Informacje 2015-09-24

SPP rozszerza możliwości obróbki stali

Zakupione przez Szczeciński Park Przemysłowy za prawie milion złotych urządzenie pozwoli pozyskiwać nowych kontrahentów.

Szczeciński Park Przemysłowy /fot.: mab / Szczeciński Park Przemysłowy /fot.: mab /
Plazmowo-tlenowe urządzenie do cięcia „Szafir” polskiej firmy Eckert to jedna z najlepszych tego typu przecinarek na rynku i największy zakup od upadku Stoczni Szczecińskiej Nowa. Inwestycja została w 40 proc. sfinansowana z funduszy UE. Jest ona częścią projektu pn. "Podniesienie atrakcyjności Szczecińskiego Parku Przemysłowego" realizowanego w ramach RPO Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
 
Maszyna ma 24 metry długości i pięć metrów szerokości. – Urządzenie pozwala na zautomatyzowane cięcie w technologii 3D blach o grubości do 160 mm i rur o długości do 12 m, średnicy do 400 mm i grubości ścianki do 40 mm – wyjaśnia Grzegorz Huszcz, prezes SPP. Dotychczas Park posiadał maszynę plazmową zdolną ciąć blachę tylko do grubości 18 mm.
 
„Szafir” będzie używany w Centrum Obróbki Stali. – Do końca października potrwa jego montaż i uruchomienie. W użytku będzie od listopada – zapowiada Grzegorz Huszcz. Przecinarka będzie mogła pracować w systemie ciągłym.
 
Pocięte blachy trafiać będą m.in. do stoczni budujących statki. Nowoczesne urządzenie pozwoli SPP na zwiększenie istniejących mocy przerobowych oraz pozyskiwanie nowych kontrahentów. Umożliwi zarazem oferowanie oczekiwanych przez dotychczasowych klientów wyższych parametrów technicznych wykonania usługi cięcia dla blach nietypowych (3D) lub wymagających podwyższonej precyzji.
 
W ramach projektu mającego na celu wzrost atrakcyjności inwestycyjnej SPP realizowana jest także gruntowna modernizacja budynku zwanego szatniowcem – jednego z większych budynków postoczniowych. Ukończenie prac zaplanowane jest na koniec października. W czteropiętrowym budynku znajdzie się ponad 1000 miejsc w szatniach z elektronicznym systemem dostępu. Będą mogli korzystać z nich pracownicy firm działających na terenie SPP. Inwestycja ma ułatwić pozyskiwanie nowych najemców. Już dzisiaj na terenie parku pracuje około 2,5 tys. pracowników. 
 
ak
 
Tematy: stocznia (33) | Szczeciński Park Przemysłowy (12) | RPO (11) | Grzegorz Huszcz (6) | branża stoczniowa (5) | SPP (4) |
aktualizowano: 2015-10-05 19:20
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: