Informacje 2022-06-02

Perły Biznesu 2021 wręczone [FILM]

Wkład obywateli Ukrainy w rozwój gospodarczy Pomorza Zachodniego wydarzeniem roku 2021. Marcin Hołub, prezes mPower Osobowowścią Biznesu. Redakcja magazynu Świat Biznesu po raz 18. wręczyła nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego.

Laureaci Pereł Biznesu 2021 /fot.: fot. ABES / Laureaci Pereł Biznesu 2021 /fot.: fot. ABES /
Laureaci Pereł Biznesu 2021  /fot.: fot. ABES /
Laureaci Pereł Biznesu 2021
/fot.: fot. ABES /
Marcin Hołub, prezes firmy mPower, laureat Perły Biznesu w kategorii Osobowość Biznesu  /fot.: fot. ABES /
Marcin Hołub, prezes firmy mPower, laureat Perły Biznesu w kategorii Osobowość Biznesu
/fot.: fot. ABES /

Laureatów konkursu poznaliśmy podczas gali zorganizowanej 22 czerwca w hotelu Novotel Szczecin Centrum. Kapituła nagrody Perły Biznesu składająca się z zachodniopomorskich naukowców i dziennikarzy wyróżniła i nagrodziła laureatów w dwóch kategoriach: Wydarzenie Gospodarcze 2021 roku i Osobowość Biznesu 2021 roku.

Perły Biznesu: Wydarzenie Gospodarcze 2021

Nagroda główna w kategorii Wydarzenie Gospodarcze za Wkład obywateli Ukrainy w rozwój gospodarczy Pomorza Zachodniego trafiła symbolicznie do obywateli Ukrainy, a fizycznie na ręce Konsula Honorowego Ukrainy w Szczecinie Henryka Kołodzieja. Kapituła uhonorowała obecność Obywateli Ukrainy, którzy jeszcze przed wojną pracowali w niemal wszystkich branżach zachodniopomorskiej gospodarki oraz prowadzili na Pomorzu Zachodnim firmy.

Ponadto kapituła w kategorii Wydarzenie Gospodarcze wyróżniła Rozwój winiarstwa i enoturystyki na Pomorzy Zachodnim (nagroda trafiła do Stowarzyszenia Winnic Pomorza Zachodniego, które zrzesza 19 takich obiektów), Rozwój Energetyki Odnawialnej na Pomorzu Zachodnim (nagroda trafiła do Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej z siedzibą w Szczecinie), Budowa Fabryki Przyszłości GEA Tuchenhagen w Koszalinie - nagroda trafiła do spółki GEA Tuchenhagen Polska z siedzibą w Koszalinie, będącej częścią globalnego koncernu GEA produkującego urządzenia wykorzystywane w zakładach przetwórstwa spożywczego oraz Oddanie do użytkowania kompleksu usługowego Posejdon w Szczecinie – ta nagroda trafiła do Przedsiębiorstwa Budowlanego Calbud ze Szczecina.

Perły Biznesu: Osobowość Biznesu 2021

Perłę Biznesu 2021 w kategorii Osobowość Biznesu odebrał Marcin Hołub, prezes firmy mPower, która należy obecnie do grupy kapitałowej Ekoenergetyka Polska S.A. - największego polskiego producenta infrastruktury ładowania, kierowanej do pojazdów elektrycznych. mPower projektuje i buduje autorskie, elektryczne systemy napędowe dla bezemisyjnego i wodorowego transportu.

Wyróżnienia w tej kategorii odebrali: Ryszard Mroziński, prezes Bałtyckiego Banku Spółdzielczego w Darłowie, Jarosław Kotarski, dyrektor Unity Line Limited w Szczecinie, Marcin Gardzielik, prezes firmy Coffeedesk z Kołobrzegu i  Aleksandra Madeja, właścicielka szkoły językowej Presto ze Szczecina.

Redakcja Świata Biznesu uhonorowała też Andrzeja Wyganowskiego, burmistrza Miasta i Gminy Stepnica statuetką Gwiazda Świata Biznesu 2021.

Podczas wieczoru wystąpiła Lesja Szulc, wokalistka i aktorka, autorka projektów muzycznych i teatralnych, która przez swoją twórczość artystyczną promuje kulturę ukraińską. Lesja Szulc jest zdobywczynią m.in. Grand Prix Festiwalu Muzyków Prawdziwych organizowanego przez Filharmonię Szczecińską.

Organizatorem Gali Pereł Biznesu była Redakcja Świata Biznesu, Partnerem Głównym Hotel Novotel Szczecin Centrum, a Partnerami: Grupa CSL, Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku, Koryzna Clinic, Mercedes Mojsiuk, Pierwsza Prywatna Klinika Stomatologiczna dr. Stanisława Gajdy w Szczecinie, szczecińska firma deweloperska Siemaszko i wydawnictwo Zapol.

Szczecinbiznes.pl był patronem medialnym wydarzenia.

SG

Tematy: Perły Biznesu (27) |
aktualizowano: 2022-12-24 08:18
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: