Informacje

Informacje 2013-04-05

Know-how: najciekawsze szkolenia i konferencje w regionie

Inicjatywy Jeremie i Jessica, rynek pracy, zmiany w podatkach, Business Model Canvas - to tylko niektóre zagadnienia, z którymi będzie można zapoznać sie podczas szkoleń i konferencji odbywajacych się w najbliższych dniach w Szczecinie i okolicach.

Jedna z prezentacji podczas ubiegłorocznych Targów Pracy  /fot.: mat. organizatora  / Jedna z prezentacji podczas ubiegłorocznych Targów Pracy /fot.: mat. organizatora /

II Zachodniopomorski Dzień Instrumentów Inżynierii Finansowej

Data: 9-10 kwietnia
Miejsce: hotel Radisson Blu, Szczecin
Organizator: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Bank Gospodarstwa Krajowego i Europejski Bank Inwestycyjny
Informacje: www.rpo.wzp.pl

Dwudniowa konferencja została podzielona na dwa panele – pierwszy, w całości poświęcony Inicjatywie JEREMIE, rozpocznie się 9 kwietnia br., drugi – na temat Inicjatywy JESSICA – odbędzie się 10 kwietnia br. Konferencja, jako największe wydarzenie tego typu w regionie i zarazem kompendium wiedzy na temat instrumentów zwrotnych oferowanych w ramach Inicjatyw JEREMIE i JESSICA Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, skierowana jest do całej społeczności województwa zachodniopomorskiego, a przede wszystkim do przedsiębiorców nieposiadających historii kredytowej, chcących rozwinąć swój biznes w oparciu o preferencyjne pożyczki lub poręczenia. Spotkanie adresowane jest również do podmiotów zainteresowanych finansowaniem inwestycji miejskich na obszarach zdegradowanych. W prelekcjach i panelach dyskusyjnych przewidziany jest udział specjalistów z zakresu ekonomii i rewitalizacji. Uczestnicy konferencji będą mieli okazję do indywidualnych konsultacji z pośrednikami finansowymi i Funduszami Rozwoju Obszarów Miejskich.


Szkolenie „Niemieckie zamówienia publiczne dla polskich firm”
 
Data: 9 kwietnia, godz. 9 – 15
Miejsce: Willa West-Ende, al. Wojska Polskiego 65
Organizator: Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii
Informacje: www.innowacje.zut.edu.pl
 
Firmy z Polski, podobnie jak z innych krajów UE, w zdecydowanej większości branż mogą uczestniczyć w niemieckich zamówieniach publicznych na równych prawach z firmami niemieckimi i to bez konieczności zakładania spółki, oddziału czy działalności w RFN. W praktyce oznacza to jednak konieczność zapoznania się z niemieckimi realiami, w tym z przepisami, które mimo funkcjonowania w ramach prawa unijnego, są odmienne od polskich. Brak wiedzy na temat niemieckiego systemu zamówień publicznych, koszty związane z przygotowaniem firmy oraz bariera językowa stanowią największe przeszkody dla polskich firm w wejściu na niemiecki rynek zamówień publicznych. Na szkoleniu wprowadzimy Państwa w najważniejsze zagadnienia związane z zamówieniami, tak aby umożliwić dalsze samodzielne już kroki prowadzące do wejścia na ten ciekawy rynek.
 
 
Targi Pracy w Szczecinie

Data: 11 kwietnia, godz. 9-15
Miejsce: ul. Narutowicza 17
Organizator: Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego
Informacje: www.targipracy.szczecin.pl

Już 11 kwietnia 2013 w hali przy ul. Narutowicza 17 w Szczecinie odbędzie się VIII edycja Targów Pracy Pomorza Zachodniego. Impreza co roku przyciąga kilkudziesięciu wystawców z konkretnymi ofertami pracy zarówno dla studentów, absolwentów jak i osób szukających odmiany w swoim życiu zawodowym. Podczas Targów będzie można spotkać się z nie tylko z firmami reprezentującymi różne branże i specjalności ale także służbami mundurowymi (policja, wojsko) zachęcającymi do wstąpienia w ich szeregi. Przełom marca i kwietnia to wg statystyk okres największej liczby ofert pracy – pracy dla Ciebie! Wystawcy tegorocznej edycji imprezy będą mieli do zaproponowania kilkaset ofert pracy, staży i praktyk zarówno dla poszukujących pierwszego doświadczenia zawodowego jak i wykwalifikowanych specjalistów.


Spotkanie informacyjne „Zbuduj swój sukces - fundusze dotacyjne i pozadotacyjne dla rozwoju przedsiębiorczości”
 
Data: 11 kwietnia , godz. 13 - 14.30,
Miejsce: Urząd Gminy Stare Czarnowo,
Organizator: Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Pyrzycach
Informacje: Lokalny Punkt Informacyjny w Pyrzycach, ul. Lipiańska 4, 74 - 200 Pyrzyce
 
Celem spotkania jest przybliżenie zagadnień związanych z możliwościami pozyskania środków finansowych na rozwój firmy poprzez dotacyjne i pozadotacyjne  formy wsparcia. Spotkanie skierowane do przedsiębiorców i osób planujących założyć firmę. Podczas spotkania zostaną poruszone następujące zagadnienia: dotacje na założenie i rozwój działalności gospodarczej ze środków Funduszy Europejskich, pozadotacyjne formy wsparcia dla przedsiębiorstw w ramach Inicjatywy Jeremie, podnoszenie kwalifikacji – kursy i szkolenia dofinansowane ze środków unijnych. Spotkanie poprowadzą eksperci Lokalnego Punktu Informacyjnego w Pyrzycach, Lokalnej Grupy Działania DIROW, Fundusz Wspierania Rozwoju Gospodarczego Miasta Szczecina oraz Szczecińskiego Funduszu Pożyczkowego.  Prosimy o potwierdzenie chęci uczestnictwa w spotkaniu telefonicznie pod numerem 91 8811350 lub poprzez przesłanie zgłoszenia na adres mailowy lpi@pyrzyce.pl.               
 

Szkolenie „Projektowanie modeli biznesowych przy użyciu Business Model Canvas”

Data: 11 kwietnia, godz. 9-16  
Miejsce: Willa Ogrody, ul. Wielkopolska 19
Organizator: Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii
Informacje: www.innowacje.zut.edu.pl

Business Model Canvas to proste narzędzie, pozwalające w intuicyjny sposób przedstawić model działania danego przedsiębiorstwa, a także umożliwiający projektowanie i testowanie zmian w sposobie funkcjonowania firmy. Prostota i skuteczność narzędzia zadecydowała o jego sukcesie - modelu używają firmy takie jak: Deloitte, Boston Consulting Group, McKinsey oraz tysiące przedsiębiorców z całego świata. Spotkanie przeznaczone jest dla polskich firm z województwa zachodniopomorskiego. W czasie szkolenia uczestnicy poznają: budowę oraz założenia narzędzia Business Model Canvas,
najpopularniejsze schematy modeli biznesowych na przykładach znanych firm, narzędzia design thinking wykorzystywane w projektowaniu nowych modeli. Zajęcia będą miały formę łączoną wykładu i warsztatu. Dzięki szkoleniu uczestnicy zyskają możliwość spojrzenia na działalność swojej firmy z nowej perspektywy oraz zwiększą swoją świadomość w zakresie wprowadzania innowacji do modelu swojego przedsiębiorstwa.
 
 
Szkolenie „Należyte zabezpieczanie transakcji handlowych oraz skuteczna windykacja należności”

Data: 15 kwietnia, godz. 9-16
Miejsce: Urząd Miasta, ul. Ratuszowa 13, Kołobrzeg
Organizator: Polska Fundacja Przedsiębiorczości
Informacje: www.pfp.com.pl

Celem szkolenia jest zaznajomienie uczestników z podstawowymi zasadami skutecznej windykacji należności, która zaczyna się już na etapie zawierania umowy z kontrahentami. Uczestnicy poznają zapisy umowne, które umożliwiają szybsze i bardziej skuteczne dochodzenie roszczeń, narzędzia prawne służące zabezpieczaniu transakcji ze szczególnym uwzględnieniem tych, które zapewniają sprawne odzyskiwanie należności. Szkolenie skierowane jest do przedsiębiorców, menadżerów oraz wszystkich tych osób, które w codziennej pracy zajmują się konstruowaniem postanowień umów, monitorowaniem wykonywania umów oraz podejmowaniem działań windykacyjnych. W trakcie szkolenia uczestnicy poznają najczęstsze błędy popełniane zarówno na etapie zawierania umowy, w toku wykonywania umowy, jak również na etapie windykacji należności. Szkolenie prowadzone będzie w formie warsztatowej z dużą ilością ćwiczeń i pracy na stanach faktycznych zaczerpniętych z życia przedsiębiorców. Szkolenie poprowadzi pani Maja Grzegorczyk – radca prawny wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Szczecinie. Prowadzi Kancelarię Prawną i Tłumaczeń, w ramach której świadczy usługi kompleksowej obsługi prawnej zarówno podmiotów gospodarczych, jak i jednostek sektora administracji publicznej.


Szkolenie: „VAT w obrocie międzynarodowym i wewnątrz wspólnotowym”
 
Data: 18 kwietnia, godz. 9-15 (zapisy tylko na listę rezerwową)
Miejsce: Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Gospodarczego – Szczecińskie Centrum Przedsiębiorczości, ul. Kolumba
Organizator: Enterprise Europe Network
Informacje: www.zsrg.szczecin.pl
 
Szkolenie poprowadzi dr Paweł Selera – trener z bogatym doświadczeniem w realizacji projektów szkoleniowych, doradca podatkowy, autor oraz współautor ponad 50 publikacji, artykułów oraz komentarzy prasowych głównie z zakresu podatku VAT oraz europejskiego prawa podatkowego publikowanych w kraju (między innymi: "Rzeczpospolita", "Gazeta Prawna", "Prawo i Podatki"). Szkolenie skierowane jest do właścicieli i pracowników przedsiębiorstw  z województwa zachodniopomorskiego.

Szkolenie „Zmiany w podatku VAT od 1 kwietnia 2013 i 1 stycznia 2014”.

Data: 18 kwietnia, godz. 9-16
Miejsce: siedziba PFP, ul. Monte Cassino 32, Szczecin
Organizator: Polska Fundacja Przedsiębiorczości
Informacje: www.pfp.com.pl

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników ze zmianami w podatku VAT obowiązującymi od 1 kwietnia 2013 roku i 1 stycznia 2014. Szkolenie kierowane jest do przedsiębiorców, księgowych oraz wszystkich, których interesują zagadnienia związane ze zmianą przepisów podatkowych. Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się m.in. ze zmianami w Ustawie o podatku VAT i rozporządzeniu do ustawy. Szkolenie poprowadzi pani Justyna Maćkowiak, doradca gospodarczy, wieloletni praktyk w dziedzinie prawa podatkowego, dyrektor Centrum Biznesu.


Konferencja Business University Management 2013

Data: 18 kwietnia, 9–14.30
Miejsce: Wydział Informatyki ZUT, ul. Żołnierska 52, sala 126
Organizator: Gmina Miasto Szczecin, Wydział Informatyki ZUT i Technopark Pomerania
Informacje: www.technopark-pomerania.pl

Uczestnicy konferencji będą mogli zapoznać się z przykładami projektów wykorzystujących nowoczesne technologie informacyjne w praktyce oraz z kierunkiem rozwoju rynku pracy branży IT. Wydarzenie ma na celu promowanie i rozwój współpracy środowiska biznesu, szkolnictwa wyższego oraz administracji samorządowej w obrębie sektora IT.   
 

ŁP

aktualizowano: 2013-04-15 09:05
Wszystkich rekordów:

Społeczność