Informacje

Informacje 2013-08-06

Kostrzyńsko-Słubicka SSE kupuje teren na Skolwinie

We wtorek zarząd Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. podpisał z prezesem Funduszu Wspierania Rozwoju Gospodarczego Miasta Szczecina  akt notarialny, dotyczący kupna terenu inwestycyjnego w szczecińskim Skolwinie.

Wizualizacja zakładu na Skolwinie  /fot.: mat. prasowe / Wizualizacja zakładu na Skolwinie /fot.: mat. prasowe /

Zmiana właściciela 38-hektarowego terenu jest ostatnim elementem wymaganym przez Ministerstwo Gospodarki, koniecznym do rozszerzenia granic specjalnej strefy ekonomicznej w Szczecinie. Tym samym zniknie ostatnia przeszkoda formalna w przyjęciu przez Rząd RP wniosku o objęcie strefą terenu, którym zainteresowany jest Teleyard Sp. z o.o.

- Wciąż oczekujemy decyzji Rządu w sprawie podstref w Szczecinie i wierzę, że dzięki aktywności parlamentarzystów wkrótce się to uda – wyjaśnia Marszałek Województwa Olgierd Geblewicz. - Jednak w przypadku Teleyardu mamy do czynienia z komplikacjami natury prawnej. Dopiero zakup terenu przez KSSSE daje zielone światło na objęcie Skolwina strefą na warunkach przewidzianych dla terenów publicznych.

Kolejne kroki zakładają objęcie terenu statusem specjalnej strefy ekonomicznej, sprzedaż części terenu Teleyard Sp. z o.o., uzyskanie przez Teleyard zezwolenia na działalność w SSE oraz rozpoczęcie budowy przez inwestora. Konieczna jest do tego jednak decyzja rządu o rozszerzeniu działających już stref ekonomicznych. Na wtorkowym posiedzeniu rządu ten punkt nie znalazł się jednak w planie obrad.

Należąca do Teleyard spółka Teleskop chce postawić zakład przy ulicy Stołczyńskiej w którym będzie produkować między innymi elementy dźwigów portowych. Podpisując list intencyjny z lokalnymi władzami inwestor deklarował stworzenie do 2020 roku  nawet 1000 miejsc pracy i zainwestowanie w zakład 80 mln zł. Ze swojej strony prezydent Szczecina obiecał uzbroić teren i włączyć go do Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
 

KZ

aktualizowano: 2013-08-23 09:05
Wszystkich rekordów: