Informacje

Informacje 2016-04-17

Targi Bud-Gryf - od 25 lat dla budownictwa

Dekoracyjny tynk kwarcowy i grzejnik podtynkowy z medalami Wyróżniony Wyrób, nowości produktowe regionalnych firm, nowi partnerzy biznesowi - w hali MTS zakończyła się jubileuszowa edycja wydarzenia.

25. Targi Bud-Gryf /fot.: ak / 25. Targi Bud-Gryf /fot.: ak /
Wykład architekta Roberta Koniecznego podczas 25. Targów Bud-Gryf  /fot.: ak /
Wykład architekta Roberta Koniecznego podczas 25. Targów Bud-Gryf
/fot.: ak /
25. Targi Bud-Gryf  /fot.: ak /
25. Targi Bud-Gryf
/fot.: ak /
25. Targi Bud-Gryf  /fot.: ak /
25. Targi Bud-Gryf
/fot.: ak /
25. Targi Bud-Gryf  /fot.: ak /
25. Targi Bud-Gryf
/fot.: ak /
Spotkanie panelowe pt. Kobieta buduje podczas 25. Targów Bud-Gryf  /fot.: ak /
Spotkanie panelowe pt. Kobieta buduje podczas 25. Targów Bud-Gryf
/fot.: ak /
Pierwszy dzień 25. Targów Bud-Gryf, które odbyły się w dniach 15-17 kwietnia, był tradycyjnie dedykowany przedstawicielom branży budowalnej i energetycznej. 
 
– Misją targów było zawsze przekazywanie wiedzy i budowanie kontaktów – zauważa Małgorzata Lis, dyrektor MTS. Aspekty prawne i ekonomiczne programu „Prosument” oraz kwestie gospodarki emisyjnej podjęła konferencja „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu”. Dla firm wykonawczych było zaś szkolenie branżowe z zakresu „Prawa zamówień publicznych” oraz zasad świadczenia usług budowlanych w krajach UE i EOG, a dla inżynierów budownictwa – szkolenie prowadzone przez Zachodniopomorską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa.
 
Okazją do budowania kontaktów była Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna przygotowana przez ośrodek Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego. Wzięły w niej udział 43 firmy z Polski, Niemiec, Serbii i Czech. Wśród nich byli przedsiębiorcy poszukujący partnerów do wspólnych projektów, dostawców czy podwykonawców – firmy produkcyjne dostarczające różnorodne materiały budowlane i wykończeniowe, firmy działające w sektorze energii odnawialnej oraz różnego rodzaju firmy usługowe, w tym doradcze, specjalizujące się w obróbce metali, produkujące różnego rodzaju prototypy czy oferujące usługi z wykorzystaniem dronów. 
 
W ofercie wystawienniczej ponad 100 wystawców Bud-Gryfu prezentowano dziesiątki materiałów budowlanych, wykończeniowych i systemów grzewczych, instalacji, narzędzi i maszyn oraz usług. Wśród nowości można było zobaczyć przede wszystkim produkty sprzedawane przez firmy z regionu, m.in.: włoski automatyczny piec na pelet (firma Indeks), wysokiej jakości aluminiowe wiaty i zadaszenie wyprodukowane największego w świecie japońskiego producenta (Bauart), moduł fotowoltaiczny o podwyższonej mocy i wydajności (Supernova) czy szybciej i efektywniej przewodzący ciepło podkład podłogowy (Lafarge Kruszywa i Beton).
 
Medalem „Wyróżniony Wyrób” nagrodzono dekoracyjny tynk kwarcowy Francesco Guardi z oferty firmy LAKMA SAT z Cieszyna i grzejnik podtynkowy 3THERMO zgłoszony przez szczecińską firmę BIOENGA. Pierwszy z nich doceniono za znaczną poprawę trwałości, drugi – za innowacyjność systemu nadającego się do grzania i chłodzenia płaszczyznowego, który możne być zasilany energią ze źródeł odnawialnych. Dwóm innym produktom szczecińskich firm przyznane zostały wyróżnienia. Są to wyprodukowana z recyklatów deska kompozytowa GAMRAT (Przyjaznepodłogi.pl CDD CONTRAM Marta Biwan) i energooszczędne okno GENEO z technologią Super Spacer (EUROCOLOR+).
 
Program targów uzupełniały liczne wydarzenia towarzyszące: konkursy dające możliwość sprawdzenia się w roli majsterkowicza, malowanie z firmą LAKMA, tworzenie Filharmonii Szczecińskiej z tekturowych elementów, wystawa magazynu Murator pokazująca inspirujące metamorfozy domów-kostek czy porady architektów.
 
Pasjonaci architektury mieli okazję posłuchać wykładu projektanta – Roberta Koniecznego, który omówił przykłady nietypowych muzeów, w tym Centrum Dialogu „Przełomy” swojego autorstwa.
 
Szczególnie do pań organizatorzy zaadresowali spotkanie panelowe pt. „Kobieta buduje”. Do tego, że płeć piękna dobrze radzi sobie na budowie przekonywały cztery szczecinianki: Laura Hołowacz odpowiedzialna za renowację budynku Starej Rzeźni, Dorota Jasina, która zarządzała budową fabryki Kemipol w Policach, Elżbieta Kuźmińska nadzorująca roboty budowlane i Marta Siewier – inżynier budowy w firmie Skanska. 
 
Targi Bud-Gryf zostały zorganizowane przez Międzynarodowe Targi Szczecińskie. Zbiegły się z 25-leciem powstania spółki.
 
ak
 
Tematy: MTS (22) | branża budowlana (22) | BUD-GRYF (3) | targi BUD-GRYF (3) |
aktualizowano: 2016-04-22 16:47
Wszystkich rekordów:

Społeczność