Prezentacje

Prezentacje 2017-07-14

Spełniamy oczekiwania klientów zamożnych

Kornel Dybul, prezes zarządu Invest Secure o wprowadzonej niedawno na rynek szczeciński usłudze family office i inwestowaniu na najwyższym poziomie.

Kornel Dybul, prezes zarządu Invest
Secure /fot.: mat. Invest Secure / Kornel Dybul, prezes zarządu Invest Secure /fot.: mat. Invest Secure /

Invest Secure wprowadza na rynek szczeciński usługę family office. Na czym ona polega?

Pracując w bankowości prywatnej z klientami zamożnymi, często słyszałem, że na polskim rynku brakuje usługi fair. Usługi, w której każda ze stron bierze na siebie ryzyko, a nie tylko klient. Problemem był też dla nich brak miejsca, w którym można było załatwić wszystko kompleksowo.

Stąd moje poszukiwania rozwiązań funkcjonujących na świecie i idea usługi family office, która w uproszczeniu polega na reprezentowaniu ogólnie pojętego dobrego interesu klienta i jego rodziny w obszarach inwestycji, prawa, sukcesji majątku czy biznesu.

Dla kogo są przeznaczone usługi family office?

Usługi family office są przeznaczone dla klientów zamożnych poszukujących pełnej niezależności, dyskrecji oraz poczucia kontroli nad całym swoim majątkiem. Większość klientów Invest Secure to klienci, którzy prowadzą własny biznes lub są po jego sprzedaży, wiodą żywot rentiera i chcą, aby ich portfel generował stabilne i powtarzalne zyski.

Dlaczego warto skorzystać z tej formuły? Na rynku nie brakuje przecież ofert – np. z zakresu bankowości prywatnej.

To prawda, ale oferta private bankingu jest w Polsce wciąż niepełna. Ogranicza się do produktów oferowanych przez poszczególne banki i grupy bankowe. Brakuje w niej też kompleksowości wszystkich usług dostępnych w jednym miejscu, nie mówiąc o prowizyjnym modelu wynagrodzenia bez względu na wyniki, czego jestem przeciwnikiem. Uważam, że to właśnie prawdziwe family office ma szansę zapełnić te luki.

Czy klienci doceniają to, że główny ciężar państwa wynagrodzenia jest uzależniony od osiągniętych wyników? To dość unikalna formuła.

Zgadza się, element success fee w inwestycjach jest unikatowy na skalę całej Polski i został wprowadzony podczas projektowania usługi na wyraźną prośbę klientów, z którymi już współpracowałem. Mówiąc w skrócie – usługa została uszyta na miarę ich potrzeb. Jestem z tego dumny, szczególnie dlatego, że wiele osób mówiło mi dwa lata temu, że to niemożliwe. A jednak…

Dlaczego w Polsce family office dopiero raczkuje?

Pierwsze na świecie family office powstało w 1838 r. w Nowym Jorku. W Polsce idea family office dopiero zaczyna przebijać się do świadomości klientów zamożnych. Głównym powodem takiego opóźnienia są inne potrzeby klientów zamożnych znad Wisły w porównaniu do klientów z Zachodu, gdzie jest dużo więcej majątku dziedziczonego. Właśnie teraz jest dobry czas dla usług family office w Polsce dlatego, że polscy milionerzy, którzy zaczęli prosperować w latach 90. myślą już o przekazaniu swojego biznesu dzieciom, wdrażaniu ich w ten biznes i prawdziwym rentierstwie.

Ile trzeba mieć kapitału, aby skorzystać z usługi Invest Secure Family Office?

W tej chwili minimalny próg rozpoczęcia współpracy w obszarze inwestycji to 1 mln zł. Przyjęliśmy tak niską kwotę, ponieważ dla wielu klientów family office jest czymś nowym i chcą wypróbować nasze usługi, powierzając nam pod opiekę na początek tylko część swojego majątku. Docelowo próg wejścia będzie wynosił 5 mln zł.

A co z bezpieczeństwem kapitału w Invest Secure?

Jak sama nazwa naszej firmy wskazuje – bezpieczeństwo majątku naszych klientów jest priorytetem. Klient, z którym pracujemy, jest również bardzo świadomy. Nie interesują go obietnice wielkich zysków, a zabezpieczenie wartości majątku, który już zgromadził. Ważne są również dla niego transparentność warunków współpracy oraz pełna kontrola stanu aktywów w postaci regularnych raportów, zbierających aktywa ze wszystkich miejsc, w których są ulokowane (również przed rozpoczęciem współpracy z Invest Secure).

Proszę przedstawić Invest Secure czytelnikom, którzy jeszcze Państwa nie znają.

Invest Secure Family Office jest spełnieniem wszystkich oczekiwań klientów zamożnych, jeżeli tylko są one możliwe do realizacji. Mówię o dostępie do wszelkiego rodzaju inwestycji kapitałowych i nieruchomościowych, opiece prawnej, reprezentowaniu interesu klientów w postępowaniach sądowych i administracyjnych, pomoc w fuzjach i przejęciach spółek, zakładaniu fundacji, sukcesji majątku, optymalizacji podatkowej i wielu innych.

Jak wygląda proces współpracy z Invest Secure Family Office?

Naszym zadaniem jest znalezienie rozwiązania, które spełni cele klienta. Np. w kontekście inwestycji jest to wyszukanie dla klienta aktywów, które będą dla klienta najbardziej odpowiednie z perspektywy potencjału zysków, bezpieczeństwa, płynności czy wypłaty odsetek w trakcie trwania inwestycji. Kupno tych aktywów pozostawiamy już w gestii samego zainteresowanego. Przez nas żaden kapitał nie przepływa, nie zarządzamy finansami klienta, nie inwestujemy. To klient podejmuje decyzje. My tylko reprezentujemy jego najlepiej pojęty interes, gdyż do tego zadania jesteśmy zatrudniani przez klienta.

Gdzie można bliżej poznać ofertę Family Office w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim?

Zapraszamy do naszego stacjonarnego oddziału w Szczecinie przy ul. Gorkiego 26 (okolice Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie), który otworzyliśmy w maju 2017 roku. Warto też zaznaczyć, że jesteśmy jedyną firmą family office w Polsce, która posiada biura również poza Warszawą. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.investsecure.pl.


Invest Secure Sp. z o.o. Sp. k.
Oddział Szczecin
ul. Gorkiego 26 (parter)
70-390 Szczecin
tel. +48 796 440 151
investsecure.pl

artykuł promocyjny

aktualizowano: 2017-07-17 20:05
Wszystkich rekordów:

Społeczność