Po godzinach
Łasztownia na popołudnie i majówkę
Filmy, jarmark rękodzieła i zdrowej żywności, wieczór z czardaszem, spotkanie z Krystyną Pohl i wystawa z eksponatami zza mórz to propozycje CKE Stara Rzeźnia na najbliższe dni.
Wystawa kpt. Józefa Gawłowicza „Sztuka trzech kontynentów”
Data: 21 kwietnia – 31 lipca
Godzina: 11:00-18:00
Miejsce: Kubryk Literacki
Bilety: wstęp wolny
„Sztuka trzech kontynentów” to eksponaty z Afryki, Azji, i Europy. W tej ostatniej dominują „napoleonika” – miniatura cesarza po klęskach (Moskwa i Waterloo), fajki kapitańskie (z transatlantyka „Normandie”, z żaglowców fińskich oraz fajki – nautilusy) oraz instrumenty nawigacyjne: sekstanty, lunety i liniały. Osobna kaseta zawiera okazy medalierstwa, głównie marynistycznego.
Bogato reprezentowana jest sztuka czarnej Afryki z czasów gdy PŻM miało linię afrykańską. Są to: maski, rzeźby, rytualne, pomoce do wróżb oraz instrumenty muzyczne. Przed laty zbiory szczecińskie stały się znaczącymi w Europie i w świecie. Sztukę azjatycką reprezentują fetysze i fajki do opium oraz antyki perskie i dalekowschodnie.
Spotkanie „Szczecinianie i przyjaciele”
Data: 28 kwietnia
Godzina: 18:00
Miejsce: sala Iluzjon
Bilety: wstęp wolny
Gościem drugiego spotkania z cyklu „Szczecinianie i przyjaciele” będzie Krystyna Pohl – dziennikarka i publicystka morska, która opowie nam między innymi o swoim warsztacie dziennikarskim.
Partner cyklu Po godzinach:
Pokaz filmów „70 filmów na 70-lecie Szczecina”
Data: 30 kwietnia
Godzina: 18:00
Miejsce: sala Iluzjon
Bilety: wstęp wolny
www: www.70na70.pl
Drugie spotkanie z cyklu "70 filmów na 70-lecie Szczecina" to pokaz filmów Andrzeja Fadera, reżysera "Wielkiej ucieczki na północ".
Andrzej Fader - niezależny dziennikarz i twórca filmowy. Przez lata pracował w Polskim Radiu i telewizji. Obecnie zajmuje się realizacją reportaży, filmów dokumentalnych i niestandardowych form audiowizualnych dla telewizji, instytucji kulturalnych, artystów i portali internetowych. Jako twórca niezależny porusza się pomiędzy publicystyką dziennikarską, reportażem i fabularyzowanym dokumentem.
Podczas pokazu zobaczymy następujące filmy:
"Mistrz i jego miasto" - impresja filmowa - "Fotografia staje się więc dla mnie dziwacznym medium, nową formą halucynacji: fałszywą na poziomie postrzegania, prawdziwą na poziomie czasu. Halucynacją umiarkowaną, w pewnym sensie skromną, podzieloną (z jednej strony "nie ma tego tutaj", z drugiej "ale to naprawdę było"): szalony obraz, ocierający się o rzeczywistość - Roland Barthes
- "Chłopcy z Sorrento" - Grupa dwudziestoparolatków przeżywa swoją młodość w Szczecinie w latach 60-tych XX wieku. W 1964 kilka osób zakłada zespół "Nieznani", liderem jest Fabian, który trzy lata później wraz z Czerwono-Czarnymi gra przed Rolling Stones'ami w Sali Kongresowej w Warszawie.
- "Kontrawersja" - film o polskim naukowcu i architekcie ze Szczecina, profesorze Adamie Szymskim.
- "Zaprojektuj swoje miasto" - Krótkometrażowy "socjal-esej", w którym mieszkańcom miasta zostanie zadane jedyne i zasadnicze pytanie: Jak zaprojektowałabyś swoje miasto? To pytanie dotyczące nie tylko stanu miasta - to także pytanie o to jak się w nim czujemy i czy możemy coś w nim zmienić.
- "Arti Grabowski - StatykAkcje" - Jest jednym z najwyżej cenionych artystów performance art młodego pokolenia. W ciągu 10 lat zrealizował ponad setkę działań, sugestywnych, pełnych humoru i zmysłu krytycznego. Występował na najważniejszych Festiwalach Sztuki Performance, Festiwalach Teatralnych, przeglądach sztuki video w Europie, Azji, Ameryce Płn. i Płd. Członek krakowskiego Stowarzyszenia "Fort sztuki", współorganizator oraz kurator wielu imprez artystycznych w Polsce i Europie.
Po projekcji spotkanie z autorem filmów Andrzejem Faderem.
Pokaz organizuje Stowarzyszenie Kamera
I Jarmark rękodzieła i zdrowej żywności
Data: 1-3 maja
Godzina: 10:00-18:00
Miejsce: Łasztownia
Bilety: wstęp wolny
Nie zabraknie blaszanych zegarków, pierzastych kogucików, baloników na druciku i... ekosmakołyków!
Jeśli chcielibyście wystawić swój kramik, zapisy prosimy kierować na adres mailowy: event-live@wp.pl
Wieczór operetkowy z czardaszem
Data: 3 maja (niedziela)
Godzina: 18:00
Miejsce: sala Iluzjon
Bilety: 35 zł(rezerwacja: stararzeznia@csl.eu)
„Wieczór z czardaszem” to już drugie spotkanie z zespołem Music Flowers Orchestra. Tym razem wystąpią: Lucyna Boguszewska, sopran – Diva Opery na Zamku, Anna Borkowska – piosenkarka występująca z Music Flowers Orchestra, w tym koncercie wystąpi jako „Anka Cyganka”, Andrzej Prus Wakulski – pianista i krytyk muzyczny, Mirosław Kaspersky – skrzypek oraz Zenosław Borkowski – klarnet i prowadzący – zawsze elegancko i z humorem.
W programie np. Czardasz Montiego, Taniec węgierski nr 5, Kanarek, Hejre Kati. Lucyna Boguszewska zaśpiewa trzy najsłynniejsze utwory z operetek: Księżniczka Czardasza, Cygańska Miłość, Hrabina Marcia.
Wieczór filmowy ze Stowarzyszeniem in tractU
Data: 7 maja (czwartek)
Godzina: 20:00
Miejsce: sala Iluzjon
Bilety: 13 zł (rezerwacja: stararzeznia@csl.eu)
Stowarzyszenie in tractU jak zwykle pozytywnie zaskakuje swoimi filmowymi znaleziskami! Tym razem obejrzymy film dokumentalny produkcji amerykańsko-polskiej „After the factory” z 2012 r. Film powstał w ścisłej współpracy Stowarzyszenia Topografie i grupy Detroit Lives.
Film „After The Factory” zabierze widza w fascynującą podróż przez odkrywane na nowo tożsamości miast za pomocą analizy czynników ludzkich i ekonomicznych, które je napędzają. Wywiady z urzędnikami miejskimi, urbanistami, przedsiębiorcami oraz lokalnymi artystami i aktywistami, a także zwykłymi ludźmi pokażą z wielu różnych perspektyw proces przekształcania miast postindustrialnych.
Wszystkich rekordów: