Informacje

Informacje 2017-02-09

Perły Biznesu 2016: oddanie do użytku terminalu LNG i Jakub Borowczyk, szef brightONE

13. Gala nagród gospodarczy Pomorza Zachodniego za nami. Poznaj laureatów i wyróżnionych.

Od lewej: Artur Zawartko, wiceprezes zarządu Gaz System SA i Jakub Borowczyk, dyrektor zarządzający firmy brightONE /fot.: mab / Od lewej: Artur Zawartko, wiceprezes zarządu Gaz System SA i Jakub Borowczyk, dyrektor zarządzający firmy brightONE /fot.: mab /
Statuetki Perły Biznesu  /fot.: mab /
Statuetki Perły Biznesu
/fot.: mab /
Katarzyna Palejko (MK Clinique) i Paweł Lepert (Paul Vadim Eyewear) – laureaci wyróżnienia Inspirujący Start  /fot.: mab /
Katarzyna Palejko (MK Clinique) i Paweł Lepert (Paul Vadim Eyewear) – laureaci wyróżnienia Inspirujący Start
/fot.: mab /
Laureaci i wyróżnieni w konkursie Perły Biznesu 2016  /fot.: mab /
Laureaci i wyróżnieni w konkursie Perły Biznesu 2016
/fot.: mab /

Zobacz galerię zdjęć z Gali wręczenia nagród Perły Biznesu 2016>>

Konkurs organizuje redakcja magazynu Świat Biznesu kierowana przez red. Włodzimierza Abkowicza, zaś mecenasem gali jest Polska Fundacja Przedsiębiorczości. Laureatów i wyróżnionych (oceniany jest miniony rok) wybiera kapituła składająca się ze szczecińskich naukowców i publicystów ekonomicznych. Jej przewodniczącym jest prof. Stefan Domek, prorektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego ds. rozwoju i organizacji. Główni laureaci poszczególnych kategorii otrzymują statuetkę nagrody przedstawiającą mankiet koszuli z perłową spinką.

Wydarzenie Gospodarcze 2016

Za wydarzenie roku kapituła uznała oddanie do użytku terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. Statuetkę odebrał Artur Zawartko, wiceprezes firmy Gaz-System. Jak czytamy w uzasadnieniu, „Inwestycja ta ma olbrzymie znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego kraju. Inwestycja obejmuje: falochron o długości ok. 3 km, nabrzeże wraz z cumą, pozwalające na rozładunek skroplonego gazu ziemnego ze statków o ładowności od 120 do nawet 217 tys. m sześc. Liquified Natural Gas, dwa kriogeniczne zbiorniki gazu o pojemności 160 tys. m sześc. każdy, instalację do regazyfikacji,  gazociąg o długości 85 km, umożliwiający dostarczenie 5 mld m sześć. gazu rocznie do polskiej sieci przesyłowej, co pokrywa ponad 30 proc. krajowego zapotrzebowania na ten surowiec”.

Wyróżnienia w kategorii Wydarzenie Gospodarcze 2016 trafiły do Autocomp Management, twórcy zaawansowanych symulatorów za wdrażanie innowacyjnych technologii lądowych i morskich, The Freegroup z Kołbaskowa za stworzenie nowoczesnego i innowacyjnego produktu w postaci konstrukcji sferycznych Freedomes, w tym analogu bazy planetarnej,  Wave Catamarans Shipyard za uruchomienie produkcji ekskluzywnych jachtów katamaranów oraz  do Alleceny.pl za osiągnięcie pozycji największej polskiej porównywarki cen żywności i produktów codziennego użytku.

Osobowość Biznesu 2016

Statuetkę Perły Biznesu w tej kategorii odebrał Jakub Borowczyk, dyrektor zarządzający firmy brightONE ze Szczecina. BrightONE Poland jest firmą operującą w sektorze ICT oferującą kompleksowe rozwiązania IT dla globalnych klientów. Firma liczy w tej chwili około 600 inżynierów z czego około 300 w Polsce, zatrudnionych w dwóch centrach kompetencyjnych zlokalizowanych w Szczecinie i we Wrocławiu.

