Informacje

Informacje 2016-11-24

Inżynier poszukiwany, praktykant mile widziany

W ofertach 43 wystawców mogli wybierać studenci, którzy wzięli w targach pracy zorganizowanych przez Biuro Karier Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Targi Pracy Kariera 2016. Stoisko LSJ HR Group /fot.: ak / Targi Pracy Kariera 2016. Stoisko LSJ HR Group /fot.: ak /
Siódma edycja Targów Pracy Kariera odbyła się 23 listopada na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT, wzięło w nich udział ponad dwukrotnie więcej wystawców niż w 2014 roku. Młodych ludzi z zachodniopomorskiej uczelni chcą pozyskać zarówno firmy z województwa zachodniopomorskiego i spoza regionu, a także z Niemiec. Firmy oprócz pracowników niezmiennie przyjmują praktykantów i stażystów.
 
Pracę oferują firmy produkcyjno-inżynieryjne z branży medycznej. DGS Poland z Mierzyna potrzebuje ok. 200 pracowników, m.in. na stanowiska inżynierów jakości, inżynierów do działu R&D, czy na stanowiska produkcyjne. Sonion Polska ma trzy wolne wakaty: inżynier walidacji, specjalista ds. zakupu i specjalista ds. administracyjnych. W niedługim czasie potrzeba będzie inżyniera automatyki i kierownika projektu. Ferrosan Medical Services w przyszłym roku rozpocznie rekrutację do działu logistyki, jakości, inżynierii procesowej, administracji. Radiometer ze Stargardu rozgląda się za inżynierem produkcji, technikiem laboratorium, chce też uzupełnić lukę w dziale jakości.
 
Zapotrzebowanie na ręce do pracy mają także firmy produkcyjno-inżynieryjne z dziedziny elektroniki. KK Wind Solutions ma wakaty na stanowiskach inżyniera jakości, inżyniera produkcji, menadżera projektu. Aż 100 pracowników będzie potrzeba do działu produkcji – rekrutacja ma się rozpocząć na początku przyszłego roku. TPV Displays Polska z Gorzowa Wielkopolskiego – firma z kapitałem chińskim zajmująca się projektowaniem i produkcją monitorów i telewizorów ma 20 wakatów na stanowiskach technicznych i cztery w dziale obsługi klienta.
 
Jest także praca w branży IT. Firma Brightone chce powiększyć zespół o deweloperów i testerów oprogramowania, wymaga znajomości języków do programowania, języka angielskiego i oferuje możliwości rozwoju zawodowego. Na podobne stanowiska rekrutuje rayNET Polska. Studentom informatyki spółka stwarza zarazem możliwość pracy na niewielką część etatu. Działający w Szczecinie od lipca Globalny Dział Obsługi Klienta firmy Diebold Nixdorf oferuje zatrudnienie głównie na stanowiskach specjalistów wsparcia technicznego, ale również specjalistów HR czy menadżerów. Jednocześnie spółka zapewnia przyszłym pracownikom kursy doszkalające, dofinansowanie do studiów, pakiety relokacyjne, dodatek nocny. Centrum usług biznesowych GKS Services z Poznania, które zapewnia wsparcie IT na całym świecie poszukuje przeszło 200 osób z komunikatywną znajomością języka angielskiego. Kompetencje techniczne nie są wymagane, firma może zapewnić półroczne szkolenie, a dodatkowo pakiety relokacyjne.
 
Producent szkła – NSG Group prowadzi rekrutację na stanowiska kontrolera jakości, mistrza produkcji, pracownika działu obsługi klienta. Około 20 osób potrzeba na stanowiska produkcyjne. Garo Polska planuje powiększyć o nowych pracowników m.in. dział produkcji, sprzedaży i konstrukcyjny. LM Wind Power spod Goleniowa poszukuje osób do działu HR i globalnego działu serwisowego.
 
Na Targach Pracy Kariera wystawiała się także spółka Amazon Fulfillment Poland. W centrum logistycznym w Kołbaskowie oferuje już osiem wakatów na stanowiskach menadżerskich. Jednocześnie zapowiada uruchomienie w lutym lub marcu rekrutacji na stanowiska menadżerów zmiany i specjalistów HR. 2 tys. osób potrzeba będzie na stanowiska produkcyjne. Zgodnie z informacją przedstawicieli Amazona, firma po trzech miesiącach zatrudnienie tymczasowe zastąpi umową o pracę.
 
Ciekawą ofertę dla młodych ludzi ma urząd pracy z Pasewalku – dla osób zainteresowanych nauką zawodu i pracą w Niemczech zapewni on szkolenia bezpośrednio u pracodawców i indywidualne szkolenia zawodowe. Uczestnictwo w programie „Główka pracuje” nie wymaga od beneficjentów znajomości języka niemieckiego, trwa 2,5-3 lata, zapewnia zatrudnienie. Z tego programu skorzystało już ok. 100 osób z całego kraju. Szczególną popularnością cieszą się takie dziedziny, jak: bankowość, pielęgniarstwo, handel zagraniczny, hotelarstwo, gastronomia, technologia papieru i budowlany.
 
Pełna lista wystawców dostępna jest na stronie Targów Pracy Kariera.
 
ak
aktualizowano: 2016-11-29 21:18
Wszystkich rekordów:

Społeczność