Prezentacje

Prezentacje 2020-12-17

Masz startup? Rozwiń go ze smart money z POMERANGELS

Fundusz  Pomerangels, który prowadzi działalność ze Szczecina, działa już drugi rok i inwestuje w kolejne startupy z całego kraju. Wybranym projektom zapewnia smart money - kapitał i wieloletnie doświadczenie inwestorów prywatnych.

Fundusz Pomerangels został założony przez Tomasza Łaseckiego i Grzegorza Gawlika, którzy od kilkunastu lat  inwestują w młode technologiczne firmy. Wspiera ich PFR Ventures - nawiększy w Europie Środkowo-Wschodniej zarządzający Funduszami Funduszy.

- Zainwestowaliśmy w pięć firm, a do końca roku zrealizujemy jeszcze jedną inwestycję – mówi Tomasz Łasecki, Prezes Zarządu w POMERANGELS. - W procesie przygotowania mamy kolejne dwa projekty, które chcemy sfinalizować w pierwszym kwartale 2021.

Inwestycje w wysokości od jednego do czterech mln zł są realizowane wraz z Aniołami Biznesu w zamian za mniejszościowe pakiety udziałowe. Prywatni inwestorzy to przeważnie doświadczeni przedsiębiorcy, którzy swoje firmy zbudowali od zera lub też osoby zarządzające dużymi firmami.

- Na wczesnym etapie pieniądze są bardzo ważne, ale ważniejsze są dobre decyzje, dostęp do klientów i unikanie błędów - wspomina Grzegorz Gawlik. -  Dlatego inwestujemy razem z doświadczonymi przedsiębiorcami, żeby młode firmy miały dostęp również do unikalnej wiedzy i doświadczenia.

Fundusz finansuje przede wszystkim w firmy, które chcą szybko rosnąć i zdobywać nowe rynki, najlepiej międzynarodowe. Kluczowy jest zespół, ale też przewaga konkurencyjna wynikająca z produktu, usługi lub nowego modelu dotarcia do klientów.

- Jesteśmy jedynym funduszem venture capital w Północno-Zachodniej Polsce i tutaj chcielibyśmy zrealizować najwięcej inwestycji - twierdzi Grzegorz Gawlik, Wiceprezes Zarządu. - Na wczesnym etapie inwestuje się przede wszystkim w zespół ludzi, później w sam produkt. Lokalizacja ma dla nas mniejsze znaczenie, ale z życzliwością patrzymy na projekty z naszego regionu.

Pomerangels buduje portfel spółek oceniając potencjał skalowania biznesu, dobrą strategię dotarcia do rynku,  a przede wszystkim doświadczenie i zaangażowanie founderów. W portfolio funduszu można znaleźć spółki o bardzo szerokim spektrum działalności - od handlowych, przez produkcyjne, po startupy internetowe.

Poznaj niektóre z naszych inwestycji :
 

pAudio Technologies to producent systemów bezpieczeństwa – Dźwiękowych Systemów Ostrzegania, wspomagających inteligentną ewakuację. Firma pracuje nad nowymi produktami integrującymi systemy przeciwpożarowe z systemami komunikacji głosowej w budynkach.
 

American Lens podbija rynek sprzedaży soczewek okularowych dzięki zastosowaniu technologii ułatwiających pracę optykom. System zamawiania soczewek dopasowanych do oprawek oszczędza im czas i podnosi efektywność pracy. Firma rozwija także linię okularów do e-sportu.
 

Fully Verified, dostarcza usługę i technologię videoweryfikacji tożsamości, a więc innowacyjnego sposobu rozpoznawania twarzy połączonego z weryfikacją dokumentów tożsamości – tak aby proces weryfikacji klienta spełniał wymogi regulatora rynku finansowego. Fully Verified od początku zdobywa klientów na całym świecie kierując ofertę przede wszystkim do sektora finansowego.
 

Prosoma tworzy rozwiązanie w zakresu digital therapeutics.  Jej produktem będzie mobilna aplikacja wspierająca zdrowie psychiczne pacjentów chorych na raka. Aplikacja jako narzędzie medyczne będzie dedykowane dla ludzi zmagających się z depresją i stanami lękowymi w trakcie prowadzonego leczenia, co podnosi skuteczność tradycyjnych terapii.
 

A może to Twój Startup już niedługo dołączy do grona spółek funduszu Pomerangels?
>>Zgłoś się do nas<<pomerangels.com 

 

artykuł promocyjny


 

aktualizowano: 2021-04-18 18:18
Wszystkich rekordów:

Społeczność