Informacje

Informacje 2017-11-21

Wedding.pl zdobył 3 mln zł

Twórcy założonego w Szczecinie serwisu stworzą wirtualną konsultantkę ślubną i zatrudnią 17 osób w Warszawie.
Paweł Sala, założyciel i szef produktu Wedding.pl /fot.: mab / Paweł Sala, założyciel i szef produktu Wedding.pl /fot.: mab /
Udziały w założonym w Szczecinie serwisie ułatwiającym organizację ślubów i wesel nabyła grupa aniołów biznesu, kluczowi pracownicy spółki oraz dotychczasowy udziałowiec - fundusz Protos VC.
 
Pieniądze zostaną przeznaczone na wzmocnienie zespołu oraz rozbudowę produktu, w tym przede wszystkim wdrożenie rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję.
 
- Wykorzystanie mechanizmów samouczących pozwoli na znacznie większą personalizację doświadczeń naszych użytkowniczek. Docelowo pragniemy, aby Wedding.pl stał się czymś w rodzaju wirtualnej konsultantki ślubnej, która analizując indywidualne gusta i preferencje narzeczonych, poprowadzi ich przez cały proces planowania ślubu - pomoże znaleźć idealny czas i miejsce uroczystości, zaproponuje odpowiednich usługodawców czy przypomni o zaległych formalnościach - wszystko po to, by pary młode bez stresu i zmartwień mogły cieszyć się najważniejszym dniem w ich życiu.” - wyjaśnia Paweł Sala, założyciel i szef produktu Wedding.pl.
 
Spółka nie podaje, ile udziałów zbyła. W komunikacie informuje, że udziały o wartości 3 mln zł nabyli: grupa aniołów biznesu, kluczowi pracownicy spółki oraz dotychczasowy udziałowiec - funduszu Protos VC (udziałowcem funduszu Protos VC jest m. in. znany polski piłkarz Robert Lewandowski). Łącznie w spółkę zainwestowano ponad 7 mln zł.
 
Spółka informuje, że w serwisie rejestruje się już blisko 80 proc. wszystkich korzystających z Internetu przyszłych panien młodych w Polsce. Dla profesjonalistów z branży ślubnej Wedding.pl stanowić ma zatem skuteczne narzędzie pozyskiwania nowych klientów.
 
Wedding.pl to firma, która powstała w 2013 r. w Szczecinie (Paweł Sala i Adam Kowalczyk stworzyli wówczas startup TwojaSuknia.pl). Obecnie w Szczecinie ma swój oddział z siedzibą w Technoparku Pomerania. Siedzibę główną w lutym 2017 r. przeniosła do Warszawy. W Warszawie zatrudnia 34 osoby, w Szczecinie - 10. Firma planuje zwiększyć zatrudnienie o 17 osób. Rekrutację planuje w Warszawie.
 
redzm
Tematy: Wedding.pl (2) |
aktualizowano: 2017-12-05 05:58
Wszystkich rekordów:

Społeczność