Prezentacje

Prezentacje 2017-06-02

Z nami inwestowanie w Niemczech jest łatwe

Przekonują o tym twórcy Business Location Network (BLN) i proponują polskim firmom pakiet bezpłatnych usług, które umożliwiają postawienie pierwszych biznesowych kroków tuż za Odrą.

BLN na targach logistycznych w Poznaniu BLN na targach logistycznych w Poznaniu

BLN to wspólne przedsięwzięcie spółek promujących gospodarkę: Investor Center Uckermark w Schwedt nad Odrą oraz Investor Center Ostbrandenburg we Frankfurcie/O. i przy zaangażowaniu wymienionych miast, spółki wspierającej gospodarkę kraju związkowego Brandenburgia WFBB, jak i Izby Przemysłowo- Handlowej IHK Ostbrandenburg. Jego głównym elementem jest wspieranie kontaktów gospodarczych, m.in. poprzez ułatwianie firmom z Polski rozpoczęcie działalności gospodarczej na ich terenie.

Atrakcyjny pakiet usług

Partnerzy inicjatywy Business Location Network oferują firmom możliwość skorzystania z kontaktów, pomocy doradców, instytucji i informacji, które przydać się mogą w realizacji projektów inwestycyjnych w Polsce i na terenie wschodniej Brandenburgii. W praktyce oznacza to np. możliwość skorzystania z pośrednictwa w nawiązywaniu kontaktów biznesowych, zdobycia informacji rynkowych czy pomocy w opracowaniu modelu działalności firmy. Wsparcie obejmuje również rekrutację personelu, pomoc w szybkim uzyskaniu decyzji administracyjnych, pośrednictwie kupna lub wynajmu nieruchomości komercyjnych, a także mieszkań i domów. Warto również skorzystać z pomocy w pozyskaniu finansowania i zdobycia dotacji, które w tym regionie należą do najwyższych w Niemczech.

Jak nawiązać współpracę? Najprościej – kontaktując się z jednym z partnerów sieci BLN. W każdym z nich można porozmawiać z polskojęzycznym pracownikiem. W każdym też można dowiedzieć się, jak prowadzić biznes w całym regionie wschodniej Brandenburgii. Punktem znajdującym się najbliżej Szczecina jest Investor Center Uckermark w Schwedt nad Odrą.

Odkryj region, wykorzystaj szansę

Wschodnia Brandenburgia to jeszcze dla wielu polskich firm region nieodkryty jako atrakcyjne miejsce do inwestowania. Niesłusznie! - przekonują inicjatorzy BLN.

Położenie w centrum Europy, w pobliżu stolicy Niemiec, bezpośrednio przy europejskim korytarzu transportowym Morze Północne-Bałtyk sprawia, że obecni są tam duzi gracze z sektora logistyczno-transportowego. Nowoczesne drogowo-kolejowe centrum logistyczno-przeładunkowe ma we Frankfurcie nad Odrą polska spółka PCC Intermodal. Terminal zdolny rocznie obsłużyć 100 tys. kontenerów, umożliwia szybką i efektywną obsługę ładunków płynącychz/ do Polski, Niemiec, Holandii i Belgii. Drogą kolejową terminal łączy bezpośrednio region z głównymi portami europejskimi takimi, jak: Hamburg, Bremerhaven, Rotterdam oraz polskimi miastami, a w ciągu sześciu dni z Moskwą.

Przemysłowy potencjał wschodniej Brandenburgii koncentruje się w dużej mierze w Schwedt nad Odrą. Miasto najbardziej znane jest z branży paliwowo-energetycznej. Działająca tam PCK Raffinerie przerabia 12 mln ton ropy rocznie i należy do najwydajniejszych w Europie. Jest ona również motorem rozwoju miejscowej gospodarki. W sąsiadującym z nią parku przemysłowym na powierzchni 850 ha działa 90 firm. W okolicach Schwedt dynamicznie rozwijają się przedsiębiorstwa z branży energetyki odnawialnej – producenci kolektorów słonecznych i modułów fotowoltaicznych, operatorzy turbin wiatrowych oraz wytwórcy biopaliw.

Region jest również atrakcyjny dla dostawców branży motoryzacyjnej. Najlepiej potwierdza to otwarcie w kwietniu w Prenzlau fabryki plastikowych, galwanizowanych podzespołów przez polską grupę Boryszew.

We take care of your business Na tym nie koniec. Prowadzenie biznesu we wschodniej Brandenburgii ułatwia wysoka dostępność wykwalifikowanych pracowników, korzystne ceny wynajmu gruntów inwestycyjnych i możliwość uzyskania nawet 40-proc. wsparcia inwestycji w zależności od wielkości przedsiębiorstwa. O tym, że warto z tego wszystkiego skorzystać, przedstawiciele BLN przekonują przedsiębiorców podczas licznych spotkań na Pomorzu Zachodnim, w Wielkopolsce oraz podczas największych polskich imprez targowych poświęconych budownictwu, logistyce, przemysłowi, innowacjom i ochronie środowiska. Wszędzie tam promują hasło Business Location Network: Brandenburska Synergia dla Twoich Inwestycji.

  
   Osoby do kontaktu w języku polskim:

   Anna Gazdecka
   ICU Investor Center Uckermark GmbH

   Berliner Straße 52e
  16303 Schwedt/Oder
   tel. +49 33 32 53 89 71
   tel. kom. +49 151 27084386
   gazdecka@ic-uckermark.de
 
  www.ic-uckermark.de

   Irina Kania
   Investor Center Ostbrandenburg GmbH

   Im Technologiepark 1  
   15236 Frankfurt (Oder)
   tel. +49 335 557 2203  
   tel. kom. +49 170 247 71 97
   kania@icob.de  
  
www.icob.deartykuł promocyjny

aktualizowano: 2017-06-02 12:30
Wszystkich rekordów:

Społeczność