Informacje

Informacje 2021-05-07

Jeszcze więcej waterfrontu w Szczecinie

Dziewięciokondygnacyjny budynek nad samą Odrą, na Kępie Parnickiej postawi gorzowski deweloper Budnex. Potem mają powstać kolejne, tworzące kompleks Sedina Apartamenty. Ta inwestycja to pierwszy etap dużego założenia urbanistycznego na pięciohektarowej działce.

Wizualizacja Sedina Apartamenty /fot.: mat. Budnex / Wizualizacja Sedina Apartamenty /fot.: mat. Budnex /

W budynku, którego budowa ma rozpocząć się w połowie roku znajdzie się 200 mieszkań. Zapoczątkuje ona rewitalizację wyspy w ścisłym centrum Szczecina.

– Prawomocne pozwolenie na budowę Sedina Apartamenty otwiera nowy rozdział w historii Kępy Parnickiej jak i samego Szczecina. To miejsce zasługuje na miano wizytówki miasta i naszym celem jest gruntowna rewitalizacja tego obszaru oraz zamiana go w tętniącą życiem dzielnicę z nowoczesną architekturą, bulwarem, lokalami usługowymi i mariną usytuowaną w zakolu rzeki. – mówi Krzysztof Nuckowski, prezes firmy Budnex. – Planowana przez nas inwestycja podkreśla tożsamość miasta i związki Szczecina z morzem. Projektowane budynki w swej elewacji wpisane będą miały żagle, zwrócone w kierunku rzeki, bo właśnie rzeka ma tu grać pierwsze skrzypce. Ma ona stanowić funkcjonalną całość projektu.


 
Jak podkreśla deweloper, Sedina Apartamenty to nowe otwarcie tej części miasta. Projektowane budynki od czwartej kondygnacji będą kaskadowo wycofane względem rzeki, dzięki czemu mieszkania na wyższych kondygnacjach zyskają duże, przestronne tarasy i balkony. Taki projekt sprawia również, że same budynki nabierają lekkości, a architektoniczne detale nawiązujące do motywu żagli podkreślają oryginalny charakter samego projektu.

W pierwszej fazie inwestycji powstanie dziewięciokondygnacyjny budynek z lokalami  usługowymi w parterze od strony bulwaru. Na wyższych kondygnacjach przewidziane jest miejsce pod aparthotel oraz lokale mieszkalne. Łącznie w pierwszym etapie ma ich powstać 200.

Elementem wyróżniającym całą koncepcję rewitalizacji tej części Kępy Parnickiej, oprócz odnowienia nabrzeża jest utworzenie mariny, która będzie umieszczona w zakolu rzeki, a nie w jej głównym nurcie. Doceni to każdy posiadacz jachtu i żaglówki. Warto również zaznaczyć, że właściciele apartamentów będą mogli wykupić miejsce do cumowania w marinie na wyłączność.

Za koncepcję i projekt całej inwestycji odpowiada biuro architektoniczne FBA Szczecin.
Sedina Apartamenty to kolejny projekt inwestycji nad samą Odrą. Zabudowę vis-a-vis dworca PKP Szczecin Główny planuje firma Siemaszko.

SG

Tematy: Szczecin (597) | budownictwo (118) |
aktualizowano: 2021-05-07 08:13
Wszystkich rekordów:

Społeczność