Wyróżnienia w kategorii Osobowość Biznesu otrzymali: Jan Stasiak,  prezes spółki Fast Terminals i jednocześnie przewodniczący Rady Interesantów Portu Szczecin, Monika Kowalska, dyrektor generalna hotelu Vienna House Amber Baltic w Międzyzdrojach, Jan Filipowiak, założyciel i dyrektor zarządzający firmy Pixel Legend ze Szczecina, działającej w branży usług IT oraz Robertas Liudvinavicius, prezes spółki Sano z Koszalina, która posiada sieć supermarketów produktów delikatesowych, obejmującej łącznie 37 placówek zlokalizowanych głównie w Koszalinie oraz w woj. kujawsko-pomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim.

Inspirujący Start

Gali Pereł Biznesu towarzyszyło wręczenie dwóch wyróżnień Inspirujący Start przyznawanego wspólnie przez Polską Fundację Przedsiębiorczości i portal Szczecinbiznes.pl młodym przedsiębiorcom, którzy wykazali odwagę, determinację w tworzeniu od podstaw firmy, która ma duże szanse na sukces i może być inspiracją dla osób marzących o własnym biznesie.

Pierwsza dyplom odebrała Katarzyna Palejko, która w czerwcu otworzyła MK Clinique – gabinet rehabilitacji, masażu relaksacyjnego i rytuałów Spa. Można w nim skorzystać z masaży oraz zabiegów elektroterapii, kinezyterapii i refleksoterapii. W ofercie ma obsługę firm – zestresowanych lub przemęczonych menedżerów i pracowników masażyści z MK Clinique masują w miejscu pracy.

Wyróżnienie trafiło też do rąk Pawała Leperta, który zaczynał od podpatrywania produkcji okularów w dużych europejskich fabrykach, a dziś produkuje oprawy okularowe pod własną marką Paul Vadim Eyewear i dystrybuuje okulary światowych marek do ponad 3000 salonów optycznych z kraju i za granicą. Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2014 roku wyprodukowane przez niego charakterystyczne, czerwone okulary nosił Jurek Owsiak.

Recital i jubileusz

Podczas gali wystąpiła w minirecitalu piosenki artystycznej Marta Uszko, aktorka Teatru Polskiego w Szczecinie. W czasie koktajlu rozkrojony został tort przez Małgorzatę Fieducik, dyrektor hotelu Novotel Szczecin Centrum  i Włodzimierza Abkowicza, redaktor naczelnego Świata Biznesu. W ten sposób organizatorzy świętowali 10. Galę Pereł Biznesu zorganizowaną w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Organizatorzy, partnerzy

Mecenasem Gali była Polska Fundacja Przedsiębiorczości.

Partnerami wydarzenia byli: Vortex Energy Group, Deloitte, Mojsiuk Mercedes-Benz, firma Siemaszko.

Współorganizatorami Gali byli: Novotel Szczecin Centrum, Piekarnia – Cukiernia Asprod, Makro Cash and Carry, Centrum Bene Sport, Pierwsza Prywatna Klinika Stomatologiczna dr. Stanisława Gajdy w Szczecinie, producent pereł Perpol , Binowo Park Golf Club, Restauracja Bohema, studio Dao,  fabryka cukierków Dobosz, kwiaciarnia Esy Floresy, Pasieka Miody Jana, Szkoła Języków Obcych „Presto”, Agencja eventowa  Event Factory,  Bartex Wine&Spirits i c5 studio.

Patronat medialny nad wydarzeniem miała TVP Oddział Szczecin, Kurier Szczeciński i Szczecinbiznes.pl

SG

aktualizowano: 2017-02-20 12:38
Wszystkich rekordów: