Ludzie

Ludzie 2015-07-23

Łucja Kalkstein, przedstawiciel regionalny Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej

Łucja Kalkstein /fot.: AK / Łucja Kalkstein /fot.: AK /
Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza (SPCC) zrzesza na Pomorzu Zachodnim 62 firmy - głównie skandynawskie i polskie związane ze Skandynawią.
 
SPCC organizuje seminaria, konferencje (np. Dni Skandynawskie), spotkania dotyczące możliwości pozyskania finansowania czy dotyczące nowych regulacji podatkowych. Izba organizuje też spotkania w firmach, które są okazją do zaprezentowania się danego przedsiębiorstwa członkom izby i podzielenia się doświadczeniami dotyczącymi funkcjonowania w Polsce.
 
Ważnym elementem integrującym członków SPCC są spotkania towarzyskie - np. wieczór świętojański, impreza rakowa, imprezy na polu golfowym.
 
Rolą Łucji Kalkstein jest reprezentowanie SPCC wobec zewnętrznych podmiotów, nawiązywanie kontaktów, organizowanie spotkań członków Izby.
 
Mini CV
 
Łucja Kalkstein jest z urodzenia szczecinianką. Studiowała na SGH, po powrocie do Szczecina w 2000 roku pracowała w biurze finansowym Porta Holding S.A. Dwa lata przed upadkiem stoczni. - Było to dla mnie pouczające i dość traumatyczne doświadczenie - wspomina.
 
Z biznesem skandynawskim, głównie duńskim związana jest od 2003 roku, kiedy to założyła Demex Electric Sp. z o.o. (spółka-córka duńskiej Demex Electric a/s, później kupione przez KK Electronic). Z kolei BIC Electric założyła wraz z Jensem-Christianem Møllerem w 2004 roku. Zajmuje tam stanowiska dyrektora finansowego i członka zarządu.
 
Współpracę z SPCC zaczęła jako przedstawicielka BIC Electric. Przedstawicielem regionalnym SPCC (Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej) jest od 2014 roku. Zastąpiła w tej roli Kaare Nordbo, który założył biuro SPCC w Szczecinie w 2009 roku.
 
Jak idą interesy?
 
****
 
Koniunktura jest całkiem dobra. Dla firm działających na rynkach eksportowych sytuacja poprawia się, co jest odpowiedzią na lepszą koniunkturę w krajach UE. Główny problem to niedostatek wykwalifikowanej kadry. Nie jest to taki boom gospodarczy, jaki był przed kryzysem finansowym kilka lat temu, a sytuacja nadal jest niepewna, choćby ze względu na sytuację polityczną.
 
* - Dno. ** - Słabo. *** - Średnio. **** - Dobrze. ***** - Rewelacja!
 
Co panią inspiruje?
 
Szczecin - dobre restauracje, ciekawe życie kulturalne, piękne bulwary nad Odrą

Prowadzenie farmy w Danii (w centrum Półwyspu Jutlandzkiego k/Give)
 
Podróże do Azji - Singapur, Malezja, w tym wyspa Penang, Birma
 
Czytam, słucham, oglądam:
 
Książki: Evan Osnos "Age of Ambition", A.D. Miller "Snowdrops", Daniel Kahneman "Thinking Fast and Slow"
 
The Economist: na papierze i online, stąd czerpię informacje na temat polityki i gospodarki po rekomendacje co czytać

@WWF i @Greenpeace dla użytecznych sugestii, jak szkodzić planecie mniej

@Al Jazeera English, najnowsze wydarzenia, ale nie z naszej europocentrystycznej perspektywy
 
 
Swide.com – magazyn online wydawany przez Dolce & Gabbana, dla kochających Sycylię i Włochy, włoską kuchnię, modę plus czasami niezłe sugestie co do nowej muzyki z okolic pop, electro, indie
 
emusic.com – źródło muzyki, której nie grają stacje radiowe, w tym zakresie pomocne są też Deezer i Spotify
 
Weekendowe dodatki do duńskich gazet Børsen, Jyllands Posten i Berlingske dostarczają pomysłów do podróży po świecie i wydarzeń kulturalnych w Danii
 
red
Tematy: SPCC (11) | BIC Electric (3) | Polsko-Skandynawska Izba Gospodarcza (1) | Łucja Kalkstein (1) |
aktualizowano: 2015-09-28 15:52
Wszystkich rekordów:

Społeczność