Informacje

Informacje 2014-10-24

Biznes, nauka, chemia

Za nami pierwszy dzień VI Międzynarodowego Forum Naukowo-Gospodarczego Chemika Expo 2014.

Chemika Expo 2014 /fot.: mab / Chemika Expo 2014 /fot.: mab /
Paweł Zawadzki z Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego  /fot.: mab /
Paweł Zawadzki z Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego
/fot.: mab /
Marthien van Eersel z firmy Van Gansewingel Groep  /fot.: mab /
Marthien van Eersel z firmy Van Gansewingel Groep
/fot.: mab /
Chemika Expo 2014  /fot.: mab /
Chemika Expo 2014
/fot.: mab /
Chemika Expo 2014  /fot.: mab /
Chemika Expo 2014
/fot.: mab /
Chemika Expo 2014  /fot.: mab /
Chemika Expo 2014
/fot.: mab /

Na to Chemiczne święto zjechali goście oraz uczestnicy z całej Polski oraz Niemiec, Belgii, Holandii, Szwecji, Austrii oraz Wysp Kanaryjskich i Japonii. W pierwszym dniu spotkania organizowanego przez Zachodniopomorski Klaster Chemiczny „Zielona Chemia” brało udział ponad 100 uczestników ze świata nauki jak i przedsiębiorców. Warto dodać, że wydarzenie to jest prowadzone dla specjalistów w dziedzinie nanomateriałów oraz kompozytów w języku angielskim.

Ciekawe wystąpienia dotyczące zastosowania materiałów kompozytowych mieli przedstawiciele firmy BASF z Niemiec oraz profesorowie z Uniwersytetu w Bayreuth w Niemczech oraz Uniwersytetu Wiedeńskiego w Austrii. Dzień ten upłynął pod znakiem warsztatów praktycznych w Centrum Bioimmobilizacji i Innowacyjnych Materiałów Opakowaniowych ZUT – gdzie uczestnicy zwiedzali laboratoria i hale półprzemysłowe.

Drugi dzień to szerokie spojrzenie na region zachodniopomorski i możliwość zaimplementowania nowych rozwiązań technicznych  w duchu  „Z odpadów do zasobów – korzyści dla firm”. W tym dniu biorą  udział również przedstawiciela świata biznesu i przemysłu, którzy będą prezentować swoje doświadczenia wykorzystywane już w Niemczech czy Holandii. Zaproszeni do wspólnych paneli dyskusyjnych goście z Polski i zagranicy porozmawiają m.in. o paliwach alternatywnych i redukcji CO2.

Forum odbywa się w siedzibie Centrum Transferu Technologii ZUT w Szczecinie. Organizatorem wydarzenia jest klaster chemiczny Zielona Chemia.

SG

Tematy: klaster (17) | Chemika (9) |
aktualizowano: 2014-11-17 11:51
Wszystkich rekordów: