Informacje

Informacje 2009-05-04

Sea Point 2009

Europejskie centra logistyczne i intermodalne terminale przeładunkowe w portach morskich były tematami Sympozjum Logistycznego Sea Point 2009 organizowanego w Akademii Morskiej w dniach 7-9 maja.
Joanna Skurka z Netto przedstawiła studentom funkcjonowanie firmyw Polsce /fot. mab/ Joanna Skurka z Netto przedstawiła studentom funkcjonowanie firmyw Polsce /fot. mab/
Anna Farian przygotowała referat o roli centrów logistycznych w aktywizacji regionów /f
Anna Farian przygotowała referat o roli centrów logistycznych w aktywizacji regionów /f
Ewa Biełas mówiła o nowoczesnych systemach w logistyce i transporcie /fot. mab/
Ewa Biełas mówiła o nowoczesnych systemach w logistyce i transporcie /fot. mab/
Studenci z Poznania zastanawiali się jak, gdzie i dlaczego budować centrum logistyczne /
Studenci z Poznania zastanawiali się jak, gdzie i dlaczego budować centrum logistyczne /
W tegorocznym sympozjum uczestniczyło 60 osób /fot. mab/
W tegorocznym sympozjum uczestniczyło 60 osób /fot. mab/

W progach Akademii Morskiej w Szczecinie pojawiło się ok. 60 osób - studenci zrzeszeni w kołach naukowych z całej Polski, pracownicy naukowi oraz przedstawiciele firm z branży logistyczno-transportowej.

- Uznajemy, że logistyka to niezwykle ważny element życia, ale także przyszłość dla ludzi, którzy się tu pojawiają. Stąd pomysł na realizację naszego sympozjum - mówi Ewelina Perdian z Koła Naukowego Logistyki i Transportu Akademii Morskiej w Szczecinie, które zorganizowało sympozjum. - Bliskość morza i granicy niemieckiej sprawia, że Szczecin ma predyspozycje aby być miejscem spotkań poświęconych logistyce. Ze względu na nasze położenia największy nacisk kładziemy na logistykę morską.

O nowoczesnym wyposażeniu centrów logistycznych mówiła Elżbieta Szulc z poznańskiej firmy Promag, która sprzedaje wyposażenie magazynowe, w tym regały, wózki i urządzenia przeładunkowe. Okazuje się, że w okresie spowolnienia gospodarczego, spadek zamówień w Szczecinie jest mniejszy niż w innych regionach.

- Sprzedajemy nasze produkty zarówno firmom, które mają kłopoty, jak i takim, które mają się dobrze. Nie jest tak dobrze jak pod koniec 2007 roku, ale spadek obrotów nie jest drastyczny - mówi Elżbieta Szulc.

Działalność centrów logistycznych firmy Netto w Motańcu między Szczecinem a Stargardem, w niemieckim Wustermark i duńskim Koge przedstawił Daniel Dyrek, dyrektor ds. dystrybucji w Netto Polska. Duńska firma posiada 11 takich obiektów, w tym dwa w Polsce (drugi jest w okolicach Wrocławia). Obiekt w Motańcu ma być w przyszłości modernizowany, tak, aby, podobnie jak odpowiedniki na Zachodzie, jego działalność była bardziej zautomatyzowana.

Dwa pierwsze dni sympozjum poświęcone były dyskusjom panelowym. Trzeci dzień, 9 maja, upłynął na ogłoszeniu wyników wcześniej rozesłanego i zaprezentowanego studium przypadku oraz wycieczce po porcie, do Elewatora Ewa i na terminal kontenerowy w porcie. Organizatorzy sympozjum zadbali też o program wieczornych imprez integracyjnych w szczecińskich klubach.

Szczegółowe informacje na temat sympozjum znajdują się na stronie Koła: www.knlit.am.szczecin.pl.

mab





Tematy: Szczecin (597) | konferencja (42) | transport (36) | logistyka (26) | Akademia Morska (18) | Netto (12) |
aktualizowano: 2009-05-11 16:58
Wszystkich rekordów:

Społeczność