Informacje 2015-07-06

Stargard ze wsparciem przedsiębiorców i kartą rabatową

Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego i Fundusz Poręczeń Kredytowych otworzyły Centrum Wspierania Przedsiębiorczości przy ul. Pierwszej Brygady 35.  Przedsiębiorcy będą teraz obsługiwani kompleksowo w jednym miejscu.

Krzysztof Kowalczyk, prezes SARL. Krzysztof Furmańczyk prezes FPK w Stargardzie Sczecińskim, Mirosław Rybkowski właściciel firmy PESTA 2, Anna i Bogdan Dąbrowscy, właściciele firmy Metalik  /fot.: mat. prasowe / Krzysztof Kowalczyk, prezes SARL. Krzysztof Furmańczyk prezes FPK w Stargardzie Sczecińskim, Mirosław Rybkowski właściciel firmy PESTA 2, Anna i Bogdan Dąbrowscy, właściciele firmy Metalik /fot.: mat. prasowe /
Centrum znajduje się na trzecim piętrze wieżowca, w którym działają m.in. dwie spółki – Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego (SARL) i Fundusz Poręczeń Kredytowych (FPK). Przedsiębiorcy będą mogli w jednym miejscu uzyskać informacje o ofercie Stargardzkiego Parku Przemysłowego, wolnych pomieszczeniach i terenach pod inwestycje, korzyściach, które daje coworking i możliwościach finansowania swoich pomysłów.
 
– Odtąd przedsiębiorcy nie muszą już biegać pomiędzy piętrami, pomiędzy SARL-em a Funduszem. Wyszliśmy z założenia, że klient obu spółek to ten sam klient – mówił podczas otwarcia Centrum Krzysztof Kowalczyk, prezes SARL.
 
Wraz z otwarciem Centrum Wspierania Przedsiębiorczości przedstawiona została nowa oferta skierowana dla stargardzkich handlowców i usługodawców – Stargardzka Karta Rabatowa (SKR). To propozycja realizowana przez FPK, SARL oraz Urząd Miejski w Stargardzie. Deklaracje przystąpienia do projektu podpisało pierwsze 25 firm (ich lista zamieszczona jest na stronie sarl.pl oraz w Stargardzkim Informatorze Samorządowym, będzie stale aktualizowana). Z kartą klienci zakupią z rabatem artykuły do wyposażenia łazienek w firmie Metalik czy w korzystnej cenie wymienią opony w Pesta 2.
 
Stargardzka Karta Rabatowa ma za zadanie promować lokalne firmy, ich usługi i produkty oraz wspierać lokalną przedsiębiorczość. - Poprzez dystrybucję kart i udzielane rabaty budujemy lokalną świadomości zakupową, a pieniądze zostają w naszym mieście – mówi Krzysztof Furmańczyk, prezes FPK.
 
Do projektu mogą przystąpić wyłącznie firmy zarejestrowane w Stargardzie. Karta nie jest imienna, więc z jednej może korzystać każdy, kto ją okaże. O wysokości udzielanych rabatów decyduje przedsiębiorca. Karty można otrzymać w placówkach, które przystąpiły do projektu. 
 
SARL Sp. z o.o. została utworzona w 2003 roku na potrzeby zarządzania Stargardzkim Parkiem Przemysłowym.  Inicjatorami agencji były Miasto Stargard Szczeciński, Agencja Rozwoju Przemysłu, Powiat Stargardzki oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Główną jej misją jest podnoszenie atrakcyjności inwestycyjnej SPP oraz promocja Stargardu Szczecińskiego oraz regionu, m.in. poprzez poszukiwanie nowych inwestorów oraz ich kompleksową obsługę w trakcie realizacji inwestycji.
 
Fundusz Poręczeń Kredytowych w Stargardzie Szczecińskim powstał w sierpniu 2005 roku. Celem jego działania jest ułatwienie dostępu mikro, małym i średnim przedsiębiorcom prowadzącym działalność na terenie powiatu stargardzkiego do kapitału zewnętrznego, w postaci kredytów i pożyczek. 
 
AK
 
Tematy: Stargard Szczeciński (35) | Fundusz Poręczeń Kredytowych (2) | Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego (2) | Centrum Wspierania Przedsiębiorczości (1) | Stargardzka Karta Rabatowa (1) |
aktualizowano: 2015-07-10 23:02
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: