Informacje

Informacje 2018-02-08

Coraz większy ruch na lotnisku w Goleniowie. Będą nowe loty

Ponad 578 tys. pasażerów skorzystało w 2017 r. z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. To o 23,4 proc. więcej niż przed rokiem. Plany na ten rok zakładają kolejny wzrost i nowe połączenia – już od 27 marca do Edynburga.
Od 27 marca 2018 r. Ryanair uruchamia połączenia na trasie Szczecin - Edynburg /fot.: Mat. prasowe / Od 27 marca 2018 r. Ryanair uruchamia połączenia na trasie Szczecin - Edynburg /fot.: Mat. prasowe /
Statystyki te przedstawił na konferencji w szczecińskim Radisson Blu Maciej Dziadosz, prezes zarządu Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. Wyjaśnił, że coraz większą popularnością cieszą się np. loty do Warszawy. 
 
Trzy razy dziennie na trasie między Warszawą a Szczecinem kursują samoloty LOT, a raz dziennie Ryanaira. 
 
Zarząd portu prowadzi rozmowy z przewoźnikami o uruchomieniu kolejnego połączenia do stolicy – porannego, przed godz. 6.
 
- Takie połączenie pozwoliłoby zdążyć w Warszawie na pierwszą falę odlotów do 37 destynacji w Europie – wyjaśnia prezes Maciej Dziadosz. - Można by więc jednego dnia ze Szczecina dostać się do tylu europejskich miast i wrócić. Byłoby to wielkim ułatwieniem dla biznesu.
 
Obecna na konferencji w Szczecinie Olga Pawlonka, marketing manager Ryanaira, potwierdziła, że Ryanair analizuje możliwość uruchomienia takiego połączenia i zwiększenie częstotliwości lotów do Warszawy.
 
Ten przewoźnik ze Szczecina do Warszawy kursuje od 27 marca 2017 r. We wtorek 6 lutego lutego świętował, bo przewiózł na tej trasie już 100 tys. pasażerów. Firma uczciła to tortem, podarunkami dla stutysięcznego pasażera i trwającą do 13 lutego promocją biletów.
 
- Od 27 marca uruchamiamy nowe połączenie ze Szczecina do Edynburga – zapowiada Olga Pawlonka. Mówi, że planują, by było to połączenie całoroczne. - Będzie realizowane dwa razy w  tygodniu, we wtorki i w soboty.
 
Prezes zarządu portu mówi, że prowadzą także rozmowy zmierzające do uruchomienia nowych połączeń np. w kierunkach skandynawskich.
 
Zarząd lotniska także na 2018 r. prognozuje wzrosty, nawet do 675 tys. pasażerów. Chce się też przygotować na kolejne. Prezes Maciej Dziadosz mówi, że usiłują zdobyć pieniądze na potrzebne inwestycje – rozbudowę terminala oraz systemu świetlnych pomocy nawigacyjnych. Jeszcze w tym roku terminal ma być tymczasowo powiększony (na ok. 850 tys. osób) tak, by pasażerowie nie musieli czekać w długich kolejkach.
 
ata
Tematy: lotnisko (33) | Ryanair (3) | Port Lotniczy Szczecin-Goleniów (1) |
aktualizowano: 2018-03-01 07:24
Wszystkich rekordów: