Prezentacje

Prezentacje 2022-06-23

Daj się poznać w Niemczech podczas targów INKONTAKT

Targi gospodarcze w Schwedt nad Odrą wracają w pierwszy weekend września. Organizatorzy zapraszają do współpracy polskie firmy, instytucje i uczelnie, które chcą zaprezentować swoją ofertę klientom z Niemiec. Nie zabraknie też ciekawych ofert dla studentów i absolwentów.

Organizatorzy mają dla wystawców z Polski i Niemiec kompleksową ofertę w zakresie stoisk wewnątrz budynku teatru Uckermärkische  Bühnen Schwedt oraz sąsiadującego z nim terenu. /fot.: UCKERMÄRKISCHE BÜHNEN SCHWEDT / Organizatorzy mają dla wystawców z Polski i Niemiec kompleksową ofertę w zakresie stoisk wewnątrz budynku teatru Uckermärkische Bühnen Schwedt oraz sąsiadującego z nim terenu. /fot.: UCKERMÄRKISCHE BÜHNEN SCHWEDT /

Targi INKONTAKT to największe wydarzenie gospodarcze w niemieckiej strefie przygranicznej niedaleko Szczecina. Impreza, która narodziła się kilkanaście lat temu jako małe, lokalne targi, rozrosło się do ważnego miejsca spotkań biznesu z regionów daleko wykraczających poza Schwedt, Szczecin i okolice. W ostatniej edycji targów przed trzema laty (przerwa spowodowana była pandemią), udział wzięło 270 wystawców. Były wśród nich światowe koncerny, duże zakłady przemysłowe ze wschodnich Niemiec oraz wielu mniejszych przedsiębiorców z różnych branż. W targach uczestniczyło 24 wystawców ze Szczecina i Pomorza Zachodniego, w tym hotele, ośrodki wczasowe, firmy motoryzacyjne, kamieniarskie, budowlane, reklamowe oraz instalujące place zabaw i siłownie zewnętrzne. Przez malownicze, położone nad samą Odrą tereny targowe przewinęło się 7500 odwiedzających. Tak liczna frekwencja jest rezultatem bogatego programu atrakcji, pokazów i koncertów, wydarzeń towarzyszących, świetnej organizacji i skutecznego marketingu. Potwierdza ona, że formuła targów jest u naszych zachodnich sąsiadów skutecznym sposobem dotarcia do szerokiej publiczności i dużej grupy klientów. Targi dorobiły się grona stałych wystawców (również z Polski). Ich skuteczność w rozwoju biznesu potwierdzają też wyniki badań ankietowych wśród firm prezentujących się podczas wydarzenia. Wynikało z nich, że 75 proc. wystawców jednoznacznie uważa INKONTAKT za wartościowe wydarzenie pozwalające na nawiązanie cennych kontaktów biznesowych, a aż 60 proc. jest bardzo zainteresowana nawiązaniem relacji biznesowych z polskimi firmami.


Targi INKONTAKT | fot. Dina Schein / UCKERMÄRKISCHE BÜHNEN SCHWEDT


Targi INKONTAKT | fot. Dina Schein / UCKERMÄRKISCHE BÜHNEN SCHWEDT


Targi INKONTAKT | fot. Sandra Kobelt / UCKERMÄRKISCHE BÜHNEN SCHWEDT

W targi INKONTAKT angażują sią najważniejsze organizacje gospodarcze z regionu przygranicznego. Wydarzenie odzwierciedla też aktualne tematy dotyczące regionu. W tym roku po raz pierwszy targom INKONTAKT towarzyszyć będą Targi Studiów i Edukacji SAM. To odpowiedź na potrzeby firm z powiatu Uckermark, które poszukują młodych talentów i wykwalifikowanych pracowników. W tym roku w dniach poprzedzających INKONTAKT ofertę pracy, staży i praktyk zaprezentują więc pracodawcy z regionu. Wydarzenie będzie więc interesujące dla szczecińskich szkół, uczelni, studentów i absolwentów.

Organizatorzy prezentują wystawcom z Polski i Niemiec kompleksową obsługę w zakresie terenów i stoisk wewnątrz budynku teatru oraz terenu wokół.

– Warto wziąć udział w INKONTAKT, aby zaprezentować swoją firmę szerokiej publiczności, ale także aby poznać i nawiązać kontakty z przedsiębiorcami działającymi na pograniczu. INKONTAKT będzie też okazją do poznania inwestycji, przedsięwzięć i projektów realizowanych na zachód od Szczecina – mówi Anet Hoppe, prezes Investor Center Uckermark, agencji promocji gospodarczej powiatu Uckermark. Na stoisku kierowanej przez nią organizacji podczas targów poznać będzie można ofertę inwestycyjną regionu oraz sztandarowe projekty (w tym np. Innovation Campus meBEST), w które zaangażować mogą się też polskie firmy oraz szkoły i uczelnie ze Szczecina i Pomorza Zachodniego. Informację na temat zaplanowanych na początek września targów znaleźć można na stronie: inkontakt-schwedt.de/pl
 

 tourismus-uckermark.de

ICU Investor Center Uckermark GmbH
Berliner Str. 52e
16303 Schwedt/Oder
ic-uckermark.de

Osoba do kontaktu:
Aleksander Buwelski

+49 3332 5389 16
buwelski@ic-uckermark.de

 

artykul promocyjny

 

aktualizowano: 2022-06-23 23:08
Wszystkich rekordów:

Społeczność