Informacje

Informacje 2016-02-18

Perły Biznesu 2015: Laura Hołowacz i uruchomienie fabryki Bilfinger Mars Offshore

Wyniki konkursu gospodarczego podsumowującego miniony rok na Pomorzu Zachodnim ogłosiła redakcja magazynu Świat Biznesu podczas gali w Hotelu Dana w Szczecinie, zorganizowanej 18 lutego.

Gala wręczenia nagród Perły Biznesu 2015. W środku stoją główni laureaci (ze statuetkami): Laura Hołowacz, prezes CSL Internationale Spedition i Przemysław Milczarek, wiceprezes Bilfinger Mars Offshore. /fot.: mab / Gala wręczenia nagród Perły Biznesu 2015. W środku stoją główni laureaci (ze statuetkami): Laura Hołowacz, prezes CSL Internationale Spedition i Przemysław Milczarek, wiceprezes Bilfinger Mars Offshore. /fot.: mab /
Statuetki Perły Biznesu 2015  /fot.: mab /
Statuetki Perły Biznesu 2015
/fot.: mab /

Zobacz galerię zdjęć z Gali Pereł Biznesu 2015>>

Kapituła, w składzie której zasiadali przedstawiciele świata nauki i mediów, po raz 12. wybrała zwycięzców i wyróżnionych w kategoriach: Wydarzenie Gospodarcze 2015 i Osobowość Biznesu 2015.

Wydarzenie warte 90 mln euro

W pierwszej kategorii największe uznanie zdobyło uruchomienie fabryki Bilfinger Mars Offshore produkującej fundamenty morskich elektrowni wiatrowych w Szczecinie. Inwestycja BMO wyceniana jest na 90 mln euro, pozwoliła na uruchomienie w Szczecinie seryjnej produkcji wielkogabarytowych konstrukcji stalowych – roczna zdolność produkcyjna to 100 tys. ton stali. W BMO zatrudnienie znajdzie docelowo 500 osób. Wyróżnienia otrzymali: Firma Pigment ze Szczecina oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie za wprowadzenie na rynek innowacyjnych materiałów budowlanych zawierających nanocząstki o właściwościach oczyszczających środowisko, Jurassic Salmon sp. z o.o. z Janowa w gminie Karlice za uruchomienie hodowli łososia atlantyckiego w źródłach geotermalnych, spółka Apis z Chodecza koło Włocławka oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie za rewitalizację fabryki papieru w Skolwinie oraz producent nawozów Fosfan SA za rozbudowę nabrzeża fosfatowego w Porcie Nad Odrą w Szczecinie.

Osobowość zaangażowana biznesowo i społecznie

Statuetkę Perły Biznesu w kategorii Osobowość Biznesu 2015 odebrała z rąk Włodzimierza Abkowicza, redaktora naczelnego Świata Biznesu, Laura Hołowacz, prezes zarządu CSL Internationale Spedition w Szczecinie, którą kapituła doceniła za skuteczne zarządzanie firmą oraz zrealizowanie projektu Stara Rzeźnia, który łączy  cele gospodarcze, kulturalne i społeczne na szczecińskiej Łasztowni. Wyróżnienia otrzymali ponadto: Janusz Pribulka, prezes działającej od prawie 30 lat spółki Sagra Technology w Szczecinie, za wspieranie rozwoju IT w naszym regionie, Sylwester Krzywiec, dyrektor  generalny działającej od ponad 20-tu lat innowacyjnej firmy mvb  ze Szczecina, za sukcesy menedżerskie oraz wspieranie rozwoju sportu, kultury i edukacji w regionie, Zbigniew Turnau, prezes Winnicy Turnau w Baniewicach, za stworzenie nowoczesnej winnicy i promowanie Pomorza Zachodniego, Lesław Siemaszko, prezes Zakładu Budowlanego Siemaszko w Szczecinie, za ponad dwudziestoletnią działalność w branży deweloperskiej oraz mecenat nad wydarzeniami sportowymi i kulturalnymi.

Start-upy, które inspirują i ekologia

Po raz drugi głównym nagrodom wieczoru towarzyszyło wręczenie wyróżnienia Inspirujący Start dla młodych firm, których właściciele wykazali się pomysłowością i determinacją w działaniu. To wspólne przedsięwzięcie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości i portalu Szczecinbiznes.pl. Wyróżnienia odebrali z rąk Barbary Bartkowiak, prezes PFP: Agnieszka Chmielewska - prezes firmy DogadamyCie.pl, Magdalena Walczyńska - właścicielka sklepu z pamiątkami Szczeciński Town Shop i Erwin Urbaniak - właściciel firmy BSHaus. Ich biznesowe losy będzie można wkrótce poznać na stronie Szczecinbiznes.pl.

Dodatkowo podczas Gali została wręczona nagroda ekologiczna Eko2015, przyznana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Nagroda trafiła do firmy Jurassic Salmon z Janowa w gminie Karlice za utworzenie innowacyjnego proekologicznego zakładu wykorzystującego wodę geotermalną do hodowli łososia atlantyckiego.

W 12. Gali  Pereł Biznesu zorganizowanej we wnętrzach najnowszego szczecińskiego Hotelu Dana udział wzięło ok. 200 przedstawicieli świata gospodarki, polityki, nauki i mediów.

Mecenasem Gali była Polska Fundacja Przedsiębiorczości. Partnerami wydarzenia byli: Grupa Azoty, Deloitte, Mojsiuk Mercedes-Benz, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Współorganizatorami Gali byli: Piekarnia – Cukiernia Asprod, Baltica Wellness & Spa, Centrum Bene Sport, Binowo Park Golf Club, Restauracja Bohema, studio Dao,  fabryka cukierków Dobosz, kwiaciarnia Esy Floresy, Agencja eventowa  Event Factory, Opera na Zamku, Pierwsza Prywatna Klinika Stomatologiczna dr. Stanisława Gajdy w Szczecinie, producent pereł Perpol , Szkoła Języków Obcych Presto.

Partnerzy medialni konkursu to TVP Szczecin, Kurier Szczeciński, portal SzczecinBiznes.pl

SG

aktualizowano: 2016-02-25 23:45
Wszystkich rekordów:

Społeczność