Start!

Start! 2016-08-29

Start! Angielski na autentycznych przykładach

Tomasz Szmidt od półtora roku prowadzi szkołę językową Think English.

Tomasz Szmidt, właściciel Think English w salce w Business Link Szczecin, gdzie prowadzi zajęcia /fot.: ak / Tomasz Szmidt, właściciel Think English w salce w Business Link Szczecin, gdzie prowadzi zajęcia /fot.: ak /
Tomasz Szmidt jest absolwentem filologii angielskiej na Uniwersytecie Szczecińskim. Pracował jako grafik, był prezenterem w Szczecin.fm, organizował imprezy klubowe, po czym rozpoczął kolejne studia – budownictwo na ZUT. Wówczas zaczął dorabiać jako lektor. Kolejnym krokiem było założenie firmy w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości Uniwersytetu Szczecińskiego. Dziś działa w Business Link Szczecin, gdzie odbywa się część zajęć.
 
Obecnie Tomasz Szmidt współpracuje z dwoma lektorami. Promuje się poprzez stronę internetową Think English i fanpage na Facebooku, na których zamieszcza m.in. artykuły i ćwiczenia językowe nawiązujące do tematów technologicznych i biznesowych. Właściciel Think English kieruje ofertę w dużej mierze do branży IT i startupów. Jego zdaniem to te środowiska w największym stopniu potrzebują znajomości języka angielskiego.
 
Nauczanie języka w Think English odbywa się w oparciu o autentyczne treści i sytuacje. – Jeżeli klient jest z branży IT, to zamiast kolejnych stron z podręcznika przeglądamy nowinki z Doliny Krzemowej. Jeżeli jego partner biznesowy jest z Chin, to będziemy słuchać chińczyków mówiących po angielsku na YouTube – wyjaśnia Tomasz Szmidt.
 
– Ta praca wymaga ode mnie stałego śledzenia nowinek technologicznych i informacji gospodarczych. Kiedy tylko mam chwilę, to oglądam Bloomberg i CNN. Biorę udział w imprezach z cyklu Startup Weekend jako mentor. Jeżdżę też na konferencje i spotkania by poznawać i wymieniać doświadczenia z ludźmi z różnych branż – opowiada właściciel szkoły.
 
Właściciel Think English właśnie wprowadził do swojej oferty dodatkową formułę zajęć – Chillout English, które mają pomóc kursantom w swobodnym rozmawianiu w języku angielskim w codziennych sytuacjach. Zamierza też rozwijać działania internetowe – pojawią się webinary czy nowe kategorie z artykułami. Planuje również uruchomienie nowego portalu do nauki języka angielskiego dla młodzieży. Podobnie, jak w przypadku innych zajęć, będzie to poznawanie praktycznego języka w luźnej atmosferze.
 
ak
Tematy: startup (63) | pierwsza firma (36) | Business Link (20) | pierwszy biznes (14) | AIP (6) | Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości (3) |
aktualizowano: 2016-09-05 13:05
Wszystkich rekordów:

Społeczność