Informacje

Informacje 2018-02-28

Indyjscy kolejarze będą trenować na szczecińskich symulatorach?

Autocomp Management założył w Indiach spółkę i startuje w tamtejszych przetargach. W regionie ma zainwestować indyjska firma z branży opakowań. Takie informacje przekazali uczestnicy delegacji Zachodniopomorskiej Indyjskiej Izby Gospodarczej na Globalny Szczyt Gospodarczy w New Delhi.

Stanisław Parczewski, prezes Autocomp Management /fot.: mab / Stanisław Parczewski, prezes Autocomp Management /fot.: mab /

Siedziba Autocomp Management oddalona jest o kilkadziesiąt metrów od bramy Stoczni Szczecińskiej. Powstają tam symulatory - ciężarówek, statków oraz pola walki - te ostatnie wykorzystuje wojsko. Producent dostarcza je odbiorcom w Polsce i Europie. Nowością są symulatory kolejowe i to właśnie one maja jako pierwsze trafiać do Indii.

-  Podczas szczytu w New Delhi indyjski minister kolei mówił że szuka firm, które zechcą transferować wysoką technologię do Indii. Aby część naszej zaawansowanej technologii tam trafiło, założyliśmy na miejscu firmę Autocomp Management India i bierzemy udział w przetargu na dostawę 14 symulatorów dla kolei indyjskiej -  mówi Stanisław Parczewski, prezes Autocomp Management. - Nie boimy się wyzwań. W Europie organizowany jest przetarg na cztery symulatory, a w Indiach na 100. Pierwsze kontakty pomógł nam nawiązać Mariusz Łuszczewski, prezes ZIIG.
 
Podczas spotkania zorganizowanego 28 lutego w Autocomp Management Marszałek województwa Olgierd Geblewicz zapowiedział inwestycję indyjskiego producenta opakowań w rejonie Szczecina lub Goleniowa (dokładna lokalizacja ma zostać podana w najbliższych miesiącach). Mariusz Łuszczewski, prezes ZIIG zapowiada natomiast wizyty kolejnych indyjskich firm w regionie. Mają one być okazją do prezentacji okazji do współpracy gospodarczej i inwestycji. 9 marca przyjeżdżają do Szczecina przedstawiciele dużej firmy z branży morskiej, która kupuje i remontuje i rozbiera statki. W Szczecinie miałay znaleźć się jej europejska siedziba i część biurowa. W kwietniu szczecińskie tereny portowe i stoczniowe oglądać będzie firma Essar Ports która być może przyczyni się do ich rewitalizacji.

- Planujemy stworzyć fundusz wspierającego hinduskie firmy zainteresowane inwestowaniem w Polsce - dodaje Surendra Velagaleti, pierwszy sekretarz ambasady Republiki Indii w Polsce.

mab

Tematy: inwestycja (310) | inwestor (135) | Autocomp (4) | Zachodniopomorska Indyjska Izba Gospodarcza (3) | Indie (1) |
aktualizowano: 2018-03-15 10:19
Wszystkich rekordów:

Społeczność