tematy: przemysł (84) | Police (76) |
aktualizowano: 2011-06-01 10:37
Wszystkich rekordów:

Społeczność