Start!

Start! 2017-04-12

Uwaga startupy! Technopark znów rekrutuje

Kolejny nabór startupów do programu inkubacji ogłosił Technopark Pomerania. Szansę na wsparcie mają nowe firmy technologiczne z ciekawymi pomysłami biznesowymi. Dotąd w Technoparku swoją działalność z sukcesem rozwinęły m. in. Wspieram.to, Wedding.pl, Cyfrowi Wynalazcy czy WellServed.
 
Wspieram.to /fot.: Mat. Technopark Pomerania / Wspieram.to /fot.: Mat. Technopark Pomerania /
Cyfrowi Wynalazcy  /fot.: Mat. Technopark Pomerania /
Cyfrowi Wynalazcy
/fot.: Mat. Technopark Pomerania /
WellServed  /fot.: Mat. Technopark Pomerania /
WellServed
/fot.: Mat. Technopark Pomerania /
Pixel Legend  /fot.: Mat. Technopark Pomerania /
Pixel Legend
/fot.: Mat. Technopark Pomerania /
- Liczy się pomysł, najlepiej nowatorski – mówi Justyna Siwińska z biura prasowego Technoparku Pomerania. Wyjaśnia, że ubiegające się o ich wsparcie startupy nie muszą być firmami studentów czy młodych absolwentów. Wiek nie ma znaczenia. Także to, że ktoś wcześniej już usiłował rozwinąć inny biznes, nie wyklucza go, jeśli teraz ma nowy pomysł.
 
Technopark Pomerania wyspecjalizował się we wsparciu firm pracujących na technologiach informatycznych. Inkubowane startupy korzystają z pakietu usług doradczych, a także z preferencyjnych cen najmu biur oraz sal konferencyjnych i szkoleniowych.
 
- Nie wyręczamy tych firm w działaniu. Gros pracy muszą włożyć ludzie, którzy je prowadzą – mówi Justyna Siwińska. - Jesteśmy doradcą, który podpowiada, jak działać.
 
Katarzyna Witkowska, menedżer Działu Rozwoju Technoparku Pomerania podkreśla, że do skutecznego rozwijania firmy niezbędne jest nie tylko pozyskanie środków finansowych, ale też sprawne zarządzanie czy odpowiedni wybór modelu biznesowego i narzędzi promocyjnych. - W tym zakresie przedsiębiorcy skupieni na rozwijaniu własnych pomysłów nierzadko potrzebują wsparcia i taką pomoc im oferujemy – mówi Katarzyna Witkowska. 
 
Siwińska tłumaczy, że startupy z inkubatora dużo czerpią także dzięki kontaktom z innymi firmami działającymi w Technoparku.  
 
Obecnie dla nowych startupów Technopark przygotował sześć biur (łącznie 246 m kw.). Firmy zainteresowane udziałem w programie inkubacji mogą zgłaszać się do Technoparku poprzez formularz rekrutacyjny dostępny ma stronie www.technopark-pomerania.pl lub za pośrednictwem e-maila: rozwoj@spnt.pl. 
 
Sukcesy firm, które skorzystały już z programu inkubacji pokazują, że warto tam rozwijać działalność. Biuro prasowe Technoparku podaje przykłady startupów rozwijających działalność w Technoparku Pomerania, które w ostatnim czasie odnoszą na rynku coraz większe sukcesy.  
 
Serwis Wedding.pl pozyskał inwestycję w wysokości 3,5 mln złotych od Funduszu Protos VC, którego udziałowcem jest m. in. znany polski piłkarz Robert Lewandowski. Platforma stworzona przez firmę Wedding Day Media jest największym w Polsce wirtualnym organizerem ślubnym. Korzysta z niej prawie 90 proc. panien młodych w Polsce, które miesięcznie generują blisko 4 miliony odsłon strony. Aplikację mobilną pobrało już 260 tys. osób.
 
Dużą inwestycję w wysokości 1 mln euro pozyskała również firma Pixel Legend na rozwój platformy Emb3d. Rozwiązanie pomaga przekuć wizualizacje architektów i projektantów w interaktywny spacer po przestrzeni. 
Architekci i projektanci przygotowują wizualizacje w formie obrazów, ewentualnie tworzą z nich filmy. Dzięki wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości mogą tworzyć trójwymiarową przestrzeń, co pozwala poczuć skalę projektowanych pomieszczeń – wyjaśnia Jan Filipowiak, prezes Pixel Legend, który w tegorocznym konkursie Perły Biznesu został wyróżniony tytułem Osobowości Biznesu. Niedawno firma otrzymała również wyróżnienie w kategorii Innowacje Społeczne 2017 Plebiscytu Równa Firma.
 
Z kolei Wspieram.to jest obecnie najprężniej rozwijającą się platformą finansowania społecznościowego w Polsce. Dotychczas za jej pośrednictwem internauci wpłacili już ponad 13 mln zł na realizację kreatywnych pomysłów. Rekordowa zbiórka na jeden projekt wyniosła ponad 850 tys. zł. Serwis otrzymał m. in. nagrodę miesięcznika MM Trendy w kategorii „Debiut Roku” i srebrny medal za wspieranie WOŚP, a pomysłodawca i współtwórca platformy, Marcin Galicki, trafił do pierwszej dziesiątki zestawienia „50 najbardziej kreatywnych osób w Polsce” Magazynu Brief.
 
Dynamicznie rozwija się również startup Cyfrowi Wynalazcy, który prowadzi działania skierowane do najmłodszych z zakresu m. in. nauki programowania czy projektowania i druku 3D. Stworzony przez nich zestaw edukacyjny „Inteligentne Miasto” to urbanistyczna makieta, która pozwala dzieciom sterować elementami infrastruktury miejskiej po opanowaniu podstaw programowania. Dzięki współpracy z Miastem Szczecin wkrótce 76 zestawów trafi do czterech szczecińskich szkół podstawowych. Współautor projektu, Robert Król, został niedawno dyrektorem nowego Departamentu Kompetencji Cyfrowych w Ministerstwie Cyfryzacji.
 
Natomiast mobilna aplikacja firmy WellServed umożliwiła pierwsze na świecie wdrożenie rozwiązania, dzięki któremu pasażerowie pociągów mogą za pomocą smartfonów i tabletów zamawiać posiłki bezpośrednio do swojego miejsca w wagonie. Stworzona na bazie technologii opracowanej przez szczeciński startup aplikacja mWARS jest obecnie dostępna w prawie 60 polskich pociągach. Z rozwiązania WellServed korzystają również restauracje. W tym roku startup znalazł się w finałowej dziesiątce 4. edycji konkursu „Think Big. UPC Biznes”.
 
Wśród innych startupów rozwijających działalność w Technoparku Pomrania znajdują się m. in. TiqDiet - platforma łącząca dietetyków i pacjentów dzięki nowoczesnemu programowi do układania diet oraz aplikacji mobilnej, Dietetyk.pl - portal skupiający największą sieć dietetyków pozwalający na umawianie wizyt on-line 24h, Bardins – nowoczesne narzędzia do projektowania, wizualizacji i druku 3D, Evotronik - urządzenia i oprogramowania związane z komunikacją samochodową oraz narzędzia do elektroniki samochodowej, Do IT Technology – oprogramowania do multimedialnych urządzeń multidotykowych oraz aplikacje i rozwiązania informatyczne wspierające zarządzanie procesami czy ZaufaneKliniki.pl – internetowa baza polskich gabinetów i placówek medycznych oraz oferowanych przez nie zabiegów.
 
Partner cykluStart!


ata

 
 
 
Tematy: start (171) | startup (63) | Technopark Pomerania (37) | start-upy (18) | Wspieram.to (2) | Pixel Legend (2) | Wedding.pl (2) | Cyfrowi Wynalazcy (1) | Evotronik (1) |
aktualizowano: 2017-04-24 11:57
Wszystkich rekordów:

Społeczność