Po godzinach

Po godzinach 2011-08-27

Golfiści i celebryci

Turnieje World Golfers Championship Poland (WGCP) i Diners Club Trophy zakończone. Znamy zwycięzców!
Polish Golfers Championship 2011 /fot. SG/ Polish Golfers Championship 2011 /fot. SG/
Uczestnicy kategorii Celebrities z ubiegłego roku - Mariusz Czerwkawski, Tadeusz Drozda i
Polish Golfers Championship 2011 /fot. SG/

World Golfers Championship Poland (WGCP), finał ogólnopolski światowych mistrzostw amatorów w golfie, rozgrywany w ostatni weekend sierpnia w Binowie wyłonił siedmiu zwycięzców, którzy wezmą udział w światowym finale World Golfers Championship (Durban, 30 października – 5 listopada). W piątek poznaliśmy pierwszego zwycięzcę WGCP w kategorii Celebrities, którym został były bramkarz Realu Madryt Jerzy Dudek (reprezentant klubu Kraków Valley). W sobotę rozegrana została trzecia, finałowa runda. W grupie handicapowej 0 – 5,4 wygrał Kamil Tatarczuk ( Mazury Golf) 215 uderzeń, przed Jakubem Żelaznym (Binowo Park) 217 uderzeń. Trzecie miejsce zajął Cezary Łosko (Mazury Golf). W grupie 5,5 – 10,4 pierwsze miejsce zajął Robert Majchrzak (First Warsaw) 212 uderzeń, przed swoim bratem Rafałem 216 uderzeń. Marek Góra (Binowo Park) zagrał 218 uderzeń plasując się na trzecim miejscu. W grupie handicapowej 10,5 – 15,4 bardzo dobrą trzecią rundę zagrał Tomasz Mach (Kraków Valley), uzyskując 67 uderzeń netto. Pozwoliło mu to na wyraźne zwycięstwo z łącznym wynikiem 213 uderzeń. O osiem uderzeń więcej zagrali w finałowej rundzie Janusz Wiśniewski i Tomasz Stankiewicz (obaj Binowo Park). Zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce uzyskując taki sam rezultat 217 uderzeń. Najbardziej zacięta rywalizacja przebiegała w grupie handicapowej 15,5 – 20,4. Zwyciężyła Elżbieta Górska (Binowo Park) z wynikiem 222 uderzeń, przed Bogdanem Maciończykiem (Rybnicki Klub) 224 uderzenia i Cezarym Turostowskim (Binowo Park) 225 uderzeń, który wyprzedził lepszym count backiem dwóch innych graczy Jana Zinkiewicza (Kalinowe Pola) i Marcina Wyżgę (Kraków Valley). W grupie handicapowej 20,5 – 25,4 wygrał Henryk Rapca (Tatfort) z wynikiem 226 uderzeń. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Pichur (Play Golf) 228 uderzeń, trzeci z wynikiem o jedno uderzenie gorszym zajął Paweł Sochański (Panorama Golf) 229 uderzeń. W grupie handicapowej 25,5 – 36,0 pierwsze miejsce zajął Sławomir Grzesik (Kalinowe Pola) 217 uderzeń, drugi był Wojciech Pieprzyca (Kraków Valley) 222 uderzenia. Trzeci Paweł Kubicki (Play Golf) uzyskał wynik 224 uderzenia.

Na drugim miejscu w kategorii Celebrities uplasował się Mariusz Czerkawski (173 uderzenia). Trzecie miejsce z takim samym wynikiem zajął Robert Rozmus.

Kategorię brutto Diners Club Trophy wygrał Jan Piętka 153 uderzenia. O jedno uderzenie wyprzedził Ernesta Młynarskiego, trzecie miejsce zajął Cezary Łosko 157 uderzeń. W kategorii netto wygrał Janusz Wiśniewski 148 uderzeń, drugie miejsce zajął Jerzy Bielawski 150 uderzeń, a trzeci był Krzysztof Geritz 151 uderzeń. W turnieju Pro-Am Classic Diners Club International na Mauritiusie reprezentować nas będą: Peter Bronson – pro oraz Jerzy Dudek, Jan Piętka i Janusz Wiśniewski

W rozpoczętych w czwartek turniejach startowało około 160 golfistów wyłonionych w dwunastu eliminacjach rozegranych w kraju i za granicą. W eliminacjach wzięło udział blisko 1000 graczy.