Informacje

Informacje 2016-09-28

Szczeciński Pixel Legend pozyskał inwestora i milion euro

Firma, która osiem lat temu zaczynała jako start-up, rozwinie dzięki transakcji platformę do wizualizacji 3D dla architektów.

Emb3d to aplikacja Pixel Legend umożliwiająca interaktywny spacer po przestrzeni /fot.: mat. prasowe / Emb3d to aplikacja Pixel Legend umożliwiająca interaktywny spacer po przestrzeni /fot.: mat. prasowe /
Inwestorem jest Tomasz Stencel, właściciel firm budowlanych w Polsce i w Skandynawii. Za mniejszościowy pakiet udziałów w Pixel Legend zapłacił on milion euro. W danych rejestrowych szczecińskiej firmy występuje on dziś jako Svensk Fonsterrenovering Sp. z o.o. (firma z siedzibą w Goleniowie), prokurent, członek zarządu i dyrektor finansowy. Większość udziałów pozostaje własnością założyciela i CEO Pixel Legend – Jana Filipowiaka.
 
– Rozmowy z inwestorami prowadziliśmy od półtora roku, ale ostatnie sześć miesięcy było kluczowe, bo ustaliliśmy model biznesowy. Od kiedy skupiliśmy się na budowaniu produktu dla architektów, firm budowlanych i studiów wizualizacyjnych inwestorzy sami zaczęli się nami interesować i nas odwiedzać. Na ostatnim etapie prowadziliśmy rozmowy z pięcioma funduszami inwestycyjnymi, z czego cztery były z Polski i jeden z Wielkiej Brytanii – opowiada Jan Filipowiak.
 
Pieniądze z wejścia kapitałowego przeznaczone zostaną na rozwój platformy do wizualizacji Emb3d umożliwiającej architektom i studiom do wizualizacji przerabianie w prosty sposób projektów 3D w interaktywny spacer po przestrzeni. Platforma jest przeznczona na tablety, okulary VR, będzie mogła być uruchamiana także na interfejsach AR (rozszerzonej rzeczywistości). Dodatkową wartością aplikacji jest możliwość obejrzenia na ekranie urządzenia mobilnego sceny odwzorowujacej daną rzeczywistość, czyli np. aranżacji biura w niewykończonym pomieszczeniu czy ukończonego budynku w pustym miejscu na budowie. Ma to pomóc chociażby w sprzedaży nieruchomości.
 
Pierwsza wersja edytora do szybkiego samodzielnego przygotowywania projektów będzie gotowa w przyszłym roku. – Już teraz mamy ukończone wyświetlacze na urządzenia mobilne, które wykorzystują nasi klienci. Planujemy jeszcze w tym roku dopracować działanie aplikacji i uruchomić pierwszą wersję chmury do przechowywania projektów. Następnym etapem po dodaniu supportu dla urządzeń takich, jak VR będzie skrócenie czasu przygotowania wizualizacji – informuje Jan Filipowiak.
 
Pixel Legend obecnie testuje platformę pilotażowo we współpracy z kilkoma wybranymi firmami architektonicznymi i budowlanymi. Wśród nich jest koncern Skanska.
 
Platforma Emb3d będzie dostępna na zasadzie abonamentowej. Obróbką projektów zajmą się pracownicy Pixel Legend i rekomendowane przez firmę studia wizualizacji. Średni koszt przygotowania sceny zewnętrznej to ok. 12 tys. zł, mieszkania – ok. 5 tys. zł, w zależności od szczegółowości projektu.
 
Flagowym produktem Pixel Legend jest Pastguide, czyli demo wyświetlacza ze sceną średniowieczną na rynku w Krakowie. Aplikację ściągnęło ze strony www.pastguide.com już 1,5 tys. turystów. Poza własnymi produktami firma stworzona przez Jana Filipowiaka projektuje również aplikacje szyte na miarę. Średni koszt takiej usługi to kilkadziesiąt do kilkuset tysięcy złotych. Obecnie Pixel Legend zatrudnia 12 osób.
 
Prezentacja działania Emb3d – wizualizacja przestrzeni biurowej
 
ak
Tematy: inwestor (135) | IT (73) |
aktualizowano: 2016-10-05 16:12
Wszystkich rekordów:

Społeczność