Informacje

Informacje 2014-11-19

Jubileusz RCIiTT

10 tysięcy - taką liczbą klientów może pochwalić się Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT, które świętuje 15 lat działalności.

Włodzimierz Kiernożycki, rektor ZUT i Joanna Niemcewicz, dyrektor RCIiTT (w środku) podczas krojenia jubileuszowego tortu. /fot.: mab / Włodzimierz Kiernożycki, rektor ZUT i Joanna Niemcewicz, dyrektor RCIiTT (w środku) podczas krojenia jubileuszowego tortu. /fot.: mab /

RCIiTT prowadzi działalność doradczą i szkoleniową dla firm, naukowców, studentów i absolwentów uczelni w zakresie transferu technologii, finansowania badań oraz wsparcia przedsiębiorczości akademickiej, jak też inicjuje i koordynuje współpracę pomiędzy sferą biznesu a nauką oraz animuje rozwój klastrów przemysłowych.

- Zaczynaliśmy jako jednostka, która miała obsługiwać międzynarodowe programy badawcze realizowane na Politechnice Szczecińskiej – mówi o początkach centrum Joanna Niemcewicz, dyrektor RCIiTT. – Te 15 lat naszej działalności to ciągły rozwój, dużo zmian. Ponad 600 zorganizowanych wydarzeń, czyli szkoleń, konferencji, warsztatów, w których uczestniczyło przeszło 10 tys. osób. Każdego roku z naszych usług korzysta przeszło 700 klientów, w tym ponad 300 przedsiębiorców, ale też naukowcy, studenci i absolwenci.

Pytana o plany jednostki, Joanna Niemcewicz odpowiada: - Patrząc w przyszłość, staram się myśleć o rozwoju przedsiębiorczości akademickiej, bo na tym polu jest jeszcze wiele do zrobienia, a ludzi z pomysłami, którzy potrzebują wsparcia w naszym regionie nie brakuje. Chcemy tu skupić się na doradztwie, pomocy w określaniu strategii, czy wsparciu przy rozwiązywaniu bieżących problemów. Poza tym komercjalizacja - wciąż uczymy się współpracy nauka-biznes i zdobywanym nowe doświadczenia w obszarze wdrażania wyników badań.

RCIITT od roku działa w nowej seidzibie, przy ul. Jagiellońskiej w Szczecinie.

- Cieszę się, że po wielu trudach i staraniach udało się nam znaleźć taką lokalizację w centrum, dzięki czemu jesteśmy bardziej widoczni. Mamy obiekt nowoczesny, dobrze wyposażony. Cieszy też to, że nas widzą inne firmy, potentaci technologiczni, tacy jak Samsung, co pozwoli dalej pracować nad komercjalizacją innowacyjnych projektów technologicznych – mówi rektor ZUT prof. Włodzimierz Kiernożycki.

Obchody istnienia Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii (RCIiTT) odbywają się  podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. 19 listopada w siedzibie centrum zorganizowano  szkolenia i warsztaty dla początkujących biznesmenów oraz osób myślących o założeniu firmy. Była też możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji z doradcami z RCIiTT.

W programie obchodów jest także konferencja „Horyzont 2020 – wyzwania i szanse dla polskiej nauki”.

AK

Tematy: ZUT (45) | RCIiTT (27) |
aktualizowano: 2014-12-01 14:42
Wszystkich rekordów:

Społeczność