Prezentacje

Prezentacje 2020-12-10

Koronawirus nas nie złamał

Grupa CSL w czasie pandemii jeszcze bardziej dbała o swoich klientów.

 W czasie pandemii Grupa CSL postawiła na nowoczesne zarządzanie zespołem i dynamiczne reagowanie na zmieniający się świat. Efekt? Udało się utrzymać współpracę z dotychczasowymi klientami i zdobyć nowych. Wszystko przez system pracy, który pozwolił na bieżący kontakt z klientami zarówno podczas wiosennego, jak i jesiennego lockdownu. – Zawsze powtarzam, że jedyną pewną rzeczą w życiu jest zmiana. Rok 2020 przynosił zmianę za zmianą. Musimy oduczyć się planowania na wiele miesięcy do przodu. Żyjemy i pracujemy tu i teraz. Mam wrażenie, że takie działanie bardzo odpowiada naszym klientom – mówi prezes Grupy CSL. Jedna z największych logistycznych firm w regionie wychodzi więc z pandemii obronną ręką i z wieloma planami na przyszłość.

Grupa CSL w czasie pandemii dynamicznie działała, bez względu na niesprzyjające okoliczności

Pandemia koronawirusa to bardzo trudny czas dla gospodarki, w tym dla całej branży TSL. Wiosną borykaliśmy się z utrudnionym przepływem towarów i usług, zerwanych zostało wiele łańcuchów transportowych. Dzisiaj możemy mówić o powolnym odbudowywaniu się zarówno logistyki, jak i transportu, choć wciąż jest to praca trudniejsza niż w czasach przed koronawirusem: – Działamy w otoczeniu nieustających zmian i ryzyka. Chyba się uczymy tego życia pod presją i mam wrażenie, że wiosną chaosu było trochę więcej. Reagujemy szybko i w tych trudnych warunkach i czasach radzimy sobie tak dobrze, jak tylko jest to możliwe – mówi prezes Laura Hołowacz. Grupa CSL bardzo dynamicznie zareagowała na pandemię. Logistyka o zbliżającym się zagrożeniu wiedziała dużo wcześniej, stąd dynamiczne wdrożenie procedur bezpieczeństwa i przejście na hybrydowy lub zdalny tryb pracy.

– Postanowiliśmy, że postaramy się zachować efektywność i zrobimy wszystko, by nie stracić na jakości usług. Nasi klienci w czasie pandemii czują, że mają w Grupie CSL partnera. Mowa zarówno o agencji celnej, jak i spedycji morskiej czy lądowej. Wielokrotnie zwracano się do nas z prośbą o pomoc, bo dotychczasowe firmy obsługujące naszych klientów na czas pandemii zawiesiły działalność lub ich procedury były wdrażane niewystarczająco dynamicznie. My działaliśmy bez przerwy – mówi prezes Grupy CSL Laura Hołowacz. Jak mówią specjaliści Grupy CSL w zakresie przeładunków wzrosty odnotowano m.in. w sektorze spożywczym czy w przypadku przeładunku celulozy. Spadki za to wystąpiły w branży automotive, która bardzo dotkliwie odczuwa czas pandemii.

2021? „Stawiamy na marketing, na komunikację z klientami i na poszerzanie zasięgu naszych usług”

Jakie są plany Grupy CSL na rok 2021? Prezes Laura Hołowacz zapewnia, że firma planuje go z większym optymizmem, choć oczywiście ostrożność i czujność w tym nietypowym gospodarczo czasie są jak najbardziej wskazane. – Mamy przygotowane już strategie działania. Stawiamy na marketing, na komunikację z klientami oraz na poszerzanie zasięgu naszych usług. Odbudowujemy szlaki transportowe oraz planujemy realizację naszych zadań takich jak np. CCIC Intermodal Depo Dunikowo. Żyjemy w zupełnie nowej rzeczywistości i staramy się poruszać w niej sprawnie. W czasie pandemii nie zwolniliśmy ani jednego człowieka. Zespół jest naszą wielką siłą i wchodzimy w rok 2021 z nadzieją, że będzie lepszy – mówi Laura Hołowacz. Rok 2020 to „zmiana myślenia”, a rok 2021 będzie kontynuacją życia i działania w nowej rzeczywistości: – Prowadzimy zintensyfikowane działania zmierzające do zacieśnienia współpracy z firmami e-commerce z Pomorza Zachodniego. To branża, która dynamicznie się rozwija i my jako firma z ponad 20-letnim doświadczeniem jesteśmy dla niej silnym partnerem do współpracy. Planujemy także aktywnie działać na rynku brytyjskim. To efekt oczekiwania naszych klientów, którzy potrzebują wsparcia w czasie brexitu. Takich firm jest coraz więcej, stąd powołaliśmy „zespół brexitowy”, który przygotowuje się do wszystkich wariantów wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. To powoduje, że nasi klienci są przygotowywani na wszystkie scenariusze. Gwarantujemy im wiedzę, bezpieczeństwo i możliwość działania mimo niesprzyjających warunków gospodarczych, a w tym przypadku również legislacyjnych – mówi prezes Laura Hołowacz.

W rok 2021 wchodzimy więc przygotowani na wszystkie możliwe gospodarcze scenariusze. – Z optymizmem i z siłą do dalszego działania – dodaje prezes Grupy CSL.


CSL Internationale Spedition sp. z o.o.
ul. Tadeusza Wendy 14
70-655 Szczecin
tel. +48 91 822 84 00
csl.eu

 

artykuł promocyjny

 

aktualizowano: 2020-12-10 22:22
Wszystkich rekordów:

Społeczność