Informacje

Informacje 2017-10-26

Producent przędzy dywanowej rozbudowuje fabrykę

Po zakończeniu inwestycji działająca w Goleniowie firma Baltic Spinning rozszerzy działalność. Będzie produkować także taśmy do wytwarzania sztucznej trawy.

Baltic Spinning produkuje przędzę do wyrobu dywanów i wykładzin dywanowych /fot.: mat.GPP Goleniow.biz / Baltic Spinning produkuje przędzę do wyrobu dywanów i wykładzin dywanowych /fot.: mat.GPP Goleniow.biz /
Firma planuje o 11,5 tys. m kw. powiększyć część produkcyjno-magazynową zakładu. Obecnie trwają ostatnie przygotowania do inwestycji i wybór wykonawcy.
 
- Rozbudowę chcemy zacząć jeszcze w tym roku, a zakończyć w kwietniu 2018 r. - mówi Anna Rafał-Giera, dyrektor finansowa Baltic Spinning.
 

Fabryka Baltic Spinning powiększy się o ponad 11 tys. m kw.
 
Spółka Baltic Spinning od 2003 r. działa w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Była pierwszą firmą, która ulokowała swój zakład w GPP. Produkuje przędzę dywanową.
 
- Naszymi odbiorcami są producenci wykładzin dywanowych z Europy. Weszliśmy także na rynek USA i do Australii – mówi dyrektor Anna Rafał-Giera. - Po rozbudowie rozszerzymy produkcję w Goleniowie. Będziemy wytwarzać także taśmy do sztucznej trawy.
 
W nowej części fabryki znajdą się nowoczesne linie do tej produkcji.
 
Baltic Spinning to spółka córka holdingu Spin-Group (kapitał holenderski, centrala w Belgii w Peer). Prezesem Baltic Spinning i dyrektorem zakładu w Goleniowie jest Belg Paul Gijbels.
 
Jak wyjaśnia Anna Rafał-Giera, Spin-Group ma trzy fabryki: w Goleniowie, a także w  Peer w Belgii oraz w Anglii. 
 
Zakład w Goleniowie zatrudnia 170 osób. Po rozbudowie planuje zwiększyć zatrudnieni o 30 osób.
 
ata
Tematy: Goleniów (55) | Goleniowski Park Przemysłowy (20) | Baltic Spinning (1) |
aktualizowano: 2017-11-10 09:45
Wszystkich rekordów:

Społeczność