Prezentacje

Prezentacje 2022-10-03

FIEGE i Zalando świętują 5. rocznicę w Gardnie

W 2017 roku zaczynali jako dwuosobowy zespół. Dzisiaj w Gardnie pracuje 3000 osób, w tym specjaliści i menedżerowie logistyki, jakości, rekrutacji, rozwoju i BHP, a Fiege, globalny operator logistyczny jest jednym z największych pracodawców na Pomorzu Zachodnim.

Grzegorz Szubartowski, Site Manager w FIEGE Gardno i Paweł Laska, Site Manager Zalando w Gardnie /fot.: mat. FIEGE / Grzegorz Szubartowski, Site Manager w FIEGE Gardno i Paweł Laska, Site Manager Zalando w Gardnie /fot.: mat. FIEGE /

We wrześniu z Centrum Dystrybucyjnego Zalando w Gardnie w drogę ruszyła stumilionowa paczka. To wyjątkowe wydarzenie przypadło na pięciolecie współpracy Zalando i operatora logistycznego FIEGE w tej lokalizacji. Centrum powstało w 2017 roku i było pierwszą w Polsce inwestycją Zalando, jednej z wiodących europejskich platform modowych i lifestyle’owych. Prowadzenie procesów logistycznych w tym miejscu powierzono firmie FIEGE, która jest wiodącym europejskim operatorem logistycznym działającym w 16 krajach na całym świecie. W regionie północno- zachodniej Polski FIEGE działa w trzech miejscach – w Gardnie (k. Gryfina), Łozienicy (k. Goleniowa) oraz Gorzowie Wielkopolskim. W dwóch pierwszych obsługuje logistycznie Zalando, a w Gorzowie pracuje dla marki Bama.

– W tym roku FIEGE świętuje podwójny jubileusz – od 25 lat jesteśmy obecni w 17 lokalizacjach w Polsce, a w zachodniopomorskim Gardnie działamy od pięciu lat. To dla nas świetna okazja do świętowania wspólnie ze wszystkimi pracownikami i firmami pracującymi w naszym Centrum – mówi Grzegorz Szubartowski, Site Manager w FIEGE Gardno.


Wysyłka jubileuszowej, stumilionowej paczki z Centrum Logistycznego Zalando w Gardnie | fot. mat. FIEGE

8 języków, 3000 pracowników, 100 milionów paczek

Centrum Logistyczne Zalando w Gardnie ma 130 tys. m kw. powierzchni. Działa w nim najnowocześniejsza automatyka wspierająca pracę ludzi. Towary znanych marek są przechowywane na półkach magazynowych dwóch pięciopoziomowych wież, w których w kluczowych momentach operacyjnych składowane jest nawet 14 mln sztuk towaru. W Centrum pracuje około 3000 osób, które mówią w 8 różnych językach. Dużą część zespołu stanowią kobiety. Praca w centrum dystrybucyjnym, które swobodnie można porównać do funkcjonowania małego miasta, to nie tylko wysyłanie paczek. Aby procesy logistyczne mogły działać sprawnie, potrzebny jest cały sztab specjalistów z różnych dziedzin.

– Pięć lat temu zaczynaliśmy w Gardnie jako dwuosobowy zespół. Przez ten czas dołączyło do nas wiele osób o bardzo różnych kompetencjach – od pracowników magazynowych, specjalistów rekrutacji i rozwoju, pracowników BHP, jakości, po menedżerów. Wiele z tych osób korzysta z możliwości rozwoju wewnątrz naszej firmy, zarówno tych kompetencyjnych, jak i stanowiskowych. Zależy nam na tym, by osoby dołączające do nas odnajdywały w Gardnie dobre miejsce do pracy i rozwoju zawodowego – mówi Grzegorz Szubartowski.

– Od 2017 roku, kiedy pierwsza paczka opuściła nasze centrum dystrybucyjne w Gardnie, Zalando rozwijało współpracę z naszym dostawcą usług, firmą FIEGE. Podczas tej podróży z zespołem FIEGE składającym się z około 3000 pracowników, udało nam się zrealizować cele biznesowe i być wystarczająco zwinnym, aby dostosować się do szybko zmieniających się okoliczności. Partnerstwo jest jednym z niezbędnych elementów do zapewnienia dalszego rozwoju – podkreśla Paweł Laska, Site Manager Zalando w Gardnie.

FIEGE rośnie również w Goleniowie

Pracownicy Centrum Dystrybucyjnego w Gardnie wysyłają rocznie średnio około 30 mln sztuk paczek i w najbliższych latach nie będą narzekali na brak pracy. Branża e-commerce w Polsce rozwija się bowiem coraz dynamiczniej. Z rosnącego zainteresowania branży logistycznej korzysta też Pomorze Zachodnie, które leży na skrzyżowaniu europejskich szlaków transportowych. Z atutów tej lokalizacji korzysta grupa FIEGE, która na początku sierpnia uruchomiła kolejne centrum magazynowe Łozienicy pod Goleniowem. IDC Łozienica przyjmuje duże partie towarów od producentów współpracujących z Zalando, rozdziela je na mniejsze partie i wysyła zgodnie z zapotrzebowaniem poszczególnych centrów dystrybucyjnych Zalando w Europie. Docelowo w FIEGE IDC Łozienica zatrudnienie znajdzie około 600 osób.

– Zachodniopomorskie ma dla nas rzeczywiście absolutnie strategiczne znaczenie, co można łatwo zaobserwować, patrząc na lokalizację naszych nowych oddziałów na przestrzeni kilku ostatnich lat. Jest to pochodna dwóch czynników. Po pierwsze, jest to doskonałe umiejscowienie magazynu w przypadku, gdy obsługuje on nie tylko odbiorców w Polsce, ale również w krajach Europy Zachodniej. Po drugie, zbudowaliśmy tu struktury i zespoły, które mają bardzo wysoko rozwinięte kompetencje w różnych obszarach, ze szczególnym uwzględnieniem rekrutacji i doskonałej znajomości operacji magazynowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie bardzo sprawnie uruchomić kolejną placówkę. Jestem przekonany, że doskonała lokalizacja oraz efekt synergii z istniejącymi magazynami oznaczają, że nasza obecność w Zachodniopomorskiem będzie się zwiększać – dodaje Tomasz Przybył, Head of Business Development FIEGE Polska.


fiege.com/pl

 

 

prezentacja
 

aktualizowano: 2022-12-24 08:18
Wszystkich rekordów:

Społeczność