Wirtualny terminal
Centrum Szkolenia LNG będzie się składać z unikalnego w Europie logistycznego połączenia czterech symulatorów nowej generacji. Będą to: symulator mostków nawigacyjnych w istniejącym już Centrum Inżynierii Ruchu Morskiego, symulator umożliwiający pozycjonowanie statku do szkoleń szyprów oraz załóg statków holowniczych (celem szkoleń będzie nabycie umiejętności precyzyjnego cumowania gazowca LNG do terminala i urządzeń rozładunkowych), symulator technologiczny LNG przeznaczony do szkoleń pracowników obsługi lądowej terminala i symulator ładunkowy statków.
Utworzenie Europejskiego Centrum Szkolenia LNG umożliwi szkolenie kadr o unikalnych kwalifikacjach zgodnych z potrzebami gospodarki morskiej oraz pozwoli na pełne dostosowanie poziomu kształcenia do międzynarodowych konwencji - STCW, SOLAS oraz MARPOL.
- Dzięki połączeniu sił Akademii Morskiej w Szczecinie i Polskiego LNG młodzież ze szkół średnich, studenci oraz pracownicy branży gospodarki morskiej zyskają bardzo atrakcyjną nową drogę rozwoju zawodowego. Wszyscy będą mogli uzyskać w Polsce unikalne na światową skalę kwalifikacje specjalistów LNG. Ich kariera będzie mogła rozwijać się nie tylko na morzu, w załogach pracujących na statkach. Wielu z tych profesjonalnie wyszkolonych pracowników będzie z powodzeniem znajdować zatrudnienie w lądowej obsłudze terminala - mówi Katarzyna Opalińska, rzecznik prasowy Akademii Morskiej w Szczecinie.