Informacje

Informacje 2018-03-09

Pięciogwiazdkowy hotel Maritim stanie nad jeziorem Dąbie

Umowę w tej sprawie podpisali podczas berlińskich targów ITB przedstawiciele  największej niemieckiej sieci hotelowej oraz inwestorzy z konsorcjum firm Tian Yu i Recca Investment.

Przedatwiciele konsorcjum Tian Yu i Recca Investment podpisali umowę z Maritim podczas targów ITB w Berlinie. na zdjęciu, od lewej: Wu Tianyu (Tian Yu), Monika Gommolla (Maritim), Li Weichun (Tian Yu), Peter Wennel, prezes zarządu Maritim Hotels International. /fot.: mat. firmy Tian Yu / Przedatwiciele konsorcjum Tian Yu i Recca Investment podpisali umowę z Maritim podczas targów ITB w Berlinie. na zdjęciu, od lewej: Wu Tianyu (Tian Yu), Monika Gommolla (Maritim), Li Weichun (Tian Yu), Peter Wennel, prezes zarządu Maritim Hotels International. /fot.: mat. firmy Tian Yu /

W położonym tuż przy budowanej właśnie marinie obiekcie o powierzchni użytkowej 48 tys. m kw. znajdzie się blisko 460 pokoi o powierzchni co najmniej 30 m kw. każdy. Centrum konferencyjne na 1500 osób oraz m.in. winda wielkogabarytowa umożliwiająca transport samochodów, pozwolą organizować tam imprezy o zasięgu międzynarodowym. Szczeciński Maritim ma przyjąć pierwszych gości za trzy lata.

- To bedzie pierwszy hotel Maritim w Polsce - mówiła podczas uroczystego podpisania umowy Monika Gommolla, właścicielka firmy Maritim. Ta sieć działa od 1969 r. i posiada hotele m.in. w Niemczech (33), Egipcie, Hiszpanii czy na Mauritiusie.
- Teraz jesteśmy największą niemiecką siecią hotelarska - mówi Monika Gomolla.

- Podpisaliśmy umowę franczyzy - wyjaśnia Wu Tianyu, prezes Tian Yu. - Projekt hotelu był konsultowany z Maritim. Później zgodnie z ich polityką będziemy szkolić personel. Zarządzanie hotelem też będzie odbywać się zgodnie z normami sieci - dodał.


Wizualizacje hotelu Maritim i kompleksu Hot Spring Bay w Szczecinie / mat. Tian Yu/

Plany szczecińskich firm Tian Yu i Recca Investment dotyczące zagospodarowania fregmentu południowego brzegu jeziora Dąbie wykraczają poza budowę i prowadzenie hotelu. Z hotelem będzie sąsiadować apartamentowiec hotelowy „Spinaker”. W 17-piętrowym budynku znajdzie się 266 apartamentów o powierzchni od 45 do 80 m kw. Hotel Maritim i apartamentowiec „Spinaker” (21 tys. m kw.) połączy parking podziemny. Na jego trzech poziomach znajdzie się 888 miejsc postojowych.
Znana jest już też nazwa całego kompleksu: Hot Spring Bay (Zatoka Gorących Źródeł). Nazwa nie jest przypadkowa, gdyż w tej części Szczecina płyną pod ziemią gorące źródła. Na głębokości około 2 km woda osiąga temperaturę 70-75 stop. C. W planach inwestora jest geotermia, która pozwoli nie tylko ogrzewać obiekty, ale także dzięki sporemu zasoleniu źródeł nada kompleksowi charakter uzdrowiskowy. I tak na przykład w łazienkach hotelowych obok kurków z wodą ciepłą i zimną znajdzie się tzw. trzeci kurek z wodą solankową.

Hot Spring Bay będzie mieć też marinę. Inwestycję, która będzie kosztować ponad 12 mln zł, prowadzi fundacja Sun&Sail. Marina otrzymała dofinansowanie od marszałka województwa (4,8 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego) i ma być oddana do użytku do końca br.

Twórcy kompleksu nad jeziorem Dąbie przygotowują się do tej inwestycji od lat, prowadząc w tym czasie inną działalność. Szczecińska firma De Tian prowadzona m. in. przez Wu Tianyu od kilkunastu lat produkuje i dostarcza biżuterię z pereł do znanych sieci jubilerskich w Polsce i Europie środkowej.

SG

Tematy: Szczecin (597) | turystyka (56) | hotel (39) | Tian Yu (2) | Maritim (2) |
aktualizowano: 2018-03-15 10:20
Wszystkich rekordów:

Społeczność