Informacje

Informacje 2016-09-07

Teleyard zatrudnia, urzędnicy obiecują wsparcie

Są szanse na nowe miejsca pracy na północy Szczecina.
7 września prezes KSSSE Krzysztof Kielec i marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz podpisali porozumienie na rzecz współpracy dla inwestorów na północy Szczecina. W wydarzeniu uczestniczył Christopher Mass, prezes firmy Teleyard /fot.: mat. prasowe / 7 września prezes KSSSE Krzysztof Kielec i marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz podpisali porozumienie na rzecz współpracy dla inwestorów na północy Szczecina. W wydarzeniu uczestniczył Christopher Mass, prezes firmy Teleyard /fot.: mat. prasowe /
Pracowników obecnie rekrutuje i będzie w dalszym ciągu przyjmować do pracy fabryka Teleyard na Skolwinie. – W ciągu kilkunastu miesięcy planujemy zatrudnienie kolejnych 50, a do końca 2017 roku zakładamy, że będzie tutaj pracowało 200 osób. W Szczecinie realizujemy specjalne projekty, budujemy urządzenia podnośnikowe o wysokiej nośności i specjalistyczne sprzęty – mówi Christopher Mass, prezes firmy.
 
Spółka Teleyard, która należy do belgijskiej grupy Telemond Holding, uruchomiła produkcję przy ul. Stołczyńskiej w maju ubiegłego roku. Inwestycja kosztowała 60 mln zł i była pierwszą, która została zrealizowana w podstrefie Szczecin Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dziś fabryka, która specjalizuje się w wytwarzaniu dużych konstrukcji stalowych, zatrudnia 100 osób.
 
Tylko w ostatnim czasie Teleyard zrealizowała duże zamówienie dla firmy DEME z Belgii. Były to elementy do pogłębiarek pracujących przy pogłębieniu Nowego Kanału Panamskiego. Aktualnie w fabryce tworzone są elementy największego dźwigu świata. 
 
W przyszłości, przy dobrej koniunkturze, spółka zamierza stworzyć nabrzeże, które pozwoli na transport wielkogabarytowych elementów droga morską. Teleyard planuje także budowę kolejnych hal. Na te inwestycje, do 2022 roku, przeznaczony jest budżet w wysokości 20 mln euro. Docelowo w fabryce przy ul. Stołczyńskiej zatrudnienie może sięgnąć nawet 1000 pracowników. Rozwój przedsiębiorstwa ma związek m.in. z firmą Cargotec, dla której Teleyard produkuje podzespoły do dźwigów kontenerowych.
 
Dobre perspektywy do rozwoju firmy daje podpisane dzisiaj (7 września) na terenie fabryki Teleyard porozumienie władz Województwa Zachodniopomorskiego i Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Partnerzy prozumienia stawiają sobie za wspólny cel m.in. tworzenie korzystnych warunków do rozbudowy infrastruktury terenów inwestycyjnych na Pomorzu Zachodnim, udział w targach i misjach inwestycyjnych oraz zbudowanie wspólnej platformy obsługi inwestorów. Obie strony deklarują także wsparcie rozwoju szkolnictwa zawodowego w regionie i dopasowanie go do potrzeb rynku pracy, a także prowadzenie wspólnej polityki gospodarczej w celu przyciągnięcia firm innowacyjnych z sektora wysokich technologii oraz B+R. 
 
ak
Tematy: Pomorze Zachodnie (13) | SSSE (7) | Teleyard (6) | teren inwestycyjny (3) | Skolwin (2) |
aktualizowano: 2016-09-14 20:19
Wszystkich rekordów:

Społeczność