Informacje

Informacje 2016-04-05

Szczeciński startup otrzymał 50 tys. euro dofinansowania

Dzięki grantowi Komisji Europejskiej firma RemoteMyApp będzie rozwijać aplikację, która ma wspierać małe i średnie przedsiębiorstwa w codziennej pracy. 

Stworzona przez RemoteMyApp aplikacja Remotr umożliwia przesyłanie gier z komputera na wybrane urządzenie mobilne /fot.: mat. prasowe / Stworzona przez RemoteMyApp aplikacja Remotr umożliwia przesyłanie gier z komputera na wybrane urządzenie mobilne /fot.: mat. prasowe /
– RemoteMyApp to platforma oparta o technologię przesyłania aplikacji z komputera do wybranego urządzenia mobilnego. Uwzględnia trzy obszary – Remotr dla gier, RemotS dla usług biznesowych i RemotB2B dla usług B2B. Remotr jest już dostępny na rynku, dwie kolejne aplikacje są w fazie rozwoju – wyjaśnia Alicja Grzegorzek, ekspert z Ateknea Solutions. To do tej firmy w 2015 roku zwróciła się spółka RemoteMyApp z prośbą o pomoc w napisaniu wniosku o grant z programu wspierającego najbardziej innowacyjne europejskie małe i średnie przedsiębiorstwa – unijnego programu ramowego Horyzont 2020.
 
Od aplikacji do przesyłania gier
 
RemoteMyApp – spółkę-córkę szczecińskiej firmy Red Sky, założyli w październiku 2014 roku Radosław  Zawartko i Rafał Krochmal. Do nich niedługo potem dołączył Avi Kaye (obecnie CEO RemoteMyApp). Właśnie jemu zamarzyło się, by telefony i tablety stały się podręcznymi konsolami do gier. Pomysł opracował już zespołowo, jako RemoteMyApp tworząc rozwiązanie streamingowe Remotr, dzięki któremu można zapewnić szybkie i dobre jakościowo przesyłanie wszelkich danych z desktopa (lub chmury) na każde inne urządzenie lub platformę. Aplikacja została doceniona przez graczy i zauważona przez międzynarodowe media.
 
Do aplikacji dla biznesu
 
W 2015 roku zespół RemoteMyApp postanawia rozszerzyć zastosowanie technologii streamowania. Rozpoczyna pracę nad aplikacjami, które zwiększą konkurencyjność małych i średnich przedsiębiorstw. RemotS będzie wspierać MŚP w różnych działaniach biznesowych, na przykład w komunikacji, organizacji spotkań, zarządzaniu płatnościami – dzięki udostępnieniu narzędzi takich, jak aplikacje biznesowe czy graficzne. Drugie narzędzie – RemotB2B – pozwoli firmom na tworzenie aplikacji bez znajomości programowania.
 
– Planujemy dostarczyć pakiet narzędzi, z którego pewnie te firmy nie mogłyby skorzystać, gdyby musiały płacić pełny abonament za oprogramowanie.  W Remotr opłaty będą naliczane zgodnie z faktycznym wykorzystaniem narzędzi, więc firmy nie będą przepłacać – mówi Radosław Zawartko, współzałożyciel i szef techniczny RemoteMyApp.
 
Jedni z najlepszych w Europie
 
50 tys. euro od Komisji Europejskiej umożliwiła RemoteMyApp analizę biznesowych i technicznych aspektów aplikacji. Taki grant przyznano we wrześniowym rozdaniu dofinansowań tylko 122 z ponad zgłoszonych 1800 projektów.
 
Obecnie szczeciński startup planuje kolejny krok – będzie starać się o pozyskanie unijnych funduszy na wdrożenie rozwiązania na rynek. Jest o co walczyć, bo może zyskać do 2,5 mln euro.
 
ak
 
Prezentacja aplikacji Remotr

Tematy: IT (73) | fundusze unijne (42) | branża IT (39) |
aktualizowano: 2016-04-11 11:30
Wszystkich rekordów:

Społeczność