Informacje

Informacje 2020-09-26

Autodoc otworzył trzeci magazyn w Szczecinie

Internetowy sprzedawca części samochodowych podwoił tym samym swoją powierzchnię  logistyczną w Załomiu. Firma już teraz zatrudnia tam 1600 osób. W przyszłym roku liczba ta ma wzrosnąć do 2400.

Otwarcie hali M13 Autodoc Logistics w Szczecinie- Załomiu. Na zdjęciu Witalij Kungel, jeden ze współzałożycieli Autodoc i Emilia Wąsowska, general manager Autodoc Logistics /fot.: Barwy Bieli / Otwarcie hali M13 Autodoc Logistics w Szczecinie- Załomiu. Na zdjęciu Witalij Kungel, jeden ze współzałożycieli Autodoc i Emilia Wąsowska, general manager Autodoc Logistics /fot.: Barwy Bieli /

Dzięki otwartemu 25 września nowemu magazynowi o nazwie M13, Autodoc zwiększył powierzchnię magazynową w Szczecinie do 26,7 tys. m kw. W nowej hali powstanie do 900 miejsc pracy (obecnie pracuje tam ok. 12o osób).

W Szczecinie-Załomiu Autodoc Logistics (polska społka należąca do założonej w Berlinie grupy Autodoc) działa od 2018 roku. Najpierw w jednej hali, a od 2019 r. w dwóch. Każdego dnia ponad 75 tys. produktów jest tam rozpakowywanych, przepakowywanych, adresowanych i wysyłanych do klientów końcowych. Działalności centrum logistycznego sprzyja sąsiedztwo autostrady A6. Dzięki uruchomieniu nowego, częściowo zautomatyzowanego magazynu M13, zdolność przeładunkowa wzrośnie z ok. 25 tys. do 61 tys. zamówień dziennie. Pomoże w tym automatyzacja oraz wdrożenie własnych rozwiązań w zakresie transportu wewnętrznego i systemów informatycznych.

Uruchomienie nowej hali ma związek z tym, że Autodoc potrzebuje nowych powierzchni magazynowych aby móc dostarczać towary zamówione przez klientów online w jak najkrótszym czasie. Firma opiera swoje działania głównie na dostawie "na żądanie". Produkty zamawiane przez Internet są dostarczane do Autodoc przez dostawców i wysyłane do klienta niemal natychmiast.

Dzięki inwestycjom o łącznej wartości ponad 11 mln euro szczeciński zakład ugruntował swoją pozycję najważniejszego obiektu logistycznego Autodoc. Co prawda firma nadal prowadzi magazyn w berlińskiej dzielnicy Lichtenberg, jednak ze względu na brak powierzchni do rozbudowy osiągnięto tam już maksymalne możliwości.

Autodoc Logistics cały czas prowadzi rekrutację w Szczecinie. Obecnie zatrudnia pracowników z 10 krajów, którzy pracują w zespołach zorganizowanych zgodnie z ich językiem ojczystym. Firma podkreśla, że stosuje jednakowy dla wszystkich i przejrzysty system wynagrodzeń.

Podczas otwarcia pojawiły się onformacje o dalszych planach rozwoju logistycznej części grupy Autodoc. Chodzi o kolejne 40 tys. m kw. powierzchni magazynowej. Nie wiadomo jeszcze gdzie ma być ona zlokalizowana.

Firma, która została założona dwanaście lat temu w Berlinie, bardzo szybko się rozwija. W 2019 roku Autodoc zdołał zwiększyć sprzedaż o 48 proc. do prawie 615 milionów euro. Sprzedawca części działa w niemal wszystkich krajach Europy. Cała grupa Autodoc zatrudnia ok. 4 tys. pracowników.

SG
fot. Barwy Bieli

Tematy: branża motoryzacyjna (13) | branża e-commerce (7) | Autodoc (1) |
aktualizowano: 2020-11-25 14:21
Wszystkich rekordów:

Społeczność