Informacje

Informacje 2017-11-23

Firma budowlana wyprodukuje innowacyjny beton

Hydrobud buduje porty, przystanie, nabrzeża, falochrony. Wkrótce chce produkować fibrobeton z kruszyw odpadowych. 
Jedna z realizacji Hydrobudu - basen rybacki w Kołobrzegu /fot.: Mat. Hydrobud / Jedna z realizacji Hydrobudu - basen rybacki w Kołobrzegu /fot.: Mat. Hydrobud /
Firma budowlana Hydrobud z Ustronia Morskiego działa od 2002 r. Specjalizuje się w budowach hydrotechnicznych. Ma na swoim koncie realizacje inwestycji wartych ok. 103 mln zł. 
 
- Budujemy porty i przystanie jachtowe, żeglarskie, rybackie, także pomosty, mola. Remontujemy i budujemy nabrzeża portowe, Wykonujemy ostrogi portowe, opaski brzegowe – wylicza Adam Dzik, właściciel i prezes firmy Hydrobud.
 
Spółka budowała m. in. basen rybacki w Kołobrzegu. Modernizowała przystań w Chłopach. Rozbudowywała falochrony w Rowach, Jarosławcu, Dźwirzynie. A ostatnio umacniała klify w Niechorzu. Od początku działalności wbiła ponad 55 tys. pali i położyła prawie 25 tys. grodzic.  
 
Adam Dzik wyjaśnia, że w 2015 r. kupili Kombinat Budowlany w Bezprawiu koło Kołobrzegu. Utworzyli tam spółkę-córkę. To tam chcą produkować innowacyjny beton – fibrobeton z ceramicznych kruszyw odpadowych, który będzie wykorzystywać w swoich realizacjach. Współpracują z Politechniką Koszalińską. Uczelnia prowadzi badania nad innowacyjnymi betonami. W marcu spółka ma mieć końcowe wyniki badań, a do października 2018 chce rozpocząć produkcję.
 
Firma zmodernizuje także halę zbrojarni i wyposaży zakład w nowoczesny sprzęt i maszyny.
 
- Planujemy ogłosić przetarg na sprzedaż lub budowę dla nas specjalnego pontonu do prac na wodzie – mówi Adam Dzik. Tłumaczy, że taki ponton ma szczudła, łapy, które pozwalają unosić się nad powierzchnię wody i z tej pozycji wylewać beton i prowadzić budowę.
 
Spółka rozpocznie warte ok. 19 mln zł inwestycje w Ustroniu i Bezprawiu. Uzyskała na nie ok. 8 mln dofinansowania z RPO.  23 listopada podpisała umowę w tej sprawie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.
 
W obu swoich zakładach firma zatrudnia obecnie ok. 60.
 
- Już dziś moglibyśmy zatrudnić ok. 50 nowych osób na produkcję i przy inwestycji m. in. zbrojarzy, betoniarzy, cieśli, operatorów maszyn budowlanych – mówi prezes Adam Dzik. - Niestety nie ma kandydatów. Czujemy głód ludzi. A przyjmujemy nawet osoby bez koniecznych kwalifikacji. Jeśli są zaangażowane, solidnie pracują, szkolimy je.
 
ata
 
aktualizowano: 2017-12-19 05:02
Wszystkich rekordów:

Społeczność