Prezentacje

Prezentacje 2019-06-27

Galan Logistics: dojrzały biznes młodych właścicieli

Nowoczesną, opartą o wartości i wysokiej jakości usługi firmę stworzyli bracia Konrad i Przemysław Gałanowie. O tym, jak taki sposób działania popłaca, świadczy 20-proc. wzrost przychodów rok do roku, nowa hala i kolejne kierunki rozwoju.

Konrad i Przemysław Gałanowie zaczęli działalność Galan Logistics w 2006 roku. Dzisiaj ich firma zatrudnia 40 osób.   Konrad i Przemysław Gałanowie zaczęli działalność Galan Logistics w 2006 roku. Dzisiaj ich firma zatrudnia 40 osób.

Galan Logistics specjalizuje się w kompleksowej obsłudze logistycznej. Większość jej kontraktów polega na transporcie i spedycji towarów między Polską oraz wschodnimi Niemcami a Skandynawią. Na tych właśnie kierunkach firma osiągnęła dużą renomę oraz zaufanie kontrahentów. W ofercie firmy są przewozy drobnicowe, częściowe i całopojazdowe oraz organizacja transportu multimodalnego, transportu materiałów niebezpiecznych ADR, materiałów wymagających temperatury kontrolowanej i ponadgabarytowych. Rodzinnie zarządzana firma notuje efektywny wzrost potwierdzony nagrodami: Diament Forbesa 2019, najdynamiczniej rosnących firm rodzinnych 2018 Forbes i dwukrotnie Gazelą Biznesu. Firma dysponuje nowoczesną siedzibą w Kobylance – z bazą magazynową i serwisem samochodów ciężarowych. Galan Logistics ma też 90 własnych naczep.


Konrad i Przemysław Gałanowie

Jak się to udało założonemu w 2006 roku biznesowi?

W dużej mierze dzięki konsekwentnej wierności wartościom określonym wspólnie z właścicielami przez cały zespół. Są one jasno komunikowane, m.in. na stronie internetowej Galan Logistics. To: zaangażowanie, konsekwencja, szacunek, odpowiedzialność i uczciwość. Co najważniejsze, znajdują one zastosowanie w codziennym sposobie funkcjonowania biznesu.  

– Stawiamy na uczciwość i otwartą komunikację z naszymi partnerami. Zawsze szybko reagujemy na różne sytuacje, bo wiemy, że czas to pieniądz. Nasi klienci mogą spodziewać się profesjonalnego doradztwa i zaangażowania – mówi Konrad Gałan, prezes zarządu Galan Logistics. Działalność firmy pokazuje też, że w biznesie ważna jest empatia: – Doskonale zdajemy sobie sprawę, że towar, który przewozimy, dla naszych partnerów jest niezwykle ważnym elementem biznesowej układanki i musi trafić w dokładnym czasie w dokładnie określone miejsce. Wozimy np. gotowe elementy montowane na budowach w Skandynawii niemal prosto z ciężarówki. Woziliśmy elementy sceny na duże wydarzenie muzyczne. Firma daje naszym Klientom poczucie, że wybierając nas, inwestują w pewność, że dostarczymy wszystko na czas, a tym samym ich przedsięwzięcie biznesowe powiedzie się.

W celu zapewniania najwyższych standardów firma Galan Logistics wdrożyła system zarządzania jakością ISO 9001:2015 oraz system zarządzania środowiskowego ISO 14001:2015.

Tu warto pracować

Firma Galan Logistics nowocześnie i świadomie podchodzi do zarządzania ludźmi i ich rozwojem.

- Nowej osobie przedstawiamy jasno określoną ścieżkę kariery, prezentując ją na przykładach osób, które wspaniale się u nas rozwinęły – np. od asystenta spedytora do dyrektora działu spedycji. Każdy nasz pracownik poznaje wszystkie działy firmy, od spedycji po serwis ciężarówek. Jednak co najważniejsze, nasi pracownicy poznają dogłębnie specyfikę działalności naszych klientów. Poprzez bardzo dobrą znajomość obszarów ich działania pracownik jest w stanie patrzeć na biznes szerzej i skuteczniej. Ta metoda się sprawdza i jest doceniana – mówi Konrad Gałan.

Każdy pracownik wybiera dwa razy w roku szkolenia, z których chce skorzystać. Niezależnie od tego zespół szkoli się np. ze zmian w przepisach, a raz w tygodniu z języka niemieckiego. Na co dzień w firmie obowiązuje półgodzinna przerwa na lunch w środku dnia. Do tego samego przyzwyczajeni są w większości kontrahenci Galan Logistics. W razie potrzeb możliwy jest też elastyczny czas pracy. Ci, którzy osiągną już pewne doświadczenie w wykonywanych obowiązkach, mają dużą autonomię w pracy. Samodzielny spedytor sam planuje trasę i sposoby dostarczenia towaru do miejsca docelowego. Daje to dużo satysfakcji i buduje zaangażowanie.Spojrzenie na Zachód

Firma Galan Logistics powstała w 2006 roku w Goleniowie. Założyli ją bracia: Konrad i Przemysław Gałanowie. Początek wiąże się z historią, w której występuje jeszcze trzeci bohater.

– Był to okres, w którym prawo zaczęło dopuszczać polskie firmy do organizowania bezpośrednich transportów ze Skandynawii do Niemiec. Jeden z klientów, którego obsługiwałem w innej firmie, Szwed Frank Gullberg, stwierdził, że to dobry moment, aby wejść w rosnącą branżę. Miał rację i jestem mu wdzięczny za radę, a następnie wsparcie na początku własnej drogi – mówi Konrad Gałan.

Logistyczna firma z Kobylanki wiąże przyszłość z mocniejszą obecnością na rynkach zachodnich: niemieckim, holenderskim i belgijskim. – Są one bardzo nasycone, ale widzimy, że dzięki doświadczeniu wyniesionemu z pracy dla bardzo wymagających klientów ze Skandynawii, możemy tam skutecznie działać i się rozwijać. To nasz cel na najbliższe lata – ocenia Konrad Gałan.
 Galan Logistics Sp. z o.o.
ul. Szczecińska 26
73-108 Kobylanka
kontakt@galanlogistics.pl
www.galanlogistics.pl

Oddział Gorzów Wielkopolski
ul. Chrobrego 29/7
66-400 Gorzów Wlkp.

Oddział Poznań
ul. Krzemowa 1, Złotniki
62-002 Suchy Las  

 

artykuł promocyjny

aktualizowano: 2019-09-09 10:41
Wszystkich rekordów:

Społeczność