Informacje

Informacje 2017-06-07

Sagra Technology z nagrodą Microsoftu

Szczecińska firma działająca w Technoparku Pomerania, wyróżniona tytułem Partnera Roku 2017 m. in. za innowacje w projektach dla polskich przedsiębiorców.
Janusz Pribulka, prezes firmy Sagra Technology /fot.: Mat. Technopark Pomerania / Janusz Pribulka, prezes firmy Sagra Technology /fot.: Mat. Technopark Pomerania /
Sagra Technology specjalizuje się w nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych dla biznesu. Od 1998 r. tworzy mobilne rozwiązania wspierające marketing, sprzedaż i analitykę. 
 
Początki firmy sięgają 1988 roku, kiedy Janusz Pribulka, prezes Sagra Technology, założył w Szczecinie firmę Sagra Sp. z o.o. Pierwszym produktem opracowanym przez nią były elektroniczne tablice reklamowe. Firma jest też współtwórcą pierwszego w Polsce systemu informacji geograficznej (GIS) oraz autorem Systemu Emigo – rozwiązania, które łączy oprogramowanie w urządzeniu przenośnym z oprogramowaniem wewnątrz firmy, używanego przez dziesiątki polskich firm. Obecnie Sagra Technology Sp. z o.o. jest jednym z liderów tworzących oprogramowanie mobilne dla osób wykonujących swoją pracę poza siedzibą firmy.  
 
Sagra Technology i Onex Group to tylko dwie polskie firmy docenione w tym roku przez Microsoft. Zwycięzcy wyłonieni zostali spośród 2800 firm ze 115 krajów. Microsoft informuje o tym na swojej stronie (news.microsoft.com/pl-pl/).
 
Microsoft docenił szczecińską firmę „za wyjątkowe osiągnięcia na polu świadczonych usług i wdrażanych rozwiązań, a także innowacji w podejściu do projektów realizowanych dla licznych polskich przedsiębiorstw”.
 
Ron Huddleston, wiceprezes Microsoft odpowiedzialny za współpracę z partnerami mówi: „Sagra Technology to przykład najwyższego poziomu merytorycznego oraz innowacyjności spośród całej społeczności partnerów firmy Microsoft”.
 
W komunikacie cytowany jest także komentarz prezesa firmy Sagra Technology: - Wyróżnienie, które otrzymaliśmy jest dla nas przede wszystkim kolejnym potwierdzeniem tego, że warto być innowacyjnym. Od początku istnienia naszej firmy stawiamy na nieustanny rozwój oferowanych usług w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Dzięki wykorzystaniu technologii Microsoft możemy zagwarantować naszym klientom bezpieczne rozwiązania, które każdego dnia pozwalają im osiągać cele biznesowe – mówi Janusz Pribulka.
 
Nagrody Microsoft Country Partner of the Year przyznawane są partnerom działającym na poziomie krajowym, którzy w danym roku prezentowali najwyższą jakość w dostarczaniu rozwiązań Microsoft dla szerokiego grona klientów. Tytuł ten jest wyróżnieniem za świetną współpracę z lokalnym oddziałem Microsoft w skutecznym wprowadzaniu innowacji, podnoszeniu poziomu satysfakcji oraz poszerzaniu portfolio klientów.
 
To już drugie wyróżnienie przyznane szczecińskiej spółce przez Microsoft. W 2009 roku firmę nagrodzono tytułem Partnera Roku w kategorii Mobility Solutions Business Application. 
 
O tej nagrodzie i o samej firmie pisze także Technopark Pomerania: „Sagra Technology jest liderem na rynku rozwiązań technologicznych dla biznesu. Obecnie zatrudnia ponad 80 osób. Firma jest lokatorem strategicznym Technoparku Pomerania”.
 
Sagra Technology wspiera rozwój startupów i małych firm mieszczących się w szczecińskim parku naukowo-technologicznym.
 
Rozdanie nagród w tegorocznej edycji konkursu odbędzie się w lipcu podczas światowej konferencji partnerów Microsoft w Waszyngtonie.
 
redata, ak
aktualizowano: 2017-06-22 08:30
Wszystkich rekordów:

Społeczność