Informacje

Informacje 2018-01-04

Prezes Północnej Izby Gospodarczej odwołany

Po 14 latach pełnienia tej funkcji Dariusz Więcaszek został odwołany ze stanowiska prezesa Północnej Izby Gospodarczej. Nowy prezes ma być wybrany 11 stycznia.
Dariusz Więcaszek /fot.: mab / Dariusz Więcaszek /fot.: mab /
O odwołaniu Dariusza Wiecaszka Rada PIG zdecydowała 4 stycznia. 8 jej członków głosowało za odwołaniem, czterech przeciwko, a dwóch się wstrzymało.
 
- Odwołanemu prezesowi zarzucano, że izba przestała pełnić swoją rolę i służyć przedsiębiorcom, a zaczęła służyć prezesowi i grupie osób. Także  to, że rada nie miała kontroli nad tworzonymi fundacjami i spółkami, które należały do izby – mówi Piotr Tomaszewicz, członek Rady PIG.
 
Dariusz Więcaszek zapowiada, że będzie walczył o swoje dobre imię: - Stawiane mi zarzuty są absurdalne. Przez 14 lat zbudowaliśmy izbę, której rozmiary imponują nie tylko w Polsce, ale i za granicą. A teraz, przez ostatnie dwa miesiące, zmieszano mnie z błotem. Nie chcę już być prezesem, ale chcę zostać w izbie i zamierzam naprawić tę sytuację - mówi.
 
11 stycznia rada PIG ma odwołać obecne prezydium izby i powołać nowe, a także powołać nowego prezesa.
 
Północna Izba Gospodarcza ma siedzibę w Szczecinie i oddziały w Świnoujściu, Koszalinie, Wałczu, Myśliborzu i Choszcznie. Jest największą tego typu organizacją w Polsce. Obecnie skupia blisko 1500 firm.
 
ata
 
 
aktualizowano: 2018-01-10 23:37
Wszystkich rekordów:

Społeczność