Po godzinach

Po godzinach 2017-05-29

Zucchero po raz pierwszy w Szczecinie

Utwory z najnowszego albumu „Black Cat” i wcześniejsze przeboje Zucchero usłyszeć będzie można w Szczecinie podczas koncertu słynnego włoskiego wokalisty i kompozytora.
Zucchero /fot.: Mat. concerts.pl / Zucchero /fot.: Mat. concerts.pl /
Śpiewa po włosku i po angielsku. Łączy wpływy wielu stylów: blues, rock, pop, funky, soul, r'n'b. Jego hity, m. in. „Senza una donna”, „Mama”, „Diamante” czy „Wonderful World”, znane są na całym świecie. Zucchero wystąpi 23 czerwca o godz. 20 w szczecińskiej Azoty Arenie.
 
Adelmo Fornaciari (to prawdziwe nazwisko Zucchero) karierę muzyczną zaczynał w latach 70. (w  kilku zespołach). Zadebiutował w 1983 r. albumem „Un Po di Zucchero”. Szybko zyskał popularność. Współpracował z największymi gwiazdami, takimi jak: Luciano Pavarotti, Miles Davis, Elton John, Bono, Sting, Randy Crawford, Andrea Bocelli, Paul Young. Eric Clapton, Stevie Wonder, John Lee Hooker, Sheryl Crow czy B.B. King.
 
Wydał kilkanaście albumów (sprzedał ponad 60 milionów płyt). Jednym z największych jego sukcesów komercyjnych był album „Shake” z utworem „Baila (Sexy Thing) ”, który znalazł się w czołówkach list przebojów w całej Europie. 
 
W 2016 r. ukazał się album “Black Cat”, w którym artysta wraca do bluesowo-rockowych korzeni.
 
- Na koncercie w Szczecinie z pewnością usłyszymy zarówno utwory z nowej płyty jak i znane przeboje – zapraszają organizatorzy. - Bilety do kupienia w salonach Empik w całym kraju oraz na stronie www.bilety.fm
 
„Partigiano Reggiano” z płyty „Black Cat”:
 
 
 
 
Partner cyklu Po godzinach:
 
redata
aktualizowano: 2017-05-29 17:57
Wszystkich rekordów:

Społeczność