Stara Rzeźnia na wakacje 13-17 lipca
Centrum Kultury Euroregionu na Łasztowni zaprasza m.in. na opowieść o historii szczecińśkiej białej floty, epilog o życiu klubowym Szczecina, opowieść o dalekowschodniej rosyjskiej republice i poplenerowy wernisaż prac.
Relacje sztuki , filozofii i medycyny – wykład otwarty Jacka Rudnickiego
Data: 13 lipca (poniedziałek)
Godzina: 19:30
Sala: Kubryk literacki
Miejsce: CKE Stara Rzeźnia
Bilety: wstęp wolny
Jacek Rudnicki - wybitny lekarz pediatra, ale również muzyk i tekściarz, tak mówi o intencji swojego wykładu: "Relacje sztuki, filozofii i medycyny tworzą pełną koncepcję ludzkiego życia w zdrowiu, szczęściu i poczuciem sensu. Każda z tych dziedzin osobno nie daje poczucia pełni istnienia, krótkiego na tej planecie. Sztuka to kreatywność i abstrakcja, filozofia logiczne uzasadnienie sensu istnienia, a medycyna w postaci interwencji medycznych to fundament, na którym budujemy siebie jako osoby. Poszukiwanie związków, uświadamianie sobie ich wzajemnych relacji jest korzystne dla wymienionych dziedzin, jak i dla nas samych."
Historyczne wtorki w Starej Rzeźni: szczecińska biała flota
Data: 14 lipca (wtorek)
Godzina: 18:00-20:00
Sala: Sala Iluzjon
Miejsce: CKE Stara Rzeźnia
Bilety: wstęp wolny
Ziemowit Sokołowski - były pracownik żeglugi szczecińskiej, żeglugi na Odrze, Urzędu Morskiego opowie i pokaże na ekranie historię szczecińskiej białej floty: od bocznokołowców m.in. Freya, słynnej Herty i Odina po powojenną Dianę, Rozę Wenedę. Gość przedstawi też problemy związane z dostarczeniem i eksploatacją wodolotów.
„Punkty widzenia” – wernisaż poplenerowy
Data: 17 lipca (piątek)
Godzina : 19:00
Miejsce: CKE Stara Rzeźnia
Bilety: wstęp wolny
Podczas wystawy będzie można zapoznać się z pracami 20 szczecińskich artystów, zobaczyć zbiór około 40 prac, które powstały podczas dwudniowego pleneru artystyczneg „Punkty widzenia” odbywającego się w czasie Baltic Tall Ships Regatta 2015. Ich autorami jest dwudziestka uczestniczek i uczestników, amatorów i profesjonalnych szczecińskich artystów.
Prace pokazywane podczas wystawy będą sprzedawane podczas aukcji we wrześniu, środki zebrane podczas wydarzenia zostaną przeznaczone na pomoc dla młodych uzdolnionych artystycznie osób, którym brakuje środków finansowych na rozwój.
„Szczecin Calling” (premiera epilogu) – pokaz filmów w ramach festiwalu GryFonia
Data: 17 lipca (piątek)
Godzina: 18:00
Miejsce: sala Iluzjon
Bilety: wstęp wolny
„W latach 90. Szczecin mylony był z Berlinem – tyle się tu działo” – mówi jeden z bohaterów Szczecin Calling. Dokument zrealizowano trzy lata temu, aby pokazać historię i perspektywę ludzi tworzących szczecińską scenę klubową. Pozostawiono wówczas temat z lekkim niedosytem.
Dziś, po trzech latach twórcy filmu, ekipa kolektywu PandaKru i portalu wSzczecinie.pl, powracają do tematu. Epilog nawiązuje do obecnego stanu życia klubowego Szczecina i próbuje odpowiedzieć na pytanie jak będzie w tym aspekcie wyglądała przyszłość naszego miasta.
Premiera epilogu będzie jednym z punktów programu Gryfonii – Szczecińskiego Święta Muzyki. Cały program Gryfonii dostępny na www.gryfonia.pl
Tam, gdzie kończy się Europa – spotkanie z Wojciechem Kralem
Data: 19 lipca (niedziela)
Godzina: 16:00
Miejsce: CKE Stara Rzeźnia
Bilety: wstęp wolny
Pietrozawodsk to port nad jeziorem Onega, drugim co do wielkości jeziorem w Europie. Jest stolicą Karelii, republiki autonomicznej północnej Rosji. Ta kraina zaskakuje przybysza piękną przyrodą i ostrym klimatem, ale też miejscową kulturą. Słabo zaludnione okolice, pokryte tajgą i jeziorami kryją w sobie wiele tajemnic i miejsc interesujących dla turystów, jak kompleks drewnianych budowli ze słynną Cerkwią Przemienienia Pańskiego w Kiży, zaliczany do najpiękniejszych miejsc w Rosji i wpisany na listę zabytków pod patronatem UNESCO. O swojej wyprawie do Karelii, białych nocach nad Onegą i tradycjach ugrofińskich Karelów opowie dr Wojciech Kral.
Operetka na Łasztwoni: trzech tenorów – koncert
Data: 19 lipca (niedziela)
Godzina: 19:00
Miejsce: CKE Stara Rzeźnia
Bilety: 35 zł
Najpiękniejsze arie świata z najsłynniejszych musicali i operetek, pieśni neapolitańskie i hiszpańskie w wykonaniu trzech tenorów Opery na Zamku. Koncert elegancko i z humorem prowadzi Zenosław Borkowski.
Wakacje na Łasztowni – turnus 2
Data: 13-17 lipca
Godzina: 7:30 – 16:30
Miejsce: CKE Stara Rzeźnia
Bilety: 450 zł
Warsztat poświęcony rozwijaniu umiejętności manualnych oraz tworzeniu historii i bawienia się opowieścią. Przy okazji dzieci rozwijać będą swoją wrażliwość i wyobraźnię.
Uczestnicy warsztatu przemienią się w podróżników zmagających się z różnorodnymi wyzwaniami. Będą odtwarzać historie swojej przeszłości i budować nowe. Stworzą własne pamiątki z podróży w postaci zjadliwych breloków, przypinek do plecaka czy pudełeczek uprzejmości z niespodzianką dla bliskich. Każde dziecko wykona też własny notatnik podróżnika i napisze list.
Warsztaty poprowadzi IN Kolektiv Studio. Wydarzenie przeznaczone jest dla dzieci od 6 lat.
AK
Partner cyklu Po godzinach:
Wszystkich rekordów: