Prezentacje

Prezentacje 2017-07-14

Industrial Bridge 2017: tam znajdziesz nowych klientów

Firmy z sektora stalowego,  morskiego oraz transportowo – logistycznego z Polski, Niemiec i Skandynawii wezmą udział w największej giełdzie kooperacyjnej w Szczecinie

23 listopada w siedzibie Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT przy ul. Jagiellońskiej 20-21 spotkają się przedstawiciele firm przemysłowych i współpracujący z przemysłem naukowcy. Będzie to największe tego typu wydarzenie na Pomorzu Zachodnim w ostatnich latach.

O godzinie 11.00 rozpocznie się tam giełda kooperacyjna dla firm z sektora przemysłowego. Każdy z jej uczestników weźmie udział w serii 20-minutowych spotkań z wcześniej umówionymi partnerami. W razie potrzeby rozmówcy będą mogli skorzystać z usług tłumacza. Giełda kooperacyjna organizowana jest przez sieć Enterprise Europe Network

- Wykorzystując nasze ogólnopolskie i europejskie kontakty, zadbamy o to, aby do Szczecina przyjechali przedstawiciele liczących się firm z kraju i zagranicy. Podczas bezpośrednich rozmów zapraszamy do udziału w szczególności przedstawicieli sektora stalowego, morskiego oraz transportowo – logistycznego z Polski, Niemiec i Skandynawii. Jednocześnie zapraszamy do udziału przedsiębiorców ze Szczecina i naszego regionu, bo duża liczba firm przemysłowych w jednym miejscu to dobra okazja dla podwykonawców oraz wszystkich, którzy świadczą dla nich usługi do znalezienia klientów - przekonuje Joanna Niemcewicz, Dyrektor Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT.

Do Industrial Bridge 2017 można zgłaszać się do 12 listopada. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, nie ma ograniczeń co do wielkości firm. Zarejestrować należy się na stronie internetowej wydarzenia, tam trzeba przedstawić swoją firmę, ofertę technologiczną i handlową oraz wybrać interesujących partnerów. Dzięki temu organizatorzy ustalą harmonogram spotkań, który pozwoli uczestnikom sprawnie skontaktować się z interesującymi ich rozmówcami.

Nauka i biznes

Wydarzenie ma na celu również skontaktowanie biznesu z naukowcami, którzy prowadzą badania na rzecz przedsiębiorstw. Stąd tematyka konferencji, która otworzy Industrial Bridge 2017 - będzie podczas niej mowa o możliwościach finansowania międzynarodowej współpracy naukowców i firm. W trakcie samej giełdy kooperacyjnej spotkać będzie się można również z przedstawicielami szczecińskich uczelni odpowiedzialnych za budowanie współpracy z biznesem. Prym będą tu wiedli gospodarze z Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Na miejscu będzie można określić na ile technologie stosowane w firmach są innowacyjne.

Taki mariaż nauki i biznesu jest szczególnie ważny w kontekście pozyskania nowych funduszy unijnych - w perspektywie 2014-2020 innowacyjność i współpraca badawczo-rozwojowa są wysoko cenione.

Dużym sukcesem była poprzednia edycja Industrial Bridge. Wzięli w nim udział przedsiębiorcy z trzech państw – Czech, Niemiec oraz z siedmiu województw Polski. Łącznie w konferencji uczestniczyłow 120 osób, a 60  wzięło udział w giełdzie kooperacyjnej. Doszło wówczas do 138 spotkań, w tym 57 spotkań międzynarodowych.

Dlaczego warto wziąć udział?

 • Kilkudziesięciu potencjalnych partnerów biznesowych z kilku krajów
 • Możliwość pozyskania zleceniodawców i zleceniobiorców
 • Ustanowienie partnerstw technologicznych i handlowych
 • Rozszerzanie działalności gospodarczej za granicą
 • Budowanie partnerstwa dla projektów w ramach programu Horyzont 2020
 • Informacje na temat nowych technologii i rozwiązań
 • Inicjowanie kontaktów i współpracy transgranicznej
 • Wymiana doświadczeń z międzynarodowymi partnerami biznesowymi
 • Spotkania i wymiany poglądów z naukowcami i ekspertami z Twojej dziedziny


Główne obszary tematyczne:

 • Sektor metalowy i stalowy
 • Sektor transportowo - logistyczny
 • Sektor morski
 • Podwykonawcy przemysłowi

 

Program wydarzenia

09.00 - 10.20 Konferencja
11.00 - 15.00 Giełda kooperacyjna


Informacje i zgłoszenia: www.b2match.eu/industrialbridge2017

Organizatorem Industrial Bridge 2017 jest Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT.

Wydarzenie objął Patronatem Honorowym Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz Prezydent Miasta Szczecin.

Organizatorzy

Partnerzy i współorganizatorzy

Patronat

artykuł promocyjny

aktualizowano: 2017-07-27 13:43
Wszystkich rekordów: