Informacje 2010-09-08

Są pieniądze na centrum innowacji

51 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego otrzymał Uniwersytet Szczeciński na stworzenie Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji dla Sektora Usług SERVICE INTER-LAB.
Uniwersyteckie Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji /fot. materiały US/ Uniwersyteckie Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji /fot. materiały US/

Pieniądze zostaną przeznaczone na przygotowanie infrastruktury dla realizacji zadań Centrum, czyli: zakup i modernizację budynku oraz jego odpowiednie wyposażenie. Całkowity koszt tej inwestycji to 68 mln zł. Ma ona zostać zrealizowana do końca lipca 2012 roku.

Centrum SERVICE  INTER-LAB będzie działało przy Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług US. Jednostka będzie łączyła w  sobie funkcje naukowe, edukacyjne, badawczo – rozwojowe, centrum transferu wiedzy i technologii, inkubatora przedsiębiorczości, instytucji otoczenia biznesu oraz ośrodka integrującego wszystkie te funkcje dla wspierania innowacyjnego rozwoju sektora usług w naszym województwie. Będzie to miejsce, w którym ma dokonywać się wymiana wiedzy i doświadczeń oraz zacieśnianie więzi pomiędzy światem nauki a gospodarką.

W  ramach SERVICE INTER-LAB utworzone zostaną m.in.: Centrum Przedsiębiorczości, laboratoria branżowe realizujące funkcje naukowo – dydaktyczno - gospodarcze, Centrum Informacji Menedżerskiej z dostępem do najnowszych publikacji oraz  baz wiedzy  rynkowej, Centrum  Edukacji Biznesowej, Centrum Badań i Innowacji, w tym Centrum Monitoringu Procesów Gospodarczych w obszarze usług. SIL stanowić będzie  jednocześnie  centrum edukacji studentów, centrum przedsiębiorczości, centrum badań naukowych, a przede wszystkim centrum współpracy nauki z gospodarką i gospodarki z nauką w obszarze usług. Wyniki działalności instytucji mają przełożyć się na konkretne aplikacje, których celem jest wzmocnienie współpracy między nauką, edukacją i biznesem.

Wśród głównych celów działalności SIL wymieniane jest także: uruchomienie nowych specjalności studiów realizowanych we współpracy z przedsiębiorcami, realizacja projektów naukowo - badawczych w partnerstwie uczelnia - przedsiębiorcy, zatrudnienie pracowników naukowych w przedsiębiorstwach województwa zachodniopomorskiego i praktyków gospodarczych na uczelni, uruchomienie nowych firm opartych na wiedzy w obszarze usług przez studentów i absolwentów, organizacja konferencji i spotkań na potrzeby przedsiębiorców, realizacja celowych praktyk studenckich w przedsiębiorstwach naszego województwa, zgromadzenie zdigitalizowanych i tradycyjnych zasobów wiedzy naukowej i rynkowej udostępnionych na potrzeby środowiska akademickiego i przedsiębiorców.


 

Tematy: fundusze unijne (42) | edukacja (30) | innowacje (28) | Uniwersytet Szczeciński (23) | rozwój (10) |
aktualizowano: 2010-09-09 09:42
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: