Ludzie

Ludzie 2015-09-07

Krzysztof Koroch, prezes Megaron S.A.

Krzysztof Koroch, prezes Megaron SA /fot.: Michał Abkowicz / Krzysztof Koroch, prezes Megaron SA /fot.: Michał Abkowicz /
Krzysztof Koroch zastąpił na tym stanowisku dotychczasowego prezesa Piotr Sikorę, który obecnie jest wiceprzewodniczącym rady nadzorczej szczecińskiej spółki produkującej chemię budowlaną.
 
Krzysztof Koroch (49 lat) jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Szczecińskiej oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, rachunkowości i doradztwa podatkowego. Ukończył także specjalistyczne szkolenia związane z pracą zawodową w sektorze finansowym, w tym szkolenia związane z zarządzaniem, zarządzaniem sprzedażą, analizą finansową i oceną ryzyka kredytowego. Od 2013 roku jest licencjonowanym brokerem ubezpieczeniowym. Posiada certyfikat PRINCE2 Foundation z metodyki zarządzania projektami.
 
Przez większość dotychczasowej kariery zawodowej był związany z grupą Pekao S.A., w tym przez osiem lat jako Dyrektor Regionu Zachodniego. W tym czasie był zaangażowany m.in. w projekt łączenia banków BPH i Pekao S.A. Potem przez dwa lata był członkiem zarządu spółki Pekao Leasing. W latach 2004-2010 przez dwie kadencje był członkiem Rady Nadzorczej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Od roku 2012 angażował się jako założyciel, udziałowiec i członek zarządów firm z branży informatycznej i ubezpieczeniowej. Od 2008 pełni funkcję członka Rady Nadzorczej Megaron S.A.
 
Megaron to szczecińska firma, od ponad dwudziestu lat zajmująca się produkcją i sprzedażą materiałów wykończeniowych, przede wszystkim gładzi tynkowych. Jej udział w rynku gipsów i gładzi wynosi około 14 proc.  W 2014 roku spółka zarobiła na czysto prawie 4 mln zł.
 
ak
 
Tematy: Megaron (3) | Piotr Sikora (2) | Krzysztof Koroch (1) |
aktualizowano: 2024-02-28 10:11
Wszystkich rekordów:

Społeczność