Po godzinach

Po godzinach 2014-09-17

BFC Sailing Team liderem po pierwszych regatach SLR 2014

Nowa edycja, nowe wyzwania. Tak najkrócej można opisać pierwszy etap Szczecińskiej Ligi Regatowej Jesień 2014.

Uczestnicy zaciekle rywalizowali  /fot.: Wilku - wwww.saillens.pl / Uczestnicy zaciekle rywalizowali /fot.: Wilku - wwww.saillens.pl /

Pierwszy raz w historii Ligi załogi mogły używać spinakerów, co dla niektórych było nie lada wyzwaniem. Na szczęście warunki wietrzne były idealne i zawody odbyły się bez żadnych komplikacji.

Stabilny wiatr o sile 8-12 węzłów sprzyjał równej rywalizacji. Co rusz na prowadzeniu pojawiała się inna załoga i do końca nie było wiadomo kto odniesie zwycięstwo. Łącznie odbyło się 6 wyścigów, a pojedyncze z nich wygrywały, aż cztery różne załogi. Świadczy to o wzroście i wyrównaniu się poziomu wśród załóg co potwierdza fakt, iż zwycięscy poprzedniej edycji – EOL The Best Advisors Team, zajęli dopiero piąte miejsce.

Walka była na tyle zacięta, że zwycięzca został wyłoniony po rozstrzygnięciu remisu. Najlepszą załogą pierwszego etapu Ligi został BFC Sailing Team z występującym gościnnie na sterze Thorsten’em Dobbeler’em znanym z arbitrowania zawodów profesjonalistów w ramach Polish Match Tour. Minimalnie słabsi byli Bilfingersi, a trzecie miejsce przypadło zespołowi PKO Leasing Sailing Team.

Liga składa się z cztery regat rozgrywanych co dwa tygodnie od końca połowy września do połowy października. Finał planowany jest na sobotę 18 października. Punkty zdobyte w finale będą liczyć się podwójnie, a na zwycięzców ligi czeka Puchar Przechodni Szczecińskiej Ligi Regatowej, który w ubiegłej edycji wywalczyła załoga EOL.

Regaty organizowane są przez PMTevents przy współpracy z Yacht Klubem Polski Szczecin i Marina Club w Szczecinie oraz Polish Match Tour. Partnerami Ligi są: Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego, Północna Izba Gospodarcza, Magazyn Prestiż i portal szczecinbiznes.pl